פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

מאכלים שעשויים לחולל פלאים למערכת העיכול שלכם

רבים סובלים ממחלות ומשיבושים בפעילות מערכת העיכול. בין אם מדובר במצב חולף שיעבור מעצמו ובין אם בבעיה כרונית הדורשת אבחון וטיפול יסודי, ברור שהתזונה משחקת כאן תפקיד. יש מספר מאכלים הידועים בתרומה שלהם עבור מערכת העיכול, לעומת כאלה שרצוי מאוד להימנע מהם.

בסקירה הבאה נציג כמה מאכלים שמומלצים מאוד לסובלים מקשיים במערכת העיכול, אבל לפני שמתחילים חשוב להזכיר: לכל אדם יש מאפיינים משלו, כך שמאכל שמועיל עבור אדם אחד עלול להיות פחות מומלץ או אפילו להזיק לאדם אחר. אין תחליף ליצירת תפריט תזונתי מותאם אישית לאחר אבחון הבעיה, בחינת המצב הבריאותי הכללי ופרמטרים נוספים.

קרדיט: depositphotos

פפאיה

לא חסרות סיבות לאכול פפאיה. הפרי נחשב למומלץ במיוחד עבור מערכת העיכול מכמה בחינות. ראשית, תמצאו בפפאיה אנזים המקל על תהליכי העיכול ומשפר את האופן שבו המזון נספג בקיבה. בפפאיה רשימה מרשימה של רכיבים חיוניים, לדוגמה ויטמינים, סיבים תזונתיים וסוכר פירות, המקלים על העיכול ופעילות המעיים. הפפאיה עשירה בנוגדי חמצון, היא בעלת פעילות אנטי דלקתית ועשויה לתרום בקטילת תולעי מעיים.

אם מוסיפים לכך תמורות אפשריות אחרות של הפפאיה – דוגמת שיפור פעילות מערכת החיסון, חיזוק העצמות, איזון לחץ הדם ומניעת מחלות לב וכלי דם – אפשר להבין מדוע מומלץ עוד יותר לשלב אותה בכל סלט.

אלוורה

את הסקירה אנחנו ממשיכים עם צמח האלוורה, הידוע בין השאר בתרומה שלו להתמודדות עם דלקות, זיהומים, בעיות עור – והרשימה עוד ארוכה. האלוורה עמוס ברכיבים תזונתיים מועילים, דוגמת ויטמינים, מינרלים, נוגדי חמצון, מינרלים ורב סוכרים. הוא מקל ומסייע בהחלמה ממצבים מגוונים הקשורים למערכת העיכול, ביניהם צרבות, עצירות, תסמונת המעי הרגיז, קרוהן, קוליטיס, אולקוס, גזים ואחרים.

את האלוורה אתם יכולים לצרוך בצורה של משחה לשימוש חיצוני על גבי העור, אבל גם דרך הקיבה: מיץ אלוורה או קוביות ג’ל טבעי המופק מהצמח יכולים להקל עליכם מאוד.

שומר

שומר הוא לא הירק הידידותי ביותר למראה, וסביר להניח שגם תמצאו ירקות בעלי ניחוח נעים יותר. אבל, וזה אבל גדול מאוד, השומר בהחלט עשוי לשמור על מערכת העיכול שלכם – כל עוד תדעו איך לצרוך אותו.

כירק, השומר פחות מומלץ בכל הנוגע לבעיות במערכת העיכול מכיוון שהוא עלול להתסיס את הקיבה וליצור גזים או נפיחות בבטן. מצד שני, מומלץ לצרוך את זרעי השומר – למשל כחליטה. הם עשויים לספח אליהם גזים, להקל על היציאות ועוד. התכונות האנטי בקטריאליות של השומר עשויות להפוך אותו ליעיל בהתמודדות עם זיהומים, חיידקים ודלקות הפוקדים את מערכת העיכול. העובדה שהשומר מרגיע את הקיבה הופכת אותו למתאים בהתמודדות עם מצבים דוגמת גסטריטיס ודלקות אחרות.

כורכום

כורכום, “הפלא הזהוב”, נחשב לאחד מצמחי המרפא הוותיקים והנחקרים ביותר כיום. מזה שנים נעשים מאמצים להבין כיצד הכורכום יכול לסייע בהתמודדות עם מחלות ומצבים שונים, דוגמת דלקות, אלצהיימר או אפילו סרטן. העובדה שהכורכום עמוס בברזל, בוויטמינים, במינרלים ובנוגדי חמצון חיוניים מסייעת למנוע מחלות או להקל על ההתמודדות איתן, לרבות מחלות בדרכי העיכול.

כורכום מסייע מאוד לסובלים ממחלות מעי דלקתיות, לרבות קרוהן או קוליטיס כיבית, ועשוי להקטין חלק מ”תופעות הלוואי” של המחלות האלה – למשל הירידה הבלתי רצונית במשקל. הכורכום עשוי לשפר את יכולת פינוי הרעלים בכבד ולסייע בהתמודדות עם הפרעות מטבוליות הקשורות אליו ולכיס המרה.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...