פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

הערים המומלצות למגורים עבור משפחות צעירות בארץ

בסופו של יום, ההחלטה איפה לגור ובאיזה בית תהיה שונה בין משפחה למשפחה, אנחנו כאן רק כדי להראות לכם את האופציות

מאת: יובל בנר

מתישהו, אי שם ולא ידוע היכן, תבע כריש נדל”ן את הנוסחה שהיום יודעים כולם לדקלם: “שלושה דברים בלבד קובעים את איכות הנכס ומחירו: מיקום, מיקום ומיקום!” אך מה לעשות, שהמיקום אינו מתאים לכל אחד, בכל גיל ובכל מצב משפחתי? פעם היה זה חלום הפרברים, בית פרטי מחוץ לעיר הגדולה, טרנד שצמח בארצות הברית בזמנים בהם חשבו שהאישה צריכה להישאר בבית, הבעל לצאת ולעבודה והילדים לבית הספר. מאז ועד היום, מים רבים הספיקו לעבור בנחל תנינים ואצל זוגות צעירים נוצרה ההבנה כי לכל אחד מתאים משהו אחר, במקום אחר ובזמן אחר. כיום דווקא דירות למכירה בחריש לדוגמא תופסות כותרות ותאוצה אצל משפחות צעירות המחפשות קהילה תוססת ופעילה, כמו גם בשכונות מסוימות בתל אביב, חיפה או באר שבע, הרבה יותר מהרעיון של בית פרטי מרוחק.

אם כך, מתוך הבנה כי המיקום בהחלט קובע, אך רק במידה והוא מגיע בצמוד למערכת חינוך איכותית, חיי חברה תוססים, קהילתיות וגם קצת ירוק בעיניים, יצאנו לחפש איפה הכי שווה למשפחה צעירה לגור בארץ ישראל. מוכנים?

Credit: Shutterstock

חיפה

אי שם במעלה הכרמל, כמה שכונות חיפאיות הפכו כבר לאטרקציה בקרב משפחות צעירות. יש כאן מערכת חינוך חזקה, קירבה לטבע ולמרכזים מסחריים וחיי קהילה וחברה תוססים בחסות עיריית חיפה הפעלתנית. השכונות המדוברות הן רמת בגין, מרכז הכרמל, רוממה הישנה, אחוזה ורמת שאול.

חריש: למה יש מיקום מעולה, מראה מצודד וחיי קהילה תוססים?? אם אמרת ערן זהבי או חריש, צדקת! חריש היא עיר חדשה לחלוטין והיא מהצומחות והמתפתחות בארץ. היא בנויה בצורה כזו שכל דבר נמצא במרחק הליכה, מה שמחזק את חיי הקהילה, משופעת בגנים ציבוריים, פארקים ומרכזים מסחריים. מבחינת מיקום, חריש נמצאת על כביש 6 ולכן נחשבת קרובה לכל מקום. בעיר חריש דירות חדשות רבות וסביר להניח שמחיר דירת גן 5 חדרים למכירה בחריש תהיה זולה משמעותית לקניה מאשר בעיר במרכז. בנוסף, מערכת החינוך בה נחשבת לאיכותית ומגוונת.

באר שבע

באר שבע היא פנינה אמיתית. היא תוססת, יש בה חיי קהילה, קירבה למדבר וגם זירת נדל”ן רצינית. בשנים האחרונות הצליחה העיר באר שבע להתפתח בתחומים רבים ולמשוך אליה משפחות צעירות ואיכותיות לעבודה בדרום, מה שהיווה אתגר גדול בעבר. שכונות כמו רמות, נווה זאב, ושכונות ט’ ו-ב’, נחשבות זה מכבר ליעד איכותי עבור משפחה צעירה.

תל אביב

הדבר הראשון שעולה לראש כשאומרים תל אביב, זה בילויים. ובכן, מסתבר כי בשנים האחרונות החלה מגמה שמשאירה משפחות צעירות בתל אביב, למרות הנטייה לחשוב כי הרוב מעדיפים לגדל משפחה מחוץ לעיר. שכונות כמו בבלי, רמת אביב ג’ והמשתל הפכו לטרנד לוהט שמאפשר להשאיר את ההורים קרובים למקום עבודתם, את הילדים במערכת חינוך איכותית ואת חיי החברה הקהילה והתרבות ברמה הכי גבוהה שניתן.

ירושלים: כן כן, דווקא ירושלים! יש בה מזג אוויר נפלא, נוף עוצר נשימה, חיי תרבות ענפים ומגוונים ומעל הכל, מספר שכונות שיודעות לתת מענה הולם לכל צרכיה של משפחה צעירה המחפשת מקום להשתקע בו. השכונות שנמצאו מתאימות למשפחות צעירות בירושלים הן גבעת משואה, בקעה, הגבעה הצרפתית, בית הכרם ורמת בית הכרם. היופי בירושלים הוא שלכל שכונה הצביון שלה והאפשרות לשלב את הישן בחדש באופן כזה שאפשרי במעט מאוד מקומות בעולם.

ראשון לציון: שכונותיה המערביות של העיר ראשון לציון נחשבות מתאימות במיוחד למשפחות צעירות. השילוב שאי אפשר להתבלבל בו, בין פארקים רחבי ידיים, ציונים מעולים במבחני מיצ”ב ושפע של שכונות שקטות, מושך אליו משפחות רבות שמחפשות מקום טוב לגדל בו משפחה.

סיכום:

לבחירת המיקום ביתך יש חשיבות רבה, עליונה אפילו. היא תקבע את עתיד המשפחה, איזה סוג חינוך יקבלו הילדים ואילו חוויות יהיו לכם כמשפחה. כדאי רק לזכור שהמיקום שמתאים למישהו אחר לא בהכרח מתאים לך, ולהפך. אז פשוט תגורו איפה שהכי מתאים, ושיהיה בהצלחה!

אתר הפטריה הינו מגזין אינטרנטי של פנאי, בידור ותרבות. באתר תמצאו כתבות תוכן מעניינות, מדריכי קניה, סקירות ודירוגים מעולמות הצרכנות ועוד המון תכנים מגוונים, מעוררי השראה ומרחיבי אופקים. לפנייה למערכת האתר ניתן לפנות בכתובת [email protected] .

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...