פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

DATA בראש ובראשונה

הנתונים שנאספים במרחב המקוון בכל רגע נתון מכניסים אתנו בסערה לעידן ה- DATA וכל מי שיש לו חיבור לאינטרנט חייב להבין את המשמעות של העניין. אז מה זה אומר ואיך הופכים את המצב להזדמנות לקריירה מתגמלת? הנה כמה פרטים שכדאי לכם להכיר

פרטי מידע שנכנסים כקלט לתוך מערכת מידע נקראים בעגה המקצועית DATA, ובתחום המחשוב נהוג לעשות הבחנה בין נתונים גולמיים לבין מידע. נתונים גולמיים יכולים להיות למשל מספרים, אותיות וסמלים, לעומת מידע שמוגדר כנתונים שעברו עיבוד מסוים.

על פניו אולי נדמה שמדובר בהפרדה מלאכותית וקטנונית, אך היא משפיעה על כל אחד ואחת מאתנו באופן המהותי והמעשי ביותר שניתן להעלות על הדעת. כמו כן, זו גם הזדמנות מעולה להשתלב בענף ההייטק ולהפוך עניין אישי למקצוע מתגמל.

מה עושים עם ה- DATA שלכם?

קודם כל, חשוב לזכור שבכל רגע נתון נאספים מיליוני פריטי מידע ברשת האינטרנט ובמערכות התקשורת החדשה. הנתונים מרוכזים על בסיס תוכנות, אפליקציות ומערכות מחשוב והשימוש בהם הוא אינטנסיבי ויוצא דופן.

שנית, הכמויות העצומות של DATA שמרוכזות במערכת מחייבות פיקוח וניהול. מטרת הפיקוח היא מצד אחד לרכז את הנתונים תחת קורת גג אחת על מנת לסייע במעקב אחריהם, בעוד מצד שני הם גם אמורים לשמש את החברות שאוספות אותם לצרכים מעשיים כמו התאמת פרסומות, שליחת הודעות, מציאת קשרים סטטיסטיים, ביצוע חישובים ועוד.

במילים אחרות, עבור חברות שעוסקות בתחום ההייטק יש ל- DATAמשמעות כלכלית ברורה. כל אחד מאתנו מייצג ריכוז כזה או אחר של נתונים, ומשאבים רבים מושקעים באיסוף שלהם. כל שירות או מוצר שאנחנו מקבלים לכאורה בחינם באינטרנט כרוך במסירת נתונים, והתשלום הוא לא בכסף אלא בפרטיות. זו האמת מאחורי עידן ה- DATAועובדה שמשנה לגמרי את העולם כפי שהכרנו אותו.

איך משתמשים בקורס DATA כדי לפתח קריירה?

ההיבט התעסוקתי של עידן ה- DATAפותח מגוון רחב של אפשרויות ותפקידים עבור אנשי מקצוע שעוסקים בתחום. באופן טבעי, בזכות איסוף מוגבר ואינטנסיבי של נתונים יש יותר חברות שמחפשות אנשים שיהיו אחראיים על ריכוז הנושא, מה שמייצר מקומות עבודה חדשים.

כך למשל אפשר ללמוד מקצוע כמו Data scientist ולהשיג יתרון בשוק עבודה שממילא נחשב דינאמי ותחרותי. הידע והכלים הנרכשים במהלך הקורס מאפשרים לבוגרים להתפתח לכיוון עולמות הסייבר ולהציע את שירותיהם כשכירים או עצמאיים. הנתונים כאן כדי להישאר והם לא הולכים לשום מקום, אבל מי שיודע כיצד לנתח אותם יכול להשתלב בחברות הייטק מקומיות ובינלאומיות.

בנוסף, לימודי DATA פותחים דלת לתחומים מקבילים. הדגש בלימודים מן הסוג הזה יכול להיות על איסוף, ריכוז או שימוש בנתונים וכל פעולה כזו דורשת הסמכה אחרת. מכאן שרק צריך ללמוד את התחום ולהשתמש בו למיצוי הפוטנציאל האישי.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...