פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

16 סימנים שיעזרו לכם להבין טוב יותר את הכלב שלכם

אחד החלומות הכמוסים של כל מי שאוהב כלבים ועל אחת כמה וכמה כל מי שמגדל כלב הוא לקום בוקר אחד עם כוחות על שמאפשרים לו להבין את שפת הכלבים, ולגלות אחת ולתמיד מה בדיוק הכלב שלו מנסה להגיד לו בכל פעם שהוא נובח, מתחבא בפינה כשיש ברקים ורעמים, מיילל בלי סיבה נראית לעין וכל שאר הפעולות הכלבלביות המוכרות והפחות מובנות שאנחנו הבעלים יכולים רק לנסות ולנחש מה בדיוק הן מנסות להביע.

ובכן, אף אחד מאתנו לא צפוי להפוך לד”ר דוליטל בזמן הקרוב, כך שרוב השאלות הללו כנראה יישארו בלתי פתורות לנצח, אבל ככל שתחום חקר התנהגות בעלי החיים מתפתח, אנחנו לומדים יותר ויותר על היצורים הפרוותיים שלנו, ויכולים לנסות ולהבין אט אט מה שלל הסימנים שהכלב שלנו מפזר אמורים להגיד לנו.

Credit: pixabay

הכתבה הבאה מנסה לשפוך מעט אור על שלל תנועות וסימנים שהכלבים שלנו מבצעים מדי יום, החל מתנועות הזנב והמבטים, ועד מצב האוזניים, הפנים ושפת הגוף של הכלב. כמובן, אפשר לפרש כל אחד מהסימנים בדרכים רבות ומשונות ובהחלט יתכן שתמצאו את עצמכם חולקים על חלק מהדברים, אבל בהחלט שווה לכם לבדוק אותם ביום יום ולראות אם הם תואמים את הכלב שלכם.

סימנים כלבים 1

הכלב מכשכש בחלק התחתון של הזנב

אם הכלב שלכם מכשכש בחלק התחתון של זנבו באיטיות זה סימן לכך שהוא לא ממש מבין מה מתרחש ומנסה להבין מכם  מה בדיוק אתם רוצים שהוא יעשה. כשהכלב מכשכש בזנבו שוב ושוב במהירות סימן שהוא מבין שהעניינים תחת שליטתכם.

הזנב מורם כלפי מעלה וזז בעדינות

הכלב קורא תיגר על הסמכות שלכם כי הוא מרגיש שהוא שולט בסיטואציה.

הזנב מקופל בין הרגליים

מדובר בסימן לכך שהכלב שלכם מפוחד, מבוהל, סובל מכאבים או חש אי נוחות. אם הכלב שלכם מקפל את זנבו בין הרגליים ואין סיבה הגיונית או נראית לעין לכך, כדאי לקחת אותו לביקור אצל הווטרינר.

סימנים כלבים 2

הכלב מביט בכם בעיניים דרוכות ופקוחות לרווחה

זו הדרך של הכלב שלכם לומר לכם שהוא רוצה את תשומת הלב שלכם. הוא בוחן אתכם ומצפה מכם להגיב בתקיפות ובנחישות.

הכלב ממצמץ ומכווץ את העיניים

אם הכלב מכווץ את העיניים ומביט בכם במבט ממוקד זה סימן שהוא מוכן ומזומן לשעת המשחק שלו. אולם, אם הוא ממצמץ ומכווץ אץ עיניו יתר על המידה, ייתכן ומשהו מציק לו בעין ולכן אם זה נמשך לאורך זמן, יש לבקר את הוטרינר.

סימנים כלבים 3

האוזניים עומדות זקורות או נוטות קדימה

הדרך של הכלב להראות שהוא סקרן ומנסה לבחון את התגובה שלו למשהו שהתרחש כרגע בסביבה שלו.

האוזניים שמוטות לצידי הראש

זהו סימן לכך שהכלב מפחד. לעיתים תוכלו להבחין בכך שרק אוזן אחת של הכלב נוטה כלפי מטה ולרוב מדובר באוזן השמאלית. כך כלבים מגיבים לאנשים שהם לא מכירים או כאלה שמפחידים אותם.

פיהוק

כאשר הכלב שלכם מפהק זה סימן שהוא עצבני או נרגן. גורים עושים זאת לרוב כאשר הם מוקפים בכלבים זרים וגדולים מהם. כמובן, בחלק מהמקרים פיהוק הוא גם סימן לעייפות, או לכך שהכלב ראה שאתם מפהקים ומביע הזדהות אתכם.

סימנים כלבים 4

הכלב מלקק את הפנים שלו

כלבים מלקקים את פניהם כאשר הם מתוחים, לחוצים או חשים בסכנה.

הכלב חושף שיניים אבל לא נוהם

סימן שהכלב שלכם מגן על הטריטוריה שלו. כלבים נוטים לעשות זאת לעיתים קרובות כאשר הם אוכלים ומישהו מתקרב אליהם.

סימנים כלבים 5

הכלב מתהפך וחושף את הבטן שלו

הכלב מסמן לכם שהוא בוטח בכם ורוצה לרצות אתכם. אם תלטפו את הבטן שלכם כשהוא מבצע את התנוחה הזאת הוא יבין שאתם מרוצים מההתנהגות שלו.

הכלב מניח את ראשו על הרגל שלכם

כשהכלב שלכם מניח את ראשו על הרגל שלכם זה סימן שהוא מחפש את תשומת הלב שלכם ומנסה לגרום לכם להבין שהוא צריך אתכם. אם הכלב נוגע ביד שלכם עם האף שלו, סימן שהוא רוצה שתלטפו אותו.

הכלב מניח את ידו על הרגל שלכם

אם הכלב מניח את אחת הידיים שלו עליכם עם מבט זחוח בעיניים זה סימן שהוא מבקש להביע דומיננטיות. במצב כזה, מאלפי כלבים ממליצים להביט לכלב בעיניים ולהוריד את היד שלו בעדינות בחזרה למקומה.

הכלב מרים יד אחת

התנוחה הזאת מעידה על כך שהכלב מנסה לבקש מכם משהו. יכול להיות שהוא רעב, או סתם רוצה לשחק. חלק מהכלבים, ובעיקר כלבי שמירה וציד, עושים זאת כשהם מבחינים בפעילות חריגה או כזאת שמסקרנת אותם, למשל כשהם רואים מרחוק חתול או בעל חיים אחר.

הכלב מפנה את גבו אליכם

כשהכלב מפנה אליכם את גבו זה סימן שהוא סומך עליכם ב-100 אחוז.

הכלב מתנער

כולם יודעים שכלבים מתנערים כשהם רטובים, אבל כאשר הכלב מתנער במצבים אחרים זה סימן לכך שהוא מנסה להרגיע את המתח והלחץ שלו.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...