קאובוי של אספלט – ביקורת סרט

קאובוי של אספלט הוא סרט דרמה משנת 2020 בבימויו של ריקי שטאוב ובכיכובם של אידריס אלבה, קיילב מק’לאפלין, ג’ארל ג’רום ועוד. הסרט מציג סיפור של נער בעייתי (אותו מגלם השחקן קיילב מק’לאפלין שאולי יהיה מוכר לכם מהסדרה ‘דברים מוזרים’) שאמו מתייאשת ממנו ומעבירה אותו לצפון פילדלפיה אל אביו (אידריס אלבה) אסיר משוחרר שלוקח חלק פעיל בקהילה של מגדלי סוסים עירוניים שמתחזקים אורוות סוסים בשטחים עירוניים בעיר.


 

הסרט מנווט אותנו בין שני נרטיבים עיקריים, האחד זה סיפור התבגרות של קול, צעיר אפרו-אמריקני שמסתבך בצרות, לא מוצא את עצמו במסגרת של בית ספר תיכון ומסולק משם לאחר שהסתבך שוב בקטטה בבית הספר. אימו שלא יודעת מה לעשות עם הבן הסורר שלה מחליטה שהיא לא יכולה לחנך אותו כמו שצריך ומביאה אותו אל הגרוש שלה, אבא של קול, שינסה ליישר את הבן שלהם לפני שהוא יורד סופית מדרך הישר.

הנרטיב השני של הסרט הוא סיפורם של קהילת מגדלי סוסים האפרו-אמריקאים, שהקולנוע ההוליוודי דיי העלים אותם ועד היום לא ממש הציגו את הסיפור שלהם. באופן מפתיע מדובר בסיפור אמיתי, מסתבר שקהילת מגדלי הסוסים מרחוב פלטשר בפילדלפיה מציעה לצעירים סוג של תרפיה ומפלט מהדברים השליליים שיש באזור שלהם כמו בעיות סמים, פשע וכנופיות. כמו כן בסרט מופיעים בתפקידי משנה קטנים פעילים בקהילה הזאת של מגדלי הסוסים, אם תצפו בסרטון היוטיוב של הקהילה הזאת משנת 2014 אפילו תצליחו לראות את אחד המשתתפים בסרט.

הסרט בסך הכל עושה את העבודה בצורה טובה, הוא מציג את שני הסיפורים הנ”ל, הוא מרגש בנקודות מסוימות והיה לו פוטנציאל להיות מעולה, אך חשוב לציין שהוא אינו חף מבעיות הקשורות בעריכה ורצף האירועים שמוצג לצופה. חשוב לציין שהשורות הבאות כוללות מספר ספויילרים ולכן אם לא ראיתם את הסרט אולי כדאי שתעצרו כאן.

אחרי שהארפ אומר לקול שעם הוא מתכוון להיפגש עם סמוש הוא לא יגור אצלו אנחנו רואים שהנער הצעיר ממשיך להסתובב עם סמוש, היה נראה כאילו עומד להגיע עימות בלתי נמנע בין הארפ לקול בכל הנוגע לקשר הזה עם החבר שמדרדר את הבן שלו, אך לא התייחסו לזה בכלל בסרט.

בנוסף כל העניין שקול שיתף פעולה עם סמוש בסחר בסמים פשוט ירד בעריכה ואנחנו לא רואים את זה בכלל בסרט, בנקודה מסוימת סמוש אומר את זה כאילו מדובר במשהו שקורה במשך תקופה. המוח של הצופה פשוט משלים את החסר ומבין שקול עזר לסמוש בעסקי הסמים שלו, אבל זה משאיר אותנו עם סימני שאלה כמו איך בדיוק היה לקול זמן לעבוד באורוות ועל הדרך לסחור בסמים עם סמוש, וכמו כן איך הארפ בכלל לא שם לב לעובדה שהבן שלו לא נמצא בלילות ולפתע יש לו נעליים חדשות שבטוח עלו המון כסף (שאין לו).

למרות המגרעות שציינתי בשתי הפסקאות הקודמות נהניתי מהצפייה בסרט הזה, חייב לציין את המשחק של קיילב מק’לאפלין, שלא ממש תפסתי ממנו בסדרה דברים מוזרים וכאן הוא נותן תצוגת משחק נהדרת בתור קול המתבגר. אידריס אלבה כרגיל נותן תצוגת משחק נהדרת בתור האב המחנך ומסתבר שהוא היה גם אחד המפיקים של הסרט הזה.

ציון סופי: 7

איפה רואים: נטפליקס

מומחה לקידום אורגני ויוצר תוכן ותיק בעולמות טכנולוגיה, צרכנות, סקירות והשוואות מוצרים, פנאי ובידור.
במידה ועלתה לכם שאלה בנוגע לתוכן שקראתם בכתבה מוזמנים לפנות אלינו למייל [email protected] ונשמח לעזור לכם.

לייק לפטריה בפייסבוק