מדוע שווה להתגרש בהסכמה?

אפשר לומר בצורה חד משמעית כי השלב בו בני הזוג מגיעים להבנה כי עליכם להתגרש הוא שלב לא פשוט בלשון המעטה שכן, מדובר על מצב הכולל בתוכו לא מעט רגשות עזים כדוגמת אכזבה, כעס וכאב.

על כן, בפני הזוג עומד מגוון רחב של סוגיות שונות אשר מחייבות התייחסות בעת בה אחת מהעיקריות ביותר הינה חלוקת הרכוש ומשמורת הילדים במידת הצורך. כמו כן, הרגשות העזים המתלווים אל התהליך עשויים לא פעם להוביל למצב של מריבה בין בני הזוג.

זאת בעוד כי מדובר על מצב בו עומדות בפניהם שתי אפשרויות עיקריות, כאשר האפשרות הראשונה הינה להתגבר על המכשולים במטרה להגיע להסכם גירושין או לחילופין לפתוח בהליכים משפטיים על מתבססים על סכסוך וחוסר הסכמה בין הצדדים. על מנת לוודא כי אתם אכן מבינים את משמעות הדברים, ריכזנו עבורכם למאמר הבא את כל מה שצריך לדעת בנושא.

Credit: Freepik

אז למה בעצם כדאי להתגרש בהסכמה?

במידה ואתם שואלים את אנשי המקצוע העוסקים בענף הגירושין, הרי שהרוב המוחלט ידבר על העובדה כי להתגרש בשיתוף פעולה היא הדרך האידיאלית ביותר להיפרד. זאת בעוד כי מחקרים בנושא מעלים כי גירושין בשיתוף פעולה מצמצמים בצורה ניכרת את עוצמת המשבר בקרב בני הזוג והילדים.

כמו כן, עליכם לזכור כי גם הליך גירושין בהסכמה הוא הליך לא פשוט הכולל בתוכו לא מעט רגשות מעורבים, אך באותה נשימה חשוב לזכור כי מדובר על הליך כזה בו בני הזוג מבינים כי מלחמה וסכסוך הם לא הגורמים שיאפשרו להם לפתור את המחלוקות הקיימות ומוכנים להתגבר על הקושי ולהגיע להבנות באמצעות הסכמה הדדית.

כמו כן, חשוב לציין כי את הסכם הגירושין יכול הזוג לחתום לבדו, או לחילופין לפנות לשירותיו של עורך דין שיסייע להם בגיבוש ההסכם. אפשרות נוספות שעומדת בפני הזוג תהיה לפנות לגישור שכן, המגשרים הם למעשה אנשי מקצוע שעברו הכשרה בכל הסובב סביב נושא גישור הגירושין ומנוסים בהשגת הסכמי גירושין.

שורה תחתונה

ישנם שני גורמים משפטיים העוסקים בענייני הגירושין, בעת בה הגורם הראשון הינו בית המשפט והגורם המשפטי השינו הינו בית הדין הרבני שכן, שני הגורמים מוסמכים לדון בענייני מזונות, רכוש ומשמורת, אך בית הדין הרבני בלבד רשאי לדון בכל עניין הגט.

בעת בה אנו מדברים על מצבים של סכסוך, מצבים בהם אין הסכמה של בני הזוג בנוגע לגורם המשפטי אליו הם פונים, הרי שעלולה להיווצר סיטואציה של מירוץ סמכויות. זאת בעוד כי בהתאם לכתוב בחוק, הפתרון הינו כי בית המשפט הראשון שקיבל את תביעת הגירושין בעניין הזוג המדובר, הוא יהיה הגורם המשפטי שידון בכל הליך הגירושין עד להגעתו של ההליך לסיומו.

אתר הפטריה הינו מגזין אינטרנטי של פנאי, בידור ותרבות. באתר תמצאו כתבות תוכן מעניינות, מדריכי קניה, סקירות ודירוגים מעולמות הצרכנות ועוד המון תכנים מגוונים, מעוררי השראה ומרחיבי אופקים. לפנייה למערכת האתר ניתן לפנות בכתובת [email protected] .
מערכת הפטריה

לייק לפטריה בפייסבוק