פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

מה עושים עם התואר הזה?

אתם מתלבטים בין מספר תארים אותם תוכלו להוסיף לקורות החיים שלכם ומעוניינים לגלות מה תוכלו לעשות עם התואר בעתיד. במאמר זה נסקור את שלושת התארים הפופולריים כיום – תואר ראשון במדעי המחשב, תואר ראשון בחשבונאות ותואר ראשון במנהל עסקים. נגלה אילו תפקידים נפתחים עבורכם כאשר אתם מחזיקים לבסוף בתעודה הנחשקת ולאן תוכלו להתקדם.

קרדיט: pexels.com

תואר ראשון בחשבונאות

התחום הראשון נשמע לחלק מהאנשים כמו תחום מקובע הכולל מספרים בלבד – תואר ראשון בחשבונאות. בפועל תואר זה כולל לימודים במגוון רחב של תחומים כמו דיני מיסוי, אתיקה, פיננסים ותאוריות כלכליות לצד התמחות מעשית בניהול חשבונות. לאחר סיום התואר נפתח עבורכם ארסנל רחב של משרות כאשר האופציות יכולות להיות רואי חשבון שמשתלבים בכל מקום החל ממשרד רואי חשבון, דרך משרדי ממשלה ועד חברות פרטיות ולשכות משפטיות. למעשה, כל חברה רצינית אשר מנהלת את הכספים של ויש לה פעילות כלכלית צריכה רואי חשבון איכותיים.

במקרים רבים סמנכ"לי כספים הם בעלי תארים בכלכלה או בחשבונאות שהשכילו לנווט את הניהול הפיננסי של הארגון ולסייע בתהליכי הבקרה בו בצורה אמינה ומקצועית והתקדמו מעלה בסולם הארגוני עד שהגיעו לתפקיד זה.

תואר ראשון במדעי המחשב

אומת ההייטק מוצפת היום במגוון הצעות עבודה בתכנות ופיתוח עבור בעלי תואר ראשון במדעי המחשב. התחום כולל בתוכו: הבנה של אלגוריתמים מתמטיים מורכבים, כתיבת קוד בשפות שונות ויכולת לניתוח אנליטי שנועד לראות כיצד ניתן לפתור בעיות וצרכים שונים באמצעים טכנולוגיים. לאחר שסיימתם תואר ראשון במדעי המחשב, תוכלו להתקבל למגוון רחב של חברות טכנולוגיה והייטק, למוסדות פיננסיים וגם להיות עובדים במשרדי ממשלה וגופים ביטחוניים (בהתאם לסיווג הבטחוני שהשגתם קודם לכן).

התחום הזה מתאים לאנשים שמרגישים כי הם חזקים יותר בפן הטכני של הדברים – בדרך כלל יהיו בעלי בגרויות במתמטיקה ברמה של חמש יחידות. עם זאת, גם אם אין בידכם היום את הידע הדרוש במתמטיקה תוכלו להתקבל לתואר ראשון במדעי המחשב לאחר מכינה ולהמשיך ללמוד את התחום לעומק.

תואר ראשון במנהל עסקים

תואר במנהל עסקים הוא אחד מהתארים המגוונים ביותר ומשיק למגוון עצום של תחומים. הוא מסוגל לקדם אתכם להיות סמנכ"לים בחברות, לפתוח עסק משלכם או להיות מנהלי מוצר, מנהלי פיננסי ויזמים של חברות שונות. ניתן למצוא בתחום זה מגוון רחב של התמחויות כמו יזמות, פיננסים, שיווק ועוד תחומים אחרים שיכולים לאפשר לכם להפוך את התואר כמקפצה בכל חברה.

תחום זה של מנהל עסקים מתאים בעיקר למי שמעוניין להנהיג או להוביל ארגון או פעילות עסקית כלשהי. חלק מהלומדים תואר זה צוברים את הידע על מנת להשתמש בו בחברה שהם פותחים בעצמם. אך, בדרך כלל, נמצא את בוגרי התואר הראשון במנהל עסקים בתוך ארגונים גדולים.

מנהל עסקים יכלול גם לימוד מעשי ואפשרות להתמחות בתוך ארגון קיים על מנת להתחיל ליישם את הידע התאורטי הנלמד בקורס בחיי היום יום. כך, תוכלו לסיים את התואר ולהתחיל מיד לעבוד בתחום.

לסיכום, כל אחד מהתארים שציינו מסוגל להוות מקפצה להתחלת קריירה משגשגת – אם בתחום הפיתוח והתכנות, בתחומים פיננסיים ובתחומי החשבונאות או כמנהלי חברה ומוצר. לפני שאתם בוחרים איזה תואר תלכו ללמוד כדאי לקרוא את התכנים הנלמדים בכל אחד מהקורסים ולגלות איזה מהם מושך אתכם ביותר. איננו יכולים להמליץ בהכרח על תחום אחד – אך חשוב לזהות את המגמות השונות בשוק היום, כמו: ביקוש גדול לעובדים בתחום החשבונאות והפיננסיים או מתכנתים בחברות הייטק.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...