פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

הפינגווין הזה שוחה 8000 קילומטרים בכל שנה כדי לפגוש את האדם שהציל אותו ממוות

לפני קצת פחות מ-5 שנים, בשנת 2011, בזמן שטייל על אחת מרצועות החוף של ריו דה ז’נרו, נתקל ז’ואאו פריירה דה סוזה, דייג ברזילאי בן 71, בפינגווין פצוע ששכב על החוף. הפינגווין היה מורעב ומכוסה כולו בנפט וזפת, ופריירה החליט לקחת אותו לביתו ולנסות להציל אותו. בשבועות שלאחר מכן, הוא דאג לקלח את הפינגווין בכל יום, להאכיל אותו בסרדינים ולפנק אותו עם המון חום ואהבה שעזרו לו להבריא ולשוב לחיים.

כאשר הפינגווין המתוק הבריא, לקח אותו פריירה בחזרה אל החוף כדי לאפשר לו לחזור אל המים ולחיק משפחתו, אלא שלפינגווין שזכה לשם החמוד דינדים, היו תכניות אחרות. דינדים סירב לעזוב, ונשאר לגור עם דה סוזה במשך תקופה ארוכה. רק 11 חודשים מאוחר יותר, כאשר כל הנוצות שלו התחלפו ולא נשאר זכר לנפט שדבק בגופו, הוא נעלם. פריירה חשב שלא יראה אותו שוב, אבל כמה חודשים לאחר מכן, ציפתה לו הפתעה משמחת.

“כולם אמרו לי שהוא לעולם לא ישוב” סיפר פריירה, “אבל למרבה הפלא, הוא חוזר לבקר אותי בכל שנה בארבע השנים האחרונות. הוא מגיע בסביבות יוני, נשאר איתי קרוב ל-8 חודשים ועוזב בחזרה הביתה כשמגיע פברואר. בכל שנה הוא הופך יותר ויותר אמוציונלי ומלא חיבה כלפי ונראה מאושר לפגוש אותי”. ואכן, כשקולטים את גודל המסע שנאלץ הפינגווין לעבור כדי לפגוש את האיש שהציל אותו, מבינים עד כמה מדובר בסיפור מופלא ויוצא דופן.

דינדים, פינגווין מסוג מגלן, מתגורר עם שאר בני מינו בחבל פטגוניה, רצועת חופים עצומה בגודלה באורך אלפי קילומטרים בתחומיהן של ארגנטינה וצ’ילה המרוחקת כ-8000 קילומטרים מאותו חוף בברזיל בו מתגורר פריירה. אלא שגם המרחק המטורף הזה לא מונע מדינדים לגמוע אותו בשחיה בכל שנה, רק כדי לומר שוב תודה ולבלות זמן רב ביחד עם האדם שהוא כל כך אוהב, זה שהעניק לו את חייו במתנה.

“אף פעם בעבר לא נתקלתי בתופעה כזאת”, סיפר ז’ואאו פאולו, ביולוג שראיין את דה סוזה, “אני חושב שהפינגווין מאמין שפריירה הוא חלק מהמשפחה שלו וכנראה בטוח שגם הוא פינגווין. כשהוא רואה אותו הוא מקשקש בזנבו ממש כמו כלב ומצפצף באושר”.

אגב, חוץ מדה זוסה, דינדים לא נותן לאף אדם אחר להתקרב אליו ואם מישהו מנסה ללטף אותו או לגעת בו, הוא זוכה לקבל נקירה כואבת. לעומת זאת, כשהוא בחברת הפנסיונר הברזילאי, הוא יושב על ברכיו, ונהנה מהחום והמגע. פשוט סיפור מדהים.

צפו בסרטון הקצר על החברות המופלאה בין דינדים לדה סוזה:

 

באמצעות: Independent

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...