פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

5 דברים חשובים שכל בעל כלב צריך לדעת על קרציות, פרעושים וטפילים מזיקים

החורף כבר מאחורינו, השמש תפסה פיקוד על השמיים, וכולנו נהנים משובו של מזג האוויר הקיצי. אלא שעבור הכלבים שלנו, העונה החמה מבשרת גם על קאמבק פחות נעים – שובם של הקרציות, הפרעושים ושאר הטפילים המזיקים. חשוב להדגיש: החבר'ה הלא כל כך נחמדים הללו פעילים ומטרידים בכל ימות השנה ולא נעלמים לעולם, אך עם התחממות מזג האוויר, אפשר לחוש בקלות בעלייה ניכרת בנוכחות שלהם בסביבה, ולכן, לאורך כל השנה, וגם בקיץ, נדרשת ערנות והגנה יעילה.

אז מה הנזק שעלולים לגרום הטפילים המזיקים? האם הם יכולים לפגוע גם בני אדם? ומה הדרך הנכונה להתגונן בפניהם? הנה 5 דברים שכל בעל כלב חייב לדעת על קרציות, פרעושים וטפילים מזיקים:

Credit: Shutterstock

גירודים זה ממש לא בקטנה

בעלי כלבים רבים נוטים לחשוב שההשפעה העיקרית של מגע בין כלבים לקרציות ופרעושים מסתכמת בגירודים לא נעימים, אך בפועל, הטפילים הללו מסוגלים לייצר לא מעט נזק לחברינו הכלבים.

כך למשל, עקיצת הקרצייה כמעט אינה מורגשת או מגרדת עבור הכלב, אך עלולה להעביר מחלות קשות. פרעושים, מלבד הגירודים הבלתי נסבלים, עלולים לגרום לתולעים במעיים, אובדן פרווה, אדמומיות בעור, ועוד שלל תופעות אלרגיות לא נעימות. גם טפילים פנימיים כמו תולעים יכולים לגרום נזק בריאותי לכלבים. כדי למנוע את כל אלה, חובה להגן על הכלב.

כלב בטוח – משפחה בטוחה

הגנה על כלבים מפני טפילים מזיקים מומלצת כבר מגיל 8 שבועות ובאופן שוטף לאורך כל החיים, והיא חשובה מאוד לא רק כדי לשמור על בריאותו של הכלב, אלא גם כדי להגן על בני המשפחה בכלל ועל ילדים קטנים בפרט.

כך למשל, כלבים שלא קיבלו טיפול מתאים עלולים להיות נשאים של תולעים עגולות. המגע שלהם עם בני המשפחה ובעיקר עם ילדים, שכולל כידוע גם המון ליקוקים באזור הפנים, עלול לגרום למעבר של תולעים מהכלבים לילדים ולשאר בני המשפחה. בנוסף, כל מי שחווה מתקפת פשפשים בבית יודע שמדובר בחוויה מאוד לא נעימה, וגם הקרציות מרובות המחלות הן לא בדיוק אורחות רצויות.

הסימנים שצריכים להדליק נורת אזהרה

ישנם מספר סימנים מזהים שיכולים להעיד על נוכחותם של קרציות, פרעושים או טפילים אחרים. הסימן המובהק הראשון הוא ריבוי גירודים, או נשיכות חוזרות ונשנות באזור הזנב. גם בדיקה ויזואלית תעשה במקרים רבים את העבודה – הפרידו את הפרווה באזור הגב האחורי וחפשו נקודות שחורות – מצאתם? כנראה מדובר בפרעושים.

בנוסף, אם הכלב מרבה ללקק את אזור הישבן, או אם מצאתם תולעים בצואה של הכלב, זהו סימן להימצאותם של פרעושים. קרחות בעור או פצעים מוגלתיים עלולים להעיד על הימצאותן של טפילי עור.

Credit: Shutterstock

עקביות היא שם המשחק

הכלבים שלנו לא יודעים לדבר, ואם הם סובלים מבעיות בריאותיות, אין להם אפשרות לקפוץ לקופת חולים, לכן האחריות לשמור עליהם ולהיות ערניים לבריאותם, היא שלנו הבעלים.

גם במאבק נגד הטפילים החיצוניים והפנימיים, העקביות שלנו הבעלים היא המפתח לטיפול יעיל. כלומר, עלינו להקפיד להעניק טיפול מונע לכלב באופן מסודר ועקבי, כל השנה ולאורך כל שלבי החיים, על מנת להבטיח עבורו חיים בריאים ורגועים.

איך בוחרים את הטיפול המתאים?

במרפאות הווטרינריות תוכלו למצוא מגוון פתרונות הדברה יעילים ובטוחים לכלבים. הנה כמה פרמטרים חשובים שחשוב לקחת בחשבון בכדי לבחור את הטיפול המתאים.

  • טווח טיפולי רחב המספק הגנה וטיפול מיטבי לכלב, הכולל הגנה מפני סוגים שונים של תולעים וטפילים פנימיים שיכולים להיות מסוכנים גם לבני המשפחה ולילדים.
  • נוחות שימוש – בחרו בטיפול נוח וקל לתפעול, שיסייע לכם להקפיד על שגרת טיפולים קבוע לאורך כל ימות השנה. במרפאות תוכלו למצוא טבליות לעיסות בעלות טעימות גבוהה שגורמות לכלב לאכול אותן ללא התנגדות וללא בעיה.
  • גורים – רק חלק מהתכשירים והטיפולים מתאימים ובטוחים גם לגורים צעירים, ואותם ניתן להעניק לכלב כבר מגיל 8 שבועות. חשוב לבחור את הטיפול המתאים.

כלבים הם החברים הכי טובים שלנו, הם מרגשים אותנו בכל יום מחדש ומרעיפים עלינו ארגזים של אהבה. לכן תפקידנו הבעלים הוא להגן עליהם ולשמור עליהם מכל משמר.

אל תגידו "לכלב שלי זה לא יקרה". שאלו את הווטרינר שלכם על מגוון תכשירים וטיפולים יעילים המספקים לכלב שלכם הגנה מקיפה מפני פרעושים, קרציות, טפילים ותולעים.

לחצו כאן לכל הפרטים >>

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...