פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

הכל לא בסדר בלוגו המצחיק והבעייתי של מסעדת המזון המהיר הזאת

הבעלים של חברת המזון המהיר Dirty Bird, מעין מסעדה ניידת שמסתובבת ברחבי בריטניה, הגיע למסקנה  שהמותג שלו זקוק לריענון, והחליט לייצר עבורו לוגו חדש ועדכני שיתנוסס על המשאית הניידת. למרות שמדובר במסעדה שאיש מכם כנראה לא שמע עליה מעולם, התוצאה הסופית של עיצוב הלוגו המחודש הפכה את המותג של ניל יאנג (לא, לא הזמר) לאחת המסעדות הכי מוכרות ברשת, ולא מהסיבות הנכונות. העיפו מבט בלוגו. מבחינים בבעיה?

דירטי בירד 4

העוברים והשבים שסעדו במקום או נתקלו בואן של החברה, לא האמינו למראה עיניהם. הלוגו המשעשע נראה במבט ראשון כמו איור של תרנגול, כיאה למסעדת בשר, אך במבט שני מזכיר אפילו יותר איבר זכרי. בשילוב שם המותג “ציפור מלוכלכת” קשה להאמין שאדם שאינו יודע מה מוכר הדוכן הזה ינחש שמדובר באוכל.

לאור התלונות הרבות של הלקוחות, ביניהם ילדים וצעירים, התבקש בעל המקום להסביר מה בדיוק עבר לו בראש, והאמת? הטיעון שלו די משכנע. יאנג טוען שהלוגו הוא בסה”כ חיבור בין האותיות d ו-b המרכיבות את ראשי התיבות של שם המסעדה, והמטרה הייתה לגרום לשילוב ביניהן להיראות כמו תרנגול. הלוגו הפאלי שהתקבל בסיום לטענתו לפחות, מזכיר רק ממש במקרה (בטוח) את מה שמדמיינים הצופים בו. גם מעצב הלוגו, איש הקריאייטיב מארק ג’יימס, מסר את אותה הגרסה.

אפשר לבחור ולהאמין שמדובר במקריות תמימה, אבל אז יהיה קשה להסביר את העובדה שמסעדה כבר מוכרים חולצות עם הלוגו הבעייתי, וגם יצרו פרינטים פרסומיים רלוונטים שכבר לא משתמעים לשני פנים ונושאים את הכיתוב “Eat Cock”, משחק מילים בעל כפל משמעות שאי אפשר לטעות לגבי הרצון של מי שיצר אותו לעורר פרובוקציה.

דירטי בירד 2

בכל אופן, הבעלים של “ציפור מלוכלכת” ממש לא מתכנן לשנות את הלוגו וכרגע בעיקר יושב רגל על רגל ונהנה מהחשיפה העולמית לה זוכה המסעדה שלו ברחבי הרשת עם עשרות כתבות ודיונים בנושא. גאון או אידיוט? נתפשר על דביל בר מזל.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...