פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

קאן זה כאן – פסטיבלי הקולנוע שאסור לפספס

אז נכון שרוב הסיכויים שלא נראה בקרוב את הצמד ברנג'לינה אוכל סושי או שווארמה במרכז הכרמל בסיום ההקרנה בסינמטק המקומי ונכון, שאם כבר יש שטיחים אדומים בפסטיבלים הישראלים זה יותר בשביל הקוריוז והיחיד שיתרגש מהם יהיה כנראה "לירן חולצה אפורה" ונכון ששמלות המעצבים אותן לובשות כוכבות הקולנוע המקומיות, הן אותן השמלות בהן נתקל כשנלך עם הילדה לקניון לחפש שמלה לאירוע הקרב ובא. אבל גם כאן, בארצנו הקטנטונת והיצירתית, יש לנו מספר פסטיבלים ואירועי קולנוע בעלי זוהר וניחוח בינלאומי.

אם אתם נמנים על חובבי הקולנוע המקומי והבינלאומי ואתם משתוקקים ליהנות מחוויה קולנועית אמיתית הכוללת: צפייה בסרטים זרים איכותיים בהקרנות בכורה, השתתפות בהרצאות, כנסים וסדנאות מעולם הקולנוע, נוכחות בהקרנות בהשתתפות היוצרים, צפייה בסרטי סטודנטים והיכרות ראשונית עם השמות החמים והחדשים בתחום – יש לכם מספר הזדמנויות לעשות את זה.

בכל שנה, מתקיימים ברחבי הארץ פסטיבלי קולנוע מרשימים, המהווים חגיגה גדולה עבור יוצרי וחובבי הקולנוע מרחבי הארץ ובחלק מהמקרים, גם מרחבי העולם. אירועים אלו בהחלט מעניקים לקולנוע המקומי את הכבוד הראוי לו ולא פחות מכך.

Earth wrapped in film with images

פסטיבל הקולנוע הבינלאומי בחיפה

פסטיבל הקולנוע הבינלאומי בחיפה יחגוג השנה את יום הולדתו ה-31. הפסטיבל מתקיים מדי שנה בחג הסוכות ומציע למבקריו המגיעים מכל הארץ, תכנית עשירה ונוצצת במיוחד הכוללת בין היתר: הקרנות בכורה של סרטים מהארץ ומכל העולם, תחרויות קולנוע ישראלי, כיתות אמן, כנסים, מפגשים עם יוצרי קולנוע בעלי שם מכל רחבי העולם ומגוון נרחב של אירועי חוצות אטרקטיביים.
הפסטיבל מושך אליו מאות אלפי מבקרים : סטודנטים ויוצרים מתחום הקולנוע, חובבי קולנוע ואנשים מרחבי הארץ, אשר מעוניינים להגיע הכי קרוב שניתן לחוויה קולנועית עם ניחוח בינלאומי כמו בקאן, סאנדאנס וברלין.

פסטיבל דוק אביב

אם אתם נמנים על אותם האנשים אשר מעדיפים את "ערוץ 8" על פני הפריים טיים של "ערוץ 2" ותמיד תבחרו בסרט תיעודי על פני תכנית ריאליטי – פסטיבל דוק אביב הוא בדיוק הפסטיבל בשבילכם. הפסטיבל מתקיים מדי שנה באביב ומוקדש אך ורק לסרטים הדוקומנטריים. במסגרת הפסטיבל, מוקרנים בסינמטק תל אביב, עשרות סרטי תעודה מהארץ ומהעולם, כאשר חלק גדול מהסרטים מוקרנים בהקרנת בכורה. הפסטיבל מקיים תחרויות סרטים מקומיות ובינלאומיות ותחרות סרטי סטודנטים – כל התחרויות נושאות פרסים.

פסטיבל הקולנוע הבינלאומי של ירושלים

פסטיבל הקולנוע הבינלאומי של ירושלים, מתקיים מדי חודש יולי במוקדים שונים ברחבי הבירה. במהלך עשרת ימי הפסטיבל, מוקרנים בסינמטק ובאולמות קולנוע אחרים ברחבי העיר כ-200 סרטים מהארץ ומרחבי העולם. במסגרת הפסטיבל, מתקיימות מגוון תחרויות לסרטים עלילתיים, תיעודיים, ליוצרים צעירים ולסדרות. לצד הקרנות הסרטים, מתקיימים עוד מגוון רחב של אירועים ברוח הקולנוע ובין היתר: סדנאות מקצועיות בתחום הקולנוע, הרצאות ואירועי חצות.

הפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטים

פסטיבל זה מתקיים מדי שנה בתל אביב וייעודו להעניק במה ראויה לסטודנטים לקולנוע מכל רחבי הארץ. במסגרת הפסטיבל מוקרנים למעלה מ-200 סרטים של סטודנטים הלומדים בבתי ספר לקולנוע בכל רחבי העולם. הפסטיבל אורך כשבוע וכולל מגוון אירועים מתחום הקולנוע כגון: סדנאות, כנסים, כיתות אמן, מסיבות ומפגשים עם יוצרים מתחום הקולנוע.

פסטיבלי קולנוע נוספים אשר מתקיימים מדי שנה ושווה לכם לבקר בהם, בעיקר אם קולנוע הוא חלק בלתי נפרד מחייכם (אך לא רק): הפסטיבל הקולנוע הבינלאומי לסרטי נשים ברחובות, פסטיבל קולנוע דרום בשדרות, הפסטיבל הבינלאומי לקולנוע גאה בתל אביב, פסטיבל אייקון לסרטי מדע בדיוני ואירועים נוספים.

חובבי הקולנוע אשר נהנים בינתיים רק מהצפייה בסרטים ובין סרט אחד למשנהו, חולמים חלומות גדולים, על כך שאולי יום אחד גם הסרט שלהם יוקרן באיזה פסטיבל נוצץ. יכולים להיאחז בעובדה, שריבוי פסטיבלי הקולנוע בארצנו פותח צוהר משמעותי להגשמת החלומות הללו. בישראל, קיימות לא מעט תוכניות לימוד (כמו המדרשה לאמנות במכללה האקדמית בית ברל למשל, אשר אחד מהסטודנטים מהמחלקה לקולנוע שלה, זכה בפסטיבל סרטי הסטודנטים המקומי) שבהחלט יכולות לעזור לכל סטודנט להגשים את החלום ולחשוף את יצירותיו בפסטיבלים השונים ולאו דווקא מדובר בתוכניות ארוכות, כמו תוכנית לימודי קולנוע המקוצרת של בית ברל.

אז נכון, שעדיין אין לנו פסטיבל בסדר גודל של קאן – אבל כמות הפסטיבלים, האירועים והעשייה הקולנועית הישראלית רחוקה מלבייש מדינה קטנה וצעירה כמו המדינה שלנו ומי יודע? אולי זה רק עניין של זמן עד שנראה שטיחים אדומים, שמלות של מעצבים וכוכבי קולנוע בינלאומיים גם כאן – כי קאן זה גם כאן.

למידע על לימודי קולנוע במדרשה לאמנות במכללה האקדמית בית ברל

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...