למה חשוב לטפח שיער צבוע?

אז החלטתן לצבוע את השיער, קודם כל, מגיע לכן מזל טוב על הצבע החדש! אך יחד עם זאת, מיותר לציין כי אחרי פרק זמן מסוים, בעת בה הצבע של השיער מתחיל לדהות ואחרי שעוברים מספר חודשים או לחילופין שנים בהם אתן נוטות לצבוע את השיער, ייתכן כי לא פעם השיער יתגלה לא באופן עליו חשבתן.

על כן, אפשר לומר באופן חד משמעי כי הסיבה העיקרית לכך הינה העובדה כי צבע לשיער, במיוחד כאשר מדובר על פעולה קבועה, עשוי לפגוע באופן ישיר בשיער שלכן ולהזיק לו. אי לכך, במידה ואתם מכל אותן נשים אשר נוהגות לצבוע את השיער שלהן, חשוב שתדעו כיצד תוכלו לשמור על צבע לשיער בצורה האידיאלית. על כן, במטרה לסייע לכן בתהליך ולוודא כי אתן אכן משתמשת בצבע לשיער בצורה בריאה ונכונה, ריכזנו עבורכם את כל מה שצריך לדעת אודות טיפוח שיער צבוע במאמר הבא.

Credit: Freepik

שמירה על השיער במהלך התהליך

בראש ובראשונה, עליכן לזכור כי צבע לשיער עשוי להכיל בתוכו מגוון חומרים כימיים כאלו ואחרים, אשר עשויים לפגוע באופן ישיר בשיער שלכן.

כמו כן, חשוב לציין כי תהליך הצביעה ברוב המקרים כולל במסגרתו שימוש בחמצן, שימוש אשר גורמת לא רק להבהרה של השיער אלא גם להחלשתו בצורה משמעותית.

אי לכך, במידה ואתן מחליטות לצבוע את השיער שלכן, עליכן לוודא כי אתן עושות זאת בהתאם להנחיות. במילים אחרות – עליכן לוודא כי אתן אכן מקפידות על שמירת הצבע על השיער לאורך פרק זמן קצר שכן, במידה ותחליטו להישאר עם הצבע לאורך זמן ארוך וממושך, הרי שהדבר עשוי לפגוע בצורה משמעותית בבריאות השיער שלכן.

חידוש נכון של הצבע

דגש חשוב נוסף שיש להתייחס עליו בעת בה מדובר על צבע לשיער יהיה צביעת השורשים שכן, לאחר שצבעתן את השיער שלכן במטרה להגיע לגוון הרצוי, הריי שיהיה עליכן לחדש את הצבע של כל אותם שורשים אשר צומחים מדי כמה שבועות.

כמו כן, חשוב לוודא כי אתן אכן מקפידות על הוראות השימוש בעת בה אתם צובעות ומחדשות את גוון השיער שלכן שכן, הדבר יבטיח לכן שיער בריא ועמיד יותר.

שגרת טיפוח מתאימה

במידה ואתם מוצאות את עצמכן כחלק מאוכלוסיית הנשים אשר נוטות לצבוע את השיער שלהן באופן שגרתי, הרי שההמלצה המרכזית תהיה לוודא כי אתם אכן מאמצות את שגרת הטיפוח הייעודית לשיער שלכן.

על כן, במקום להשתמש בשמפו סטנדרטי, הרי שההמלצה המרכזית תהיה לבצע שימוש ייעודי של שמפו להחלקה, מרכך, קרם וכיוצא בכך. על כן, חשוב לציין כי ברוב המוחלט של המקרים אותם מוצרים יכילו בתוכם מגוון מרכיבים וחומרים אשר מיועדים במיוחד לטיפוח ותחזוק השיער הצבוע שלכן.

משכך, מיותר לציין כי מדובר על מוצרים שיעניקו לכם את האפשרות ליהנות משיער בריא מלא ברק ונפח. טיפ אחרון יהיה לוודא כי אתן לא חופפות באופן קבוע מדי, ובמיוחד לא במהלך כל יום מחדש, במטרה למנוע שיער שומני וכן, במטרה להימנע מצבע דהוי של השיער.

בנוסף, חשוב לדעת כי מים חמים עשויים לפגוע באופן ישיר בלחות הטבעית של השיער שלכן וכך למעשה, גורמת להתייבשותו, דבר שעשוי לפגוע במראה החיצוני של הצבע והשיער עצמו. אי לכך, מוטב לוודא כי אתם מבצעות שימוש במוצרי טיפוח ייעודים לשיער הצבוע שלכן.

לייק לפטריה בפייסבוק