פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

סנונית מסחרית ל-facebook poke: נינט "נתפסת על חם" כשהיא מודדת גרביונים

לפני כשבועיים, השיקה פייסבוק אפליקציית iphone חדשה בשם Facebook Poke, המאפשרת למשתמשים בה לשלוח לחבריהם הודעת טקסט, תמונה או וידאו אשר משמידה את עצמה לאחר מספר שניות לבחירתכם, גם במכשיר של השולח וגם במכשיר של המקבל.

אם אתם ממשתמשי הפייסבוק הותיקים, אתם  ודאי זוכרים את פיצ'ר ה-poke המטריד באמצעותו ניתן לנדנד לחברים בפייסבוק, פיצ'ר שהלך ונעלם עם השנים, וכעת נחשב לפעולה לא מקובלת ועל סף הפלילית בין גולשי פייסבוק. בכל אופן, שני הפיצ'רים שונים כמובן זה מזה, על אף שבאמצעות האפליקציה החדשה, ניתן גם לשלוח נדנוד רגיל ללא תוכן, ממש כמו שאלוקי הפייסבוק התכוון כשברא את ה-poke.

כמו כל פיצ'ר חדש עם תכונה ייחודית, זה היה רק עניין של זמן עד שייעשה באמצעותו שימוש מסחרי יצירתי. אתר אייס מדווח היום על פעילות הביכורים בגזרת Facebook poke. במשרד הפרסום אדלר-חומסקי, יצרו באמצעות האפליקציה החדשה קמפיין סלולארי יצירתי עבור חברת ההלבשה התחתונה דלתא, ובכיכובה של הפרזנטורית נינט טייב.

על מנת לקדם את מבצע "מחיר שלא יחזור" של דלתא, הופק סרטון קצרצר במסווה של סרטון רשת מחתרתי, בו נראית נינט טייב, המצולמת כאילו בסתר, כאשר היא מודדת גרביונים בחדר אמבטיה. כשנינט מזהה את הצלם המסתורי, היא טורקת בפניו את הדלת והסרטון מסתיים, לא לפני שעולה מודעת פרסומת הכוללת צילום של אריזת הגרביונים והכיתוב "דלתא במבצע שלא יחזור", עם הפניה לאתר 'דלתא' שם ניתנה לגולשים אפשרות לרכוש את הגרביון בהנחה לזמן מוגבל. את הסרטון, הפיצו באדלר-חומסקי לכלי תקשורת, כתבים ומעריצים של הזמרת.

כאמור, הגולשים שזכו לקבל את הסרטון, לא יכלו להוריד או לשמור אותו, וזכו לצפייה חד פעמית בסרטון המודלף לכאורה. אתמול עלה ליוטיוב הסרטון המתעד את יצירת הקמפיין, סרטון שזכה לשם The First Facebook Poke Campaign, בנסיון למתג את המהלך כראשון אי פעם שהשתמש באפליקציה החדשה לצורכי קידום ופרסום.

דלתא נינט facebook poke

ברמת המוצר, קשה לי להאמין שהמהלך סחף אחריו המונים רבים ומלאי הגרביונים יחוסל בימים הקרובים, אך אך ברור כי נעשה כאן מהלך חכם, זריז ויצירתי, המנצל את הבאז סביב האפליקציה החדשה, כדי לחזק את המותג 'דתלא' מצד אחד, ואת משרד הפרסום מהצד השני.

בכל אופן, אנחנו עדין מחכים לסרטון הגרביונים האמיתי של נינט, כזה בלי צנזורה ובלי במאי. מה קרה? קצת תרבות סלבז בניחוח אמריקאי לא תזיק. קליק כאן להורדת facebooke poke. האפליקציה זמינה למכשירי iphone בלבד.


 

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...