פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

להתמודד עם האובדן

התמודדות עם אובדן של בן משפחה קרוב, הורה או בן זוג היא אף פעם לא פשוטה, והיא גוררת עימה התמודדויות רבות נוספות מלבד האבל בעקבות האובדן.

בין ההתמודדויות הללו ניתן למצוא סידורי קבורה והלוויה, אך גם קשיים בירוקרטיים בהתעסקות עם חלוקת העיזבון של המנוח, בין אם הוא השאיר צוואה תקפה ובין אם לאו.

Credit: Canva

לתכנן את העתיד – החשיבות של כתיבת צוואה

על אף שלרבים מאיתנו קשה לחשוב על העתיד ולהתמודד עם העובדה כי מעגל החיים נסגר בשלב זה או אחר, עלינו לזכור כי על מנת לתכנן את העתיד של משפחתינו, יש לנו אחריות לכתוב צוואה ולחלק את הרכוש, הממון והנכסים שצברנו במהלך חיינו ליורשים שנבחר.

כתיבת צוואה תקפה תסייע למשפחתכם לקצר את ההליכים הבירוקרטיים שיהיה עליה לבצע, למנוע סכסוכי ירושה ואף למנוע התעסקות מורכבת ויקרה הכוללת איתור נכסים של המנוח, משימה קשה עוד יותר כאשר ישנם נכסים וחשבונות מחוץ לארץ.

כך, במקרים בהם הנפטר השאיר צוואה תקפה לפני שהלך לעולמו, יש להגיש בקשה לצו קיום צוואה הכוללת את צוואת המנוח לרשם הירושות ולהמתין לאישור הבקשה והוצאת צו קיום הצוואה בלבד.

לעומת זאת, במקרים בהם המנוח לא הותיר אחריו צוואה תקפה, יהיה על המשפחה לבחון את היקף נכסיו של המנוח, לאתר נכסים כאלה ואחרים ולהמתין לצו ירושה, אשר יקבע על פי החוק ולא לפי רצון המנוח.

צוואה תקפה תמנע סכסוכי ירושה

על מנת לכתוב צוואה תקפה יש לעמוד באחת מארבעת הדרכים לכתיבת צוואה אשר מאושרות על פי החוק, כאשר יש במרבית המקרים בחירה חופשית בין השיטות, מלבד צוואה שבעל פה שתהיה תקפה בתנאים מיוחדים.

ניתן לכתוב צוואה בכתב יד, אל מול עדים או בפני רשות, אך על מנת לוודא את תוקף הצוואה וכי ניסוחה ברור וחד משמעי, חשוב לפנות אל עורך דין צוואות אשר ילווה אתכם לכל אורך התהליך.

זכרו כי צוואה תקפה, ברורה וחד משמעית תמנע סכסוכי ירושה ותסייע לכם לממש את רצונותיכם בכל הנוגע לחלוקת הרכוש, הממון והנכסים שלכם.

במהלך סכסוכי ירושה, לרוב אחד הצדדים יגיש בקשה לצו התנגדות לצוואה לרשם הירושות, והתיק יעבור לטיפול בית המשפט לענייני משפחה.

צד זה יצטרך להוכיח כי נפל פגם בצוואה, כי היא נכתבה תחת איומים או השפעה בלתי הוגנת, או שנפל פגם טכני בניסוחה. עורך דין מומחה לדיני צוואות יוכל לסייע לכם למנוע פתח להתנגדויות ולהביא את רצונכם למימוש.

לא לוותר על ייעוץ משפטי מקצועי

בסופו של יום, ייעוץ משפטי מקצועי מעורך דין המתמחה בתחום דיני ירושה וצוואה יכול לעשות את כל ההבדל ולסייע לכם להביא לידי ביטוי בצוואתכם את הרצונות והבחירות שלכם, למנוע סכסוכי ירושה אשר קורעים את התא המשפחתי ולהקל על ההליכים הבירוקרטיים אותם תצטרך המשפחה לנהל לאחר לכתכם.

עורך הדין דוד יוסף הוא עורך דין המתמחה בדיני ירושה וצוואה בפרט, כמו גם בדיני משפחה בכלל, אשר ליווה אלפי משפחות בתהליכים חשובים ומורכבים באדיבות, מקצועיות, הכלה והבנה. לפרטים נוספים וייעוץ משפטי פרטני חייגו למספר 052-4311416 ונחזור אליכם בהקדם.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...