פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

הארנק שמתאים לכל כיס

עם כניסת הטכנולוגיה ליותר ויותר אספקטים בחיי היום יום שלנו, אנו הולכים ונעשים תלויים בה יותר ויותר. אחד התחומים שכבשה הטכנולוגיה הינו התחום הפיננסי. בעשור האחרון יש עוד ועוד חברות אשר מציעות שירותים של ארנק דיגיטלי, ותופעה זו צברה תאוצה במיוחד במשבר הקורונה. במאמר שלפניכם נציג תופעה זו, מהם יתרונותיה ולמי היא מתאימה.

Credit: Pixabay

מהו ארנק דיגיטלי?

בצורה הפשטנית, ארנק דיגיטלי הוא פשוט המקביל של הארנק הרגיל. כמובן שארנק דיגיטלי משתנה בין חברה לחברה והמוצר שהיא מציעה, אך בגדול – ארנק דיגיטלי מכיל את כרטיסי האשראי ואת הכסף המזומן שלנו בדיוק כפי שארנק רגיל מכיל אותם, ובאמצעותו אנו יכולים לרכוש ולקנות מוצרים שונים.

 איך זה שונה מרכישה רגילה באינטרנט?

אנשים רבים עשויים להתבלבל, אך לא מדובר ברכישה רגילה באינטרנט. רובנו רוכשים מוצרים דרך האינטרנט, ובכל רכישה אנו צריכים למלא את פרטי האשראי שלנו ואת הפרטים האישיים בשביל לאמת שאכן מדובר בנו. כך, אם אנו מבצעים רכישות תכופות, אנו נאלצים להזין פעם אחר פעם את אותם הפרטים. הרציונל מאחורי הדבר הינו להימנע מהונאות וגניבות זהות ונתוני אשראי מצד נוכלים.

שימוש בארנק דיגיטלי הוא שונה, כיוון שהארנק הדיגיטלי מלכתחילה מזוהה עימנו כאנשים, בדומה לכך שנשלוף את הארנק מהכיס בחנות כלשהי, בה המוכר רואה אותנו עושים זאת במו עיניו. הארנק הדיגיטלי, באמצעות שיטות ומנגנונים שונים שמבטיחים אבטחת מידע, מאפשר לבצע את אותה הפעולה, ולמעשה להימנע מאותו תהליך חוזר של הזנת הפרטים. כלומר, הארנק הדיגיטלי מזוהה איתנו באופן ישיר.

 מהירות ונוחות

כפי שניתן להבין מהתיאור לעיל, היתרון המובהק של הארנק הדיגיטלי הוא מהירות ונוחות שימוש. במקום להזין את פרטינו האישיים ולעיתים אף לענות על מספר שאלות ותנאים נוספים בשביל להבטיח את זהותנו האישית, הארנק הדיגיטלי חוסך לנו את הדבר ומאפשר שימוש מהיר ונוח יותר מאשר דרכים אחרות.

מועדון הטבות

אמנם המועדון קיים בלי קשר לארנק הדיגיטלי, אך הארנק הדיגיטלי מאפשר לייצר מועדון הטבות בצורה נוחה וקלה יותר, ולמעשה, כך הלקוח יכול לצבור את אותן הטבות בצורה קלה יותר. ככל שיותר אנשים ויותר ספקים ישתמשו במוצר הזה, כך הארנק הדיגיטלי ייהנה מ"אפקט רשת" ויאפשר לאנשים נוספים לצבור עוד ועוד הטבות והנחות במקומות שונים.

 אם כך, למי זה מתאים?

השאלה למי מתאים הארנק הדיגיטלי תלויה הן במשתמש עצמו והן במוצר עצמו.  בעיקרון, כשם שהשימוש בארנק פיזי הינו אינטואיטיבי, קל ונוח עבור כלל האוכלוסייה, אין שום סיבה שרוב מוצרי הארנק הדיגיטלי לא יהיו כאלה אף הם. אמנם לא כל הארנקים הדיגיטליים כבר הגיעו לרמה הזו, אך מדובר בתהליך שהולך וצובר תאוצה וניסיון, ואין ספק כי ככל שיעבור הזמן – כך הארנקים הדיגיטליים יתאימו ליותר ויותר אנשים בקרב האוכלוסייה.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...