פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

מזעזע: נערים בירושלים מוכרים אפרוחים צבעוניים

בכל יום כמעט, צצה בפייסבוק מחאה כזו או אחרת אשר פורשת כנפיים בדרך כלל בעקבות שיתוף תמונה כלשהי שמופצת על ידי אחד הגולשים ויוצאת מכלל שליטה. כך התחילה מחאת הקוטג’, המחאה נגד עלית, המאבק על שכרו של בוריס גלפנד, ועוד רבות וטובות. ביומיים האחרונים התפנו גולשי הפייסבוק למחות על נושא שכבר מזמן לא עלה לכותרות, ההתעללות באפרוחים ותרנגולים. הגולשת תמר יוסף, העלתה לפייסבוק תמונה, עם קישור לסרטון וידאו, המציג מקרה נורא של התעללות באפרוחים. חבורת נערים בעיר העתיקה בירושלים, צובעת אפרוחים באמצעות ספריי צבע.

בגוף התמונה נכתב בין היתר: לא זה לא צעצוע! זה בעל חיים!! חיים!! מוכרים בירושלים בשער שכם אפרוחים צבועים בספריי, 5 נשמות מתוקות בעשרה ש”ח! התעללות לאור יום! איפה המשטרה? איפה העירייה? משרד החקלאות? הגנת החיי? אייפה האנושיות” בתמונה נקראים הגולשים לשתף ולהעלות את המודעות כנגד התופעה המזוויעה הזאת. קהל הגולשים כמובן לא נשאר אדיש והתמונה כבר זכתה למעל 1500 שיתופים בפייסבוק. סרטון היוטיוב מגיע לקרוב ל 7000 צפיות.


בתגובות, מזכירים לנו חלק מהגולשים כי האפרוחים הצבעוניים הם רק קצה קצהו של הקרחון. תעשיית הביצים בארץ חושפת מגוון רחב של מקרי התעללות נוראיים, כחלק מתהליך הייצור. סרטון שמשתף אחד הגולשים בתגובות, וצולם כבר בשנת 2006 חושף את האמת העגומה והמזעזעת מאחורי תעשיית הביצים, ומציג תמונות קשות מאוד לצפייה, בהן נראים מאות אפרוחים זכרים (איתם אין מה לעשות ברוב המקרים) מושלכים לשקיות זבל בעודם בחיים, ומשם למיכליות אשפה, וכמובן תמונות קשות של תנאי המחיה הנוראיים של התרנגולים והתרנגולות שזוכים לחיות יותר מכמה ימים. תופעת האפרוחים הצבעוניים, קיימת גם במדינות אחרות בעולם, ובארצות הברית, הם מחולקים כמתנה בעיקר לקראת חג הפסחא. בשנים האחרונות המנהג הזה ירד למחתרת עקב המודעות ההומניטרית ההולכת וגוברת בחברה.

התמונה בפייסבוק ככל הנראה לא תשנה דבר, אך היא בהחלט גורמת לאנשים רבים להיכנס רק לרגע לנבחי תעשיית הביצים, ולהיחשף לראשונה (כמוני) למשמעות מאחורי הביטוי “ביצי חופש”. אם עד עכשיו זלזלתם, יש סיכוי טוב שאחרי שתראו את הסרטון “בלבולי ביצים” לא תקנו עוד ביצים רגילות. בהצלחה.


quiz whatsapp group banner

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...