פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

חדש בחנויות: סדרת צעצועים חדשה והזויה לשליטה בילדים סוררים

לחנך ילדים קטנים זאת לא משימה פשוטה. הורות היא בית ספר שלם שכל הורה מתחיל, וגם ותיק לומד בו כל ימי חייו, ומגלה בכל פעם מחדש כמה מורכב נושא החינוך, וכמה קשה לגרום לילדים להתנהג כפי שהיו רוצים שיתנהגו. יש הרבה דרכים להתמודד עם לדים סוררים, אבל סדרת הצעצועים הבאה היא ללא ספק אחת הדרכים היורת הזויות.

בסאו פאולו שבברזיל הושק ליין צעצועים בשם “control toys” (צעצועי שליטה), צעצועים מיוחדים שיותר מזכירים מתקני עינויים, שמתטרתם לשלוט בילדים שאינם ‘ילדים טובים’ ולהגביל את ההשתוללות שלהם בדרך הקשה. כך בין השאר תוכלו למצוא את ‘כותונת המשוגעים לילדים’ שתמנע מהילדים לגעת וללכלך את הרהיטים, ‘הכלוב השמח’ שירחיק את ילדיכ מכם ויתן לכם שקט, “כסא מלכודת לתינוקות” בו תוכלו לקשור את ידיו של הקטן שלכם, וכמובן, איך אפשר בלי ‘הכדור הכבד והשמח’ אותו ניתן לקשור לרגלו של הילד ולמנוע ממנו לזוז.


כצפוי, הצעצועים הללו אינם באמת אמיתיים, ועוצבו על ידי סוכנות הפרסום Publicis בברזיל, על מנת לקדם את העונה החדשה של התכנית “סופר נני” בגרסה המקומית. אריזות ריקות של הצעצועים האכזריים הללו הוצבו בחנויות הצעצועים, וההורים המזועזעים שנתקלו בהם, הגיבו בשוק ותדהמה, כשרק לאחר מכן גילו על האריזות מסר על פיו “ישנן דרכים יעילות יותר לחינוך הילדים”, עם פרסומת לפרמיירה של העונה החדשה של הסדרה.

אין ספק כי מדובר במהלך שיווקי מבריק שלפחות על פי הנתונים המובאים בסרטון, גרם לעלייה חדה במספר הצופים בסדרה, כ-25 אחוזים יותר מכמות הצופים בעונה שלפני.

למרות שמדובר בסופו של דבר בסדרת צעצועים פיקטיבית, אני בטוח שיש הורים שאולי לא היו מודים בזה, או ניגשים לקופה עם זה, אבל דווקא היו שמחים לשלם ולרכוש חלק מהמוצרים הללו, רק כדי לקבל כמה דקות של שקט מהילדים שלהם.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...