פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

מה זה תואר עם תזה?

בדרך כלל, כאשר סטודנט נכנס לתוך עולם האקדמיה, הוא יעשה זאת על מנת ללמוד לתואר ראשון, ברוב המקרים, ועל מנת ללמוד לתואר שני, בשאר המקרים. לימוד תואר שני, כאשר סטודנט בוחר בכך (וזאת לאחר שהציון הממוצע שלנו עמד בסטנדרטים), משלבים בתוכם תואר עם תזה או תואר ללא תזה. כל מסלול מוביל לנתיב אחר ושונה בסיומו.

תואר ללא תזה פירושו מסלול מחקרי, תואר עם תזה פירושו מסלול עיוני. ומכיוון שמאמר זה מתמקד בתואר עם תזה, הוא נכתב במיוחד בשבילכם, אם גם אתם מעוניינים לבחור במסלול התזה.

ואם אתם מתקשים במהלך הלימודים שלכם, לא רק שהמאמר בשבילכם, אלא גם שהצוות שלנו מצוי כאן למענה תמידי לכל בעיותיכם ולכל שאלותיכם. אנו מתמחים בסיוע לסטודנטים בכל תהליך כתיבת עבודות אקדמיות.

Credit: Pexels

ולכן, בואו ונתחיל. קודם כל, אל תשכחו את הכללים של כתיבה אקדמית:

  • כתיבה תקנית, נאותה ומסודרת. חשוב כי מי שקורא את עבודותיכם ייהנה מן הכתיבה שלכם, ולכן גם הקפידו על כתיבה גבוהה, רהוטה, קולחת, אקדמית ומדעית.
  • רצוי ביותר- פונט David, ובגודל 12.
  • יש לרווח ל-1.5 את השורות, בנוסף לכתיבת פסקאות- סדר וארגון זה מעל הכל בעבודה שלכם.
  • יש להשתמש תמיד במקורות אקדמיים ולענות על שאלות בהתאם למקורות אקדמיים כי זה הא"ב של כל כתיבה אקדמית.

ומהי בעצם תזה? תזה הינה רעיון פרי המצאתו של חוקר, לאחר שבחן אותו לעומק והסביר את מאפייניו. מאחורי התזה עומד מחקר, וכפי שנאמר קודם- זה מופיע בלימודי תואר שני.

היקף העמודים של התזה הינו בין 50 לבין 100, ויש לוודא כי בתזה מצוי יסוד חדשני, שלא נחקר עד כה, מה שהופך את הרעיון שלה לבלעדי לחוקר עצמו. כדי להשלים את התזה, יש להשתמש בכלל המחקרים האקדמיים, שקשורים אליה, על מנת לתת לה גיבוי.

התזה צריכה לכלול ראשי פרקים, שמטרתם לשכנע את הקורא בדבר אמינותה ומאמרי רקע, כפי שהוסבר קודם, שיקיפו את המחקר שלה. רצוי עד מאוד גם להוסיף נספחים לאותה התזה, על מנת לחזק אותה.

לכל סטודנט שבוחר תואר עם תזה צמוד מנחה, רק שכאן הסטודנט צריך לבחון את המנחה שלו, שמתמחה בנושא הספציפי שעליו הסטודנט החוקר עורך את המחקר שלו. סטודנטים רבים מתקשים בהכנת העבודות השונות במהלך התואר ובוחרים לקבל סיוע בכתיבת עבודה סמינריונית או אחרות על ידי צוות מקצועי. פנו אלינו במידה ואתם זקוקים לסיוע.

חשוב לדעת: כתיבת תזה ניתן למצוא לא רק במסלולים מדעיים, שמצריכים שימוש במעבדות, אלא גם במסגרת תואר שני במדעי החברה, וגם בתחומים כמו כלכלה ומשפטים. הכוונה כי כתיבת תזה אינה מוגבלת רק לתחום אחד, אלא יכול להימצא גם בתחומים רבים נוספים. בניגוד לתואר הראשון, הרמה אקדמית והרמה המחקרית יותר גבוהה. כל תזה נבדקת תחת תנאים מחמירים, עד לאישורה הסופי.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...