איך תבחרו מכונת קפה?

איך תבחרו מכונת קפה?

בשנים האחרונות שוק מכונות הקפה גדל באופן הדרגתי וזאת בעיקר הודות לחברות ההייטק אשר הביאו לעובדים שלהם את הקפה האיכותי מבתי הקפה ישירות למשרד.

בעוד שבעבר מכונות הקפה היו נפוצות בעיקר בבתי עסק או משרדים יוקרתיים הרי שכיום כל אדם יכול לרכוש מכונת קפה לביתו הפרטי ובמקום לתהות איך מכינים קפה שחור איכותי ומשובח או איך מכינים קפה ממש כפי שמכינים לו בבית קפה, פשוט להנות מהכנת משקאות הקפה הללו בצורה נוחה וקלה באמצעות המכונה.

בשל העובדה שניתן למצוא כיום סוגים שונים של מכונות קפה בשוק, הרי שחשוב מאוד לדייק בבחירת מכונת הקפה וזאת בהתאם לפרמטרים שונים שיש לבחון טרם רוכשים את המכונה האידיאלית.

Credit: Freepik

איזה מכונות קפה ניתן למצוא כיום?

ניתן למצוא כיום מכונות קפה מ3 סוגים עיקריים:

ראשית כל, מכונת קפה ידנית הקרויה גם מכונת קפה מסורתית וזאת בשל אופן ההכנה של הקפה אשר זהה לבית קפה. את המכונות הידניות מאפיינת חליטת הקפה הבולטת מן המכונה ומבדילה אותה מיתר הסוגים.

במכונה הידנית משתמשים בקפה טחון או פודים שהן שקיות קפה המכילות בדיוק את אותה המנה בכל שקית. מדובר על פתרון שמונע התעסקות עם מטחנות קפה או קפה טחון. יש להניח אותם בכף ייעודית בידית החליטה על מנת לקבל את תמצית האספרסו המענגת. כדאי לציין כי מרבית המכונות הידניות לשוק הביתי מצוינות בדוד אחד ומקציף להקצפת החלב.

סוג שני הוא מכונת קפה אוטומטית. מדובר על גרסה מתקדמת של המכונה הידנית המאפשרת הכנת קפה בלחיצת כפתור ללא התעסקות נוספת או ידע מוקדם. מכונות הקפה האוטומטיות טוחנות את פולי הקפה בהתאם לצורך, רגע לפני הכנת האספרסו מה שמבטיח טריות מקסימלית וכן ארומה עשירה.

מרבית היצרנים של המכונות מציעים כיום מכונות טוחנות מתוצרתן ומציעות שיפורים ושדרוגים לגרסה הבסיסית לרבות מקפיצים אוטומטיים, מצבי שמירת אנרגיה ועוד.

סוג נוסף של מכונת קפה היא מכונת קפסולות. הקפסולה היא יחידת פלסטיק או אלומיניום אשר מכילה קפה טחון איכותי. הקפסולה נטענת לגוף של המכונה כאשר בלחיצה של כפתור פשוטה ניתן להפיק תמצית אספרסו מהקפסולה.

המכונה נחשבת לקומפקטית יותר ביחס למכות קפה רגילה והיא מגוונת בטעמי הקפה המוצעים לצרכן וקלה מאוד לניקוי. יחד עם זאת כדאי לדעת כי הקפה אשר נטעם מראש בקפסולה והוא פחות איכותי מקפה טרי שנטחן במקום.

כיצד תבחרו מכונת קפה?

בין אם אתם מחפשים מכונת קפה לבית הפרטי שלכם, בין אם אתם מחפשים מכונת קפה למשרד שלכם ובין אם אתם מחפשים מכונת קפה לבית העסק שלכם, הנה כמה פרמטרים שכדאי שתשימו עליהם דגש טרם אתם בוחרים את המכונה הרלוונטית לכם:

ראשית כל, חשוב מאוד שתבינו כי מכונת קפה ביתית צריכה לאפשר למשתמש להתאים את ההגדרות כך שהיא תתאים להעדפות הטעם הייחודיות שלהם. רוב המכונות מאפשרות ליצור עד ארבעה פרופילים ייחודיים שבהם ניתן להתאים באופן אישי את ההעדפות לתערובת קפה ייחודית וכן ניתן להתאים את זמן החליטה לפני הנפח או הטמפרטורה

שנית, חשוב מאוד לשים דגש על איכות החליטה. איכות הקפה שמיוצר על ידי המכונה יהיה תלוי במשתנים שונים ועל כן חשוב מאוד להסתכל על המטחנה של פולי הקפה שכן היא מכתיבה לרוב את איכות הקפה ואת הארומה שלו וכן את הטחינה המדויקת של הקפה.

כמו כן, חשוב שתבינו כי מכונת קפה טובה צריכה לאפשר לכם להכין את הקפה בצורה מהירה ובלחיצת כפתור כך שאם אתם מארחים לא מעט אורחים, מכונת קפה צריכה להפיץ עד 8 כוסות קפה בזו אחר זו מה שיאפשר לכם להנות מהאורחים שלכם תוך כדי שאתם מכינים את הקפה.

עוד פרמטר שיש לשים עליו דגש הוא קלות הניקוי של המכונה. מכיוון שלא פעם יהיה לכם צורך לנקות את מכונת הקפה שלכם מספר פעמים ביום הרי שחובה שתבחרו במכונה שקל לנקות אותה. מכונה בעלת פונקציית שטיפה אוטומטית אשר שוטפת באופן אוטומטי את כל המרכיבים הנושאים חלב תמנע מאבנית להצטבר, מה שיתרום ללא פק לקפה איכותי ואורך חיים של המכונה.

דבר נוסף הוא חידושים טכנולוגיים. כיום ניתן למצוא מכונות קפה עם מגוון חידושים טכנולוגיים וחשוב מאוד לבחור אחת שעונה על הצרכים שלכם בהתאם לחידושים הטכנולוגיים שלה בין היתר

אתר הפטריה הינו מגזין אינטרנטי של פנאי, בידור ותרבות. באתר תמצאו כתבות תוכן מעניינות, מדריכי קניה, סקירות ודירוגים מעולמות הצרכנות ועוד המון תכנים מגוונים, מעוררי השראה ומרחיבי אופקים. לפנייה למערכת האתר ניתן לפנות בכתובת [email protected] .
מערכת הפטריה

לייק לפטריה בפייסבוק