מיד תעברו לכתבה...

דלג
פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

כמה צפויה לעלות לכם השתלת שיניים ובמה תלוי המחיר?

השתלת שיניים זו פרוצדורה שנעשית על ידי רופא שיניים בעל הסמכה להשתלות. ההשתלה מיועדת לאנשים שאיבדו חלק מן השיניים שלהם, או את רובם. כמו כן, השתלת שיניים יכולה להתאים לאלה שהשיניים שלהם נהרסו או במקרים שההמלצה היא לעקור אותן.

כיום יש טכנולוגיה מפותחת מאוד בכל הנוגע להשתלות שיניים ויש כמה סוגים ושיטות לבצע את ההשתלה. ההשתלה הנפוצה ביותר נעשית כאשר שתל שעשוי ממתכת מותקן בפי המטופל/ת ועל גביו מולבשת שן עשויה מחרסינה. השתלת שיניים נחשבת לניתוח כירורגי ובחלק מן המקרים אף נעשית בהרדמה מלאה.

הצלחתו של הניתוח להשתלת שיניים גבוהה למדי, במרבית המקרים מטופלים שעברו השתלת שיניים מדווחים על שביעות רצון ועמידות השיניים למשך שנים ארוכות.

השתלת שיניים
Credit: Pixabay

במה תלויים מחירי טיפול השתלת שיניים?

המחיר תלוי בכמה היבטים, אחד מהם הוא סוג ההשתלה שתתבצע. למשל, השתלת שיניים ביום אחד עשויה להיות יקרה יותר מאשר השתלת שיניים רגילה. כמו כן, המחיר עלול להשתנות בהתאם לסוג הטיפול שיתבצע במהלך השתלת השיניים.

למשל, אם יש צורך בהשתלת חניכיים המחיר יהיה גבוה יותר מאשר הסכום שיצטרך לשלם מטופל שלא זקוק להליך זה. כך גם לגבי סוגי השיניים המושתלות, שיניים טוחנות מתומחרות אחרת מאשר שיניים קדמיות.

במקרים של השתלת עצם, יש צורך בתשלום נוסף. המחיר עשוי להשתנות גם כאשר בוחרים בשתלים תוצרת חוץ, הנחשבים יקרים יותר בכמה מאות שקלים לעומת שתלים ישראלים.

עלות השתלת שיניים במרפאת פרטית לעומת השתלה דרך הקופה.

קרוב לוודאי שהמחיר שתשלמו בעבור השתלת שיניים במרפאה פרטית יהיה גבוה משמעותית מהמחיר שידרשו מכם בקופה. הסיבה לכך נעוצה בביטוחים שאנו נוהגים לשלם מדי חודש לקופות החולים.

במידה ואתם מבוטחים בביטוח מקיף ונרחב, יש סיכוי שהשתלת השיניים לא תהיה יקרה כל כך עבורכם והתמחור יהיה הוגן וסביר. לעומת זאת, במרפאה הפרטית תדרשו לשלם את הסכום המלא מכיוון שהמרפאות הללו לא עובדות מול הביטוחים השונים ונדירים המקרים בהם יש הנחות על השתלת שיניים.

יחד עם זאת, היו מקרים בהם פציינטים קיבלו תמחור זול יותר במרפאות פרטיות לעומת המחיר שקבלו בקופת החולים. רצוי לערוך בדיקה מקיפה בטרם מתחייבים לביצוע השתלת השיניים במרפאה קונקרטית.

כיצד נקבע המחיר ומהו טווח מחירים של השתלות שיניים בישראל – כפי שצוין קודם לכן, המחיר נקבע לפי סוגי הטיפולים, עזרים נוספים שתזדקקו להם ועוד. כמו כן, המחיר עלול להשתנות בהתאם למיקום הגיאוגרפי של המרפאה בה תבקשו לבצע את ההשתלה.

לרוב, סוג השתל הנבחר הוא זה שמשפיע באופן הכי משמעותי על המחיר הסופי. שתלים ישראלים עולים כמה אלפי שקלים לשתל כשהתקרה היא בסביבות 5,000 ש"ח. לעומתם, שתלים תוצרת חוץ יהיו יקרים יותר באלף ש"ח ולפעמים אף יותר. חשוב לציין כי מרבית הקליניקות מציעות הנחות להשתלה מלאה של כל הפנה.

האם כל רופא שיניים יכול לבצע השתלת שיניים?

לא כל רופא שיניים ידע לבצע את השתלת השיניים ולא כל רופא שיניים מוסמך לבצע זאת. מדובר בפעולה כירורגית ומורכבת, יש צורך בהסמכה רפואית מתקדמת על מנת לקבל את ההיתר לבצע השתלות שיניים. חשוב מאוד לברר על המוניטין וניסיון של הרופא המטפל בטרם משלמים מקדמה ומתאמים תור להשתלת שיניים.

אמנם יש כיום יותר מרופא אחד שיוכל לבצע את ההשתלה אך בכל זאת ההמלצה היא לברר היטב אודות הניסיון של הרופא ועל המרפאה המבצעת. כמו כן, בפגישה עם הרופא יש לבדוק מספר נושאים כמו סוג השתל שאמורים להתקין לכם, מהו זמן הטיפול – השתלה ביום אחד לעומת השתלה רגילה ועוד.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...