פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

שימו לב למה שכרטיס האשראי שלכם אומר לכם

אם תביטו בארנק של מרבית המבוגרים ואפילו חלק מבני הנוער, סביר להניח שתמצאו שם כרטיס אשראי אחד או יותר. במקרים רבים, מוצר פיננסי זה משמש אותנו יותר מאשר כסף מזומן. כרטיסי אשראי מוצעים גם על ידי הבנקים וגם על ידי חברות חוץ בנקאיות, לכן חשוב שתעשו את הבחירה הנכונה מכל המבחר הקיים, במיוחד אם אתם רוצים ליהנות מכל ההטבות השוות אשר מתלוות לחלק מהכרטיסים. לפניכם כל מה שאתם צריכים לדעת על עולם ההטבות הגדול של כרטיסי האשראי.

Credit: Pixabay

אילו כרטיסי אשראי מעניקים הטבות?

כשאתם בוחרים את כרטיס האשראי שלכם, כדאי לבדוק איזה מהם מעניקים הטבות על רכישות שונות. לא כל כרטיס מציע למשתמש מבצעים, הנחות וצבירת נקודות. כמו כן, מומלץ לבדוק אילו הטבות מגיעות עם הבחירה שאתם עושים, משום שייתכן כי במוצרים מסוימים ההטבות המסוימות כלל לא יהיו מתאימות עבורכם.

ישנם כרטיסים המיועדים לחיילים, יש כאלה המיועדים לסטודנטים וישנם כאלה המתאימים יותר לבעלי עסקים עצמאיים, כל כרטיס מציע תנאים שונים כדי שתהיה התאמה לקהל היעד שאותו הם משרתים. בדקו לפני שאתם מזמינים את האשראי החדש שלכם אילו הטבות מוצעות לכם, האם יש הנחות ברכישת ביגוד, האם ישנה צבירת נקודות בתדלוק או שאולי ישנם מבצעים של אחד פלוס אחד בעסקים מסוימים. אם ההטבות אינן רלוונטיות לכם, מומלץ לבחור בכרטיס אחר.

כיצד עובדת צבירת הנקודות בכרטיס?

בכל אשראי ובכל עסק יכולה להיות שיטת צבירת נקודות שונה לגמרי. ישנם כאלה שבהם בכל רכישה תצברו נקודות בשווי של אחוז מסוים מתוך סכום הרכישה. ישנם כרטיסים שבהם הנקודות מיועדות לעסק אחד וספציפי בלבד וישנם כאלה המספקים הנחות או מבצעים במגוון עסקים.

חשוב שתבינו בדיוק מהם התנאים לצבירה, כמה תצטרכו להוציא כדי לצבור כמות משמעותית של נקודות שתשרת אתכם והאם שיטה זו מתאימה להתנהלות הכלכלית שלכם. אם צבירת הנקודות מחייבת הוצאה בעסק שבו אינכם נוהגים לבקר בקביעות, כנראה שכרטיס האשראי אינו משתלם לכם בטווח הרחוק. אל תתפתו לבצע רכישות שלא הייתם עושים בדרך כלל, רק לשם צבירת נקודות.

שימו לב לתאריך התפוגה של כל הטבה

זכרו שההטבות אינן נמשכות לנצח וחשוב לדעת מהו תאריך התפוגה שלהן. אם אתם יודעים שישנה רכישה שאתם מתכוונים לעשות ממילא, בדקו את תאריך התפוגה של ההנחה או המבצע המוצעים עליה דרך האשראי. מוטב לנצל את ההטבות ששימשו כתמריץ להזמנת הכרטיס הספציפי שבו בחרתם.

ישנן הטבות שבהן תאריך התפוגה הוא שנתי וישנם מקרים שבהם למשל נקודות שצברתם מתאפסות בתום תקופה מסוימת, שלאחריה הצבירה מתחילה מחדש. שימו לב לתנאים השונים כדי שתוכלו ליהנות מהצבירה, מההנחה או מהמבצע בזמן מבלי שיתפספסו.

כמה הטבות לקוח אחד יכול לקבל?

פרט נוסף שכדאי לשים אליו לב הוא, האם ישנה הגבלה בכמות ההטבות או צבירת הנקודות שאתם יכולים לקבל. למשל, ישנם מקרים שבהם צבירת הנקודות מתאפשרת רק עד סכום רכישות מסוים. אם אתם רוצים לנהל את הפיננסים שלכם בחוכמה, מומלץ לבחון את כל תנאי ההטבות ולראות כמה בעצם אתם יכולים להפיק מכרטיס האשראי שלכם. אם ישנן הגבלות מחמירות מדי על הבונוסים שמוצעים לכם כלקוחות, אולי כדאי לשקול לבחור במוצר אחר.

לסיכום, הטבות על כרטיסי אשראי יכולות להיות בונוס נפלא המסייע בהתנהלות הכלכלית. יחד עם זאת יש לבצע את הבחירות הנכונות והמושכלות כדי לקבל את כל המידע לפני שאתם מתחייבים למוצר מסוים.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...