מה החיה הכי מסוכנת בעולם | הרשימה המלאה

אם אתם מחפשים מה החיה הכי מסוכנת בעולם תשמחו לדעת שריכזנו לכם בכתבה את הרשימה המלאה של החיות הכי מסוכנות על פני האדמה (והים) שאתם ממש לא רוצים להיתקל בהן.

סביר להניח שעל השאלה “מה החיה הכי מסוכנת בעולם” יש תשובה אחת מאד ברורה וחד משמעית: האדם. אבל אם רוצים לצמצם את התשובה להולכים (ושוחים וזוחלים) על ארבע בלבד, אז יש רשימה של בעלי חיים מפחידים וקטלניים מאד שאף אחד לא היה רוצה לפגוש באופן אישי. הנה 13 מכוכבות הרשימה:

מדוזה קובייתית

מדוזה ארסית ששייכת למחלקה בעל השם המחייב “צרעות הים” והשם שלה מגיע, באופן די שקוף, מהצורה שלה. המדוזה הקובייתית נמצאת בעיקר לחופי אוסטרליה ושם היא גם צדה את הקורבנות שלה. העקיצות שלה קטלניות והארס שלה לא רק מסוכן במיוחד אלא גם מוזרק במהירות שהוכתרה כ”אחד התהליכים המהירים בטבע”. מנת ארס אחת, שתדעו, יכולה להרוג כמה בני אדם, כאשר הזמן שלוקח לה להרוג אדם נע בין 2 ל-5 דקות.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by WildlifePhotographerOfTheYear (@nhm_wpy) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @wildlifes_secrets on

לונומיה

לונומיה הינו סוג של עש בגודל ממוצע שחי בעיקר בדרום אמריקה ומפורסם דווקא בזכות גרסת הזחל שלו, לפני שהוא הופל לעש בוגר. למה? בעיקר כי החבר’ה הקטנטנים האלה, שבקושי אפשר להבחין בהם בזכות גודלם הקטן וההסוואה המעולה שלהם, הם קטלניים במיוחד.

גופם הקטן והשעיר מפוצץ בארס מסוכן מאוד, ועיקר המפגשים איתם מתרחשים כאשר בני אדם נשענים על גזע עץ מבלי לשים לב למקבץ הזחלים ששוכנים עליו. כמות הרס שמועברת מהנגיעה בכמה זחלים יחד היא קטלנית ועלולה לגרום לדימום פנימי, אי ספיקת כליות והרס כלי דם בגוף. בכל שנה מתים בני אדם מהמגע עם זחלי הלונומיה.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Arques Magalhaes (@arquesmagalhaes) on

חילזון ים (חרוטון)

קשה לדמיין חילזון כחיה קטלנית, אבל במקרה של חלזונות הים, מדובר בחיה מסוכנת במיוחד. הם נפוצים במיוחד למימי חופי אוסטרליה. טיפת ארס אחת של החיה הזאת יכולה להרוג 20 בני אדם. אין גם נסיוב לרעל הזה, אז מי שנפגע מעקיצה – מדובר במוות בטוח.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Em (@chasingsummer03) on

עכביש נודד ברזילאי

הנודד הברזילאי נחשב לעכביש הכי ארסי ביבשת אמריקה ולאחד הארסיים בעולם. את שמו קיבל העכביש בשל העובדה שהוא אינו בונה לעצמו משכן קבע אלא נודד בלילות ממקום למקום. העכביש הנודד מכונה גם עכביש הבננות כי ישנה נטייה לחשוב שהוא אוהב להתחבא בהן, למרות שחוץ ממקרים בודדים שתועדו, לא מדובר במאפיין מדעי שלו. אורכו מגיע ל-17 ס”מ כולל הרגליים, והעקיצה שלו היא אחת הכואבות ומשפיעה על מערכת העצבים. הוא נחשב כגורם המוות מס’ 1 מבין עקיצות עכבישים, אך יותר מ-90% מנשיכות העכביש גורמות רק לכאב מקומי באדם.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Thiago Antunes (@thiagoantunes2018) on

ממבה שחורה

נראה קצת פחות מאיים מנחשים ארסיים אחרים, אבל את הבלאק ממבה אתם ממש לא רוצים לפגוש בשום מצב. אורכו יותר משני מטרים והוא מתהדר בתואר “הנחש המהיר בעולם”. הכשה תסתיים כמעט תמיד במוות, אלא אם כן יש נסיוב לארס שלו בסביבה. הוא חי בעיקר במרכז ודרום אפריקה וצד לעצמו עכברים, סנאים ויונקים קטנים כדי לשרוד.

Credit: Pixabay

תאו אפריקני

מדובר בחיה מאד נפוצה, לפחות באפריקה. אז למה הוא כזה מסוכן? מדובר בחיה מאד בלתי צפויה שאף אחד לא הצליח לביית עד היום. יש להם כוח תקיפה ועוצמה רבה ולכן כשהם מחליטים לתקוף, לרוב בלי סיבה נראית לעין, לבני אדם אין סיכוי מולם. באפריקה מתים בערך 250 איש מדי שנה כתוצאה מתקיפת התאו.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Aashay M (@amwildlifephotography) on

נמלים אוכלות אדם (דרייבר)

מגיעות בנחילים של 50 מיליון נמלים ויתקפו כולן אם רק אחת מהן בסכנה. מה שאומר שאם בטעות דרכתם על אחת, יש 50 מיליון נמלים ארסיות שיגיעו לתקוף אתכם. הרעל שלהם לא הכי קטלני בטבע, אבל יחסית לגודל הקטן של כל נמלה, מדובר בהחלט בחיה מסוכנת. ברגע שנמלה כזאת עוקצת, יהיה קשה מאד להסיר אותה מהעור כי הלסתות שלהן ננעלות בחוזקה. עכשיו תכפילו את החוויה במיליונים.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Naboisho Camp | Asilia Africa (@naboishocampasilia) on

עקצן צהוב

העקצן הוא סוג של עקרב בצבע צהוב ויש לו עקיצה כואבת במיוחד. עקיצה אחת שלו לא תהרוג מיד בנאדם בוגר בריא, אבל ילדים, זקנים וחולים יתקשרו לשרוד מתקפה של הבחורצ’יק הזה. הארס של העקצן מורכב מתערובת רעלנים ואחרי שהצליחו לייצר נסיוב לעקיצה, התמותה מעקיצות עקצן צהוב ירדו משמעותית. יחד עם זאת, הוא עדין אחראי ל75% מהתמותה הנגרמת כתוצאה מעקיצת עקרבים בשנה.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kuznex (@kuznexx) on

נפוחיתיים (Puffer Fish)

אחת מהחיות הכי קטלניות שחיות בים, שבאופן די מוזר נראית דווקא חמודה למדי. כשהם חשים בסכנה, הם מתנפחים ומוציאים החוצה את העוקץ שלהם – שיכול לגרום לשיתוק מיידי, הפסקת נשימה ומוות. הדג הזה יכול להרוג גם כשהוא מת – אם אוכלים דג כזה שהוכן בצורה לא נכונה, אפשר למות מאכילת הרעל.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MS.Photography – lovetheocean (@ms.photography_lovetheocean) on

צבוע

עוד במלך האריות למדנו שמדובר בחיה שכדאי להזהר ממנה, אבל היא מסוכנת אפילו יותר משנדמה. בדרך כלל הצבוע ניזון מגופות, אבל במקומות בהם יש מלחמה וגופות אדם נמצאות בטבע, הצבוע מתחיל לפתח חיבה לבשר אדם ועלול לצוד גם בני אדם חיים כדי לספק את התאווה שלו.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by wild world (@wildworld2020) on

דג אבנון

דג טורף שלא אוהב לנוע הרבה. הוא בד”כ נשאר במקום (כמו אבן, מפה השם). בשעת סכנה, הוא מנפח סנפיר שמזריק רעל עוצמתי. אדם שדורך עליו בטעות עלול למות מכך. הסכנה הגדולה של האבנון טמונה בכך שהוא מסווה את עצמו היטב, לא נראה כמו דג ולכן גורם לבני אדם להתקרב אליו בלי לשים לב.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Fishing of Instagram (@igfishing.hub) on

קרחה לבנה

מוכר יותר בשם כריש לבן וכמו שכולם יודעים, הם נמשכים לדם במים. יש להם 3000 שיניים, הם מהירים ותוקפניים במיוחד. למרבה המזל, הם לא ממש מתעניינים בבני אדם ויתקפו אותם רק אם יתגרו בהם קודם. למרות הקטלניות שלהם, מעט מאד בני אדם מתים כתוצאה מתקיפות כרישים לבנים (רק 3 מתו ב2014).

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Guido Magnani (@italiansharkman) on

עכביש משפך אוסטרלי

עכביש בעל ארס קטלני לבני אדם שעיקר תפוצתו במזרח אוסטרליה. אורכו נע בין 1.5-2 ס”מ והניבים החדים והחזקים שלו יכולים לחדור נעליים וגם כפפות עבות. לאורך השנים מתו מהעקיצה שלו כמה עשרות בני אדם, כאשר בכל המקרים היה זה עכביש זכר. תשמחו לשמוע שהחל משנת 1981 נמצא נוגדן לארס שלו ומאז איש לא מת מהנשיכה שלו.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jackson Nugent (@lair_of_centipedes) on

אריה אפריקאי

הם אולי חיה יפה ומרשימה, אבל הם גם מהירים מאד, חזקים ועם מלתעות אימתניות. מדובר בציידים מהמצוינים שיש בטבע. כשהם רעבים, הם מסוגלים לתקוף גם בני אדם. ולבני אדם לרוב אין סיכוי מול עוצמתו של החתול הענק הזה.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mykal Dutton (@mykaldutton) on

תנין

אולי תופתעו לשמוע, אבל אלו הטורפים הקטלניים ביותר לבני אדם. הם לא ממש סופרים אותנו, אנחנו נראים להם חלשים וכשאנחנו מתקרבים לשפת המים התנינים רואים בנו כפולשים – ותוקפים. הם מושכים את הטרף לתוך המים, שם מטביעים אותו ומפרקים אותו לחתיכות. יותר מחצי מהתקיפות של התנין יסתיימו במוות.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Haleysage11 (@haleysage11) on

קוברה אסיאתית

הרעל שלה אולי לא הכי קטלני מבין כל הנחשים, אבל היא מצליחה להפיק ממנו את המרב. הם אחראים לאחוז גדול מאד ממספר המתים כתוצאה מהכשת נחש מדי שנה. הם יורים ארס למרחק שני מטר, בדיוק קטלני מאד. חוץ ממוות, אחת מתופעות הלוואי של הארס של הקוברה האסייתית הוא עיוורון.

לייק לפטריה בפייסבוק