העובדה המפתיעה שלא ידעתם על הסרטים המצוירים של דיסני

סרטון חדש שפורסם בימים האחרונים ברשת, חושף עובדה מאוד מפתיעה שכנראה אף פעם לא הבחנתם בה ומתרחשת בלא מעט מסרטי האנימציה המפורסמים של דיסני. באמצעות הצגת קטעים דומים מתוך סרטים שונים של דיסני בזה אחר זה, מציג הסרטון הוכחות חותכות ומדהימות לכך שבדיסני נוהגים למחזר סצנות אנימציה ישנות ולשכפל אותן באופן מדויק להפליא בסרטים אחרים שלהם. הסצנות המחודשות אמנם כוללות דמויות שונות, אבל התנועה בהן זהה לחלוטין לקטעי האנימציה הישנים מהן הועתקו.

כך למשל, תוכלו לראות כיצד הריקוד המפורסם של היפה והחיה מוך הסרט שיצא ב-1991 מועתק אחד לאחד מהריקוד של היפהפייה הנרדמת והנסיך בסרט שיצא בשנת 1959, הסצנה בה שלגייה משתעשעת עם שבעת הגמדים וחיות היער (1937) מועתקת ומשוחזרת לחלוטין בסרט “רובין הוד” (1973) שכולל גם העתקות נוספות של סצנות מתוך “ספר הג’ונגל” (1967) ו”חתולים בצמרת” (1970) ואלו רק חלק מהדוגמאות המופיעות בסרטון ובהחלט ישאירו אתכם מבולבלים והמומים.

הטכניקה הזאת של שכפול אלמנטים מקטעי אנימציה ישנים לטובת סרטוני אנימציה חדשים נקראת רוטוסקופינג, וסייעה בעבר להפחתת עלויות בתקופה בה הפקת סרטי אנימציה הייתה תלויה בסוללה של אנימטורים שציירו את כל הסצנות ביד. בעידן בו התקציבים היו מאוד מוגבלים, הטכניקה הזו הקלה על האנימטורים במלאכת יצירת התנועה והאנימציה ואפשרה להם להתבסס על סצנות דומות מסרטים ישנים כדי לייצר סצנות חדשות בקלות יתרה.

אם אתם רוצים עוד הוכחות לעניין הזה, למרות שהצפייה בסרטון עושה לחלוטין את העבודה, אתם מוזמנים לבקר כאן ולצפות בתמונות סטילס מסרטים נוספים של דיסני בהם בוצעה המניפולציה הזאת. ובאשר לדיסני, העניין המינורי הזה לא יפגע כהוא זה מההנאה שלנו מהסרטים הקסומים שלהם, אבל בטח יגרום לנו להסתכל עליהם טיפה אחרת בצפייה הבאה בניסיון לאתר קטעים דומים מסרטים אחרים.

לייק לפטריה בפייסבוק