זוג החלומות של פלאפון

בתזמון מושלם, כמה ימים לאחר השקת קמפיין הזוגות של סלקום (בואי נלך לישון יחד בטלפון), משיקה גם חברת פלאפון קמפיין זוגות משלה, מרהיב כמו שרק בפלאפון יודעים לעשות. בפרסומת המרהיבה, נראית בחורה מקסימה אשר חווה חלום בסגנון שכולנו מכירים. זהו יום חתונתה, אך היא מגלה שאין לה עדין שמלה, ואפילו לא חתן. בדרך לחתן המיועד היא זוכה לשמלת פרפרים, ביקור מהסבתא הלוחצת ועוד הרפתקאות קסומות.

בניגוד לפרסומות של סלקום שתמיד מרגישות לי כמו מסחטת רגשות משומנת, הפרסומות של פלאפון הן כבר מזמן בסטנדרט אחר. העולם הקסום אותו יצרו בפלאפון גורם לי לרצות בכל פעם מחדש להצטרף לעולם הזה. עד שאני נזכר שמאחורי הפרסומת עומדת בסה”כ עוד חברת סלולארי שתעשוק אותי בדרכה. אם נתנתק לרגע (הלוואי וזה היה אפשרי במציאות) מהמציאות הכואבת, הפרסומת הזו עשויה היטב. היא מרגשת בדרכה, קסומה, מדהימה מבחינה ויזואלית, ומוקפדת ברמת הפרטים הקטנים. כומ לצפות לרגע בסרט קסום באורך 30 שניות ולהתבאס שהוא נגמר כל כך מהר.

אם הייתי בוחר את הרשת הסלולארית שלי על בסיס פרסומות בלבד, פלאפון הייתה נותנת נוק-אאוט רציני לחברות המתחרות אורנג’ וסלקום. היות וזהו לא המצב, ועקב כך אני לקוח של סלקום, נותר לי רק להינות מהפרסומת ולפנטז על עולם קסום כזה שנגלה בפני גם כשאני פותח את החשבונית בסוף החודש.

אדלר חומסקי & ורשבסקי, פלאפון זוג מהחלומות, 2012


לייק לפטריה בפייסבוק