סרטון מצמרר יגרום לכם לחשוב פעמיים לפני שאתם מגיבים ברשת

אחת התופעות המדאיגות ביותר שנוצרו בעקבות עידן הרשתות החברתיות, היא תופעת הבריונות ברשת.

בארה”ב, בריטניה ועוד מדינות רבות בעולם, התופעה כבר גבתה מספר רב של קרבנות ששמו קץ לחייהם בעקבות בריונות של ילדים ובני נוער ברשתות החברתיות. הקרבנות, ילדים ילדות ובני נוער, מותקפים ומושפלים יום ולילה ע”י חברים בני גילם מבית הספר או משאר המסגרות החברתיות, באין סוף סטטוסים, ציוצים, הודעות טקסט ובכל דרך שאתם יכולים לחשוב עליה.

כמובן, העובדה שאותם “תוקפים” מתחבאים מאחורי מסך המחשב, מאפשרת להם לכתוב דברים שלא בטוח אם היו נאמרים פנים מול פנים ובלי הגנת האינטרנט.
אני אמנם לא מתיימר להיות פסיכולוג, אבל כפי שתראו בסרטון הבא, ועל פי סיפורים רבים שכבר יצא לכם לשמוע בשנים האחרונות, אפשר בקלות להבין מדוע התופעה המפחידה הזאת, גרמה כבר לעשרות בני נוער לשים קץ לחייהם.

סרטון חדש שמטרתו העלאת המודעות לתופה הנוראית הזאת, מתאר סיפור מצמרר על נערה צעירה ומקסימה המפרסמת קאבר שלה לשיר כלשהו בפייסבוק, והופכת ליעד של בריונות באינטרנט. תוך כדי הסרטון המרגש, כשברקע אנו שומעים את קולה של הנערה כשהיא שרה, ניתן לראות כיצד החבל הדמיוני, או הלא דמיוני במקרה הזה, מתהדק סביב צווארה עם כל תגובה או אמירה משפילה מצד הגולשים, עד שלבסוף כבר אין כיצד למנוע את הידוע מראש.

יוצרי הסרטון מספרים: “אנחנו מקווים שהסרטון יגיע לכמה שיותר אנשים ושיגביר את המודעות לתופעה המזעזעת הזאת”. לדבריהם הפתרון או דרך ההתמודדות הטובה ביותר מצד הקרבן היא פשוט להתעלם ולא להגיב לתגובות רעות ומשפילות: “אל תגיב זאת העצה החשובה ביותר שנוכל לתת לכל קורבן של בריונות ברשת”. הלוואי והמצב היה פשוט כל כך.

העצה שלנו היא בעיקר להורים – פקחו עין על הילדים שלכם. עקבו אחר הפעילות שלהם ברשת ושימו לב היטב לאירועים חריגים.

 

לייק לפטריה בפייסבוק