פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

זו הסיבה בגללה אסור לכם בשום אופן לזרוק מקל לכלב שלכם

אם גם אתם מתחזקים מערכת יחסים חמה עם כלב, אתם ודאי נהנים לשחק אתו בגינה כחלק מהטיול היומי שלכם, ובין השאר, לזרוק לו מקלות כדי שירוץ להביא אותם. כלבים אוהבים מקלות ואנחנו אוהבים לראות את הכלבים שלנו נהנים, אבל מסתבר שדווקא צורת המשחק הזאת שהיא כנראה הפופולרית ביותר מאז נוצרה הידידות הנצחית בין בני אדם לכלבים, היא מאוד מאוד מסוכנת ועלולה לגרום לכלבים שלכם לפציעות נוראיות ולנזק בריאותי חמור, לעיתים בלתי הפיך.

כאשר מקלות או גזעים נשברים בתוך פיהם של הכלבים ניתזים מהם שבבים שעלולים לגרום לחתכים, או במקרה הרע, לנקבים בחלל הפה. על פי ד"ר רובין הרגריבס, נשיא איגוד הווטרינרים הבריטי, לפחות 2-3 כלבים מגיעים למרפאה שלו בכל חודש לאחר שנפצעו בעקבות משחק עם מקלות. לדבריו, הפציעה הנפוצה ביותר נגרמת כאשר כלבים רצים במהירות לכיוון מקל על הקרקע כדי להרים אותו, ועוצמת החדירה שלו לתוך הפה גורמת לחתכים עמוקים מתחת ללשון, או במקרה הגרוע יותר, קרעים בקנה הנשימה ובחלק האחורי של הגרון.

Credit: pixabay

כמובן, גם ריצה עם מקל בתוך הפה מסוכנת לא פחות, ועלולה לגרום לפציעות דומות במידה והמקל מתנגש בחפצים כלשהם בדרך, או נתקע בקרקע תוך כדי הריצה. נסו לדמיין את עצמכם רצים ומשתוללים עם מברשת שיניים בתוך הפה, ואז חשבו על המקלות החדים, המלוכלכים והמשוננים שהכלבים שלנו משחקים איתם.

דוגמא מזעזעת לפציעה מהסוג הזה אפשר לקבל מהסיפור של הכלבה המתוקה בתמונה, שאמנם הצליחה להחלים אבל סבלה מפציעה נוראית שנגרמה ממקל ששיפד את צווארה במהלך משחק. את התמונות הקשות של הפציעה שלה תוכלו לראות כאן, אבל אנחנו מזהירים, הן מאוד קשות לצפייה. אם בכל זאת אתם מתעקשים, הנה דוגמא נוספת לפציעת פה חמורה שנגרמה בעקבות נקב של מקל. גם במקרה הזה, התמונות קשות לצפייה.

כלבים ומקלות 1

אם הסכנות שהזכרנו קודם לא מספיקות, הרי שישנו עוד איום מלחיץ לא פחות שקשור למשחק עם מקלות. שבבי העץ הקטנים שיוצאים מהמקלות עלולים להיתקע ברקמות הרכות שנמצאות בגרונם של הכלבים ולהתפתח לזיהומים קטלניים. את הזיהומים האלה מאוד קשה לאבחן בשלבים הראשונים ולעיתים, כאשר בעלי כלבים מבינים שמשהו לא בסדר, זה עלול להיות מאוחר מדי, כאשר הזיהום כבר התפתח ועשוי להוביל אפילו למוות.

בשורה התחתונה, למרות שבמרבית המקרים משחקי תפיסת המקלות נגמרים בשלום, ההצעה הכי טובה של מרבית הווטרינרים שנתקלו במקרים הנוראיים שעלולים להיגרם כתוצאה מכך עבורינו הבעלים, היא פשוט לא לעשות את זה.

"לאורך דורות, כל בעלי הכלבים חושבים שלזרוק לכלב שלהם מקלות זה דבר טוב, אבל רובם לא מבינים  שמדובר בהרגל מגונה" מסכם ד"ר הרגריבס ומוסיף: "במקום מקלות, השתמשו בכדורים, עצמות גומי או צעצועים רכים אחרים".

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...