פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

איך מנקים ספה

לנקות ספות נשמע כמו עבודה פשוטה למדי לחלק מהאנשים, אך ניקיון ספות על ידי מישהו שאינו מיומן בעניין, עלול להשאיר את הספה שלכם במצב גרוע יותר משהייתה. החלק החשוב זה שתצאו מרוצים מעבודת הניקיון, אך יותר מכך, חושב תשבינו איך כל הדבר הזה עובד.

הכל מתחיל מלהבין את שלבי הניקוי הנכונים, חומרים מתאימים וגם במי תוכלו להיעזר בעת הצורך. ניקיון ספות צריך להיעשות כראוי, בלי חצי דרך ובלי תירוצים, גם אתם יכולים לדאוג לניקוי הספה שלכם ולצאת מרוצים מהתוצאה.

Credit: Canva

ניקוי כתמים מהספה

הרבה פעמים תצטרכו להיעזר בחברת ניקיון מקצועית כמו we-clean, מדובר במקרים של כתמים שלא יורדים על ידי ניקוי קל עם מטליות ודברים בסגנון. הרבה פעמים ניקוי ספות יסודי שכזה יביא את הספה שלכם למצב טוב יותר משהייתה בהתחלה. אך חשוב לדעת שניקוי ספות זה לא פתרון קסמים, ולא כל ספה או כל כתם ניתן להסיר ולהגיע למצב כזה מושלם לאחר הניקוי.

כתמים שלא ניתן לנקות

ישנו כתם לכלוך שלא ניתן לנקות מהספה מכיוון שהוא גורם לבד להשתנות. כשמדובר לדוגמא בסוג כתם זה כמו מזיעה או מאוכל, עדיין מתאפשר להגיע לתוצאות די טובות מניקוי ספות מקצועי, אם מדובר בכתמים ששינו את הבד, כמו כתמי אקונומיקה או לק שנשפך על הספה ונספג בבד, ניקוי ספות אולי יוכל להביא לתוצאות טובות, אך לא בטוח שבאמת יתאפשר להסיר את הכתמים האלו במלואם.

ניקוי ספות בד ועור

בנוסף לסוג הכתמים חשוב לעשות התאמה גם לסוג הבד של הספה, מה שמשפיע משמעותית על תוצאות הניקוי. ניקוי ספות בד העשויות מבד סינתטי או רחיץ יהיה יותר אפקטיבי מבדים שהם טבעיים כמו כותנה או פשתן לדוגמא, שהם יותר בעייתיים לניקוי. גם עם ספות עור לא תמיד כדאי לנקות, אם נגיד הספה במצב שחוק או סדוק זה עלול לגרום לנזק. לכן חשוב מאוד לבחון את העניין לפני שמתחילים בתהליך הניקוי של הספה.

שלבי ניקוי ספות בד

דבר ראשון תרצו להתחיל משאיבת אבק מהספה בצורה יבשה ופשוטה כדי להסיר כל לכלוך חיצוני שניתן. בנוסף מומלץ לרסס חומר במקום נסתר לפני הניקיון בכדי לבדוק את תגובת הבד לחומר הניקוי. לאחר מכן תרססו את חומר הניקוי הייעודי לספות, לאחר מעט השרייה משפשפים בעדינות ושוטפים.

שלבי ניקוי ספות עור

בניקוי ספת עור חשוב לאבחן קודם את סוג העור המדובר ולבדוק שהוא אכן ניתן לניקוי, וכמובן שהחומר שתשתמשו בו לא יפגע בציפוי או יקלף את העור של הספה. תתחילו גם כאן משאיבת לכלוך חיצוני, לאחר מכן מומלץ לרכך מעט את העור עם מים חמים וסמרטוט. אחרי זה, תשימו את התמיסה או המשחה הייעודית ותברישו את העור. לסיום, תוכלו לשמן את העור, הוא מזין ומשיב את השומן שהוא צריך וגם מעניק ברק ואחידות.

לסיכום

יש הרבה דרכים לנקות ספות שונות, חלק לבד וחלק בעזרה מקצועית, החלק החשוב זה להבין שצריך לפעול במהירות ככל הניתן, לא לחכות שהלכלוך ייספג ויהפוך למשהו שקשה מאוד לנקות אחר כך. תהיו ערים למה שקורה, ותנסו להכניס לשגרה שלכם את ניקיון הספה הבסיסי בשילוב היום יום שלכם.

המאמר נכתב ע"י חברת WeClean – שירותי ניקוי ספות, שטיחים ומזרונים.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...