פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

חופשת חגים VS חופשה בכריסטמס

לאורך השנה, יש לא מעט תאריכים אטרקטיביים לטיול מהנה מעבר לים. שני מועמדים ראויים לתואר "תקופת טיול אטרקטיבית" הם ללא ספק חופשת חגי תשרי וחופשת חג המולד. על אף שבישראל אין חופשה מסודרת בתקופת הכריסטמס, ישראלים רבים נוסעים לטיולים בין שווקי חג המולד השונים באירופה וסופגים את האווירה המיוחדת שהם מציעים. לצידם, חגי תשרי נחשבים אף הם לזמן נחשק לטיולים בין מדינות העולם השונות. מתלבטים בין שתי התקופות הללו אך מתקשים להחליט מתי לטוס? הנה כמה פרמטרים להשוואה שיסייעו לכם לקבל החלטה. לא משנה במה תבחרו, אתם יכולים להיות בטוחים: צפויה לכם חופשה נהדרת!

המחירים

אם חשבתם שהוצאות הטיול בחודשים ה"חמים" יולי ואוגוסט הם היקרים ביותר, הרי שנכונה לכם הפתעה. בחודשי החגים מחירי הטיסות גבוהים לא פחות, על אף שגם אז תוכלו למצוא דילים אטרקטיביים. בין אם אתם מחפשים טיסות לברלין, ללונדון או למילאנו, המחירים בתקופת החגים נחשבים עדיין גבוהים למדי. כתמיד, מדובר בסוגייה של היצע וביקוש. חודשי החגים נחשבים לאטרקטיביים משני הכיוונים – הן עבור טיסות יוצאות מישראל והן בכיוון ההפוך, בתנועת הטיסות הנכנסות.

בחודשי החורף, לעומת זאת, המחירים זולים באופן משמעותי. החל מחודש נובמבר ועד לחודשים מאי ויוני מדי שנה, מחירי הכרטיסים צונחים באופן דרמטי, אך עם יוצא דופן אחד: חופשת חג המולד. גם כאן מודל ההיצע והביקוש רלוונטי. תקופה זו נחשבת לפופולרית ולכן המחירים עולים ככל שהכריסטמס והשנה החדשה מתקרבים. אם אתם רוצים ליהנות מכל העולמות, תוכלו לתזמן את החופשה לימים הסמוכים לחופשת החג. כך תוכלו לשוטט בהנאה בין השווקים המיוחדים ולספוג את האווירה המיוחדת, מבלי להיקלע להוצאות גבוהות יותר על אותה החופשה.

Credit: pexels.com

מזג האוויר

החודשים בהם חלים חגי תשרי, ספטמבר או אוקטובר, נחשבים לנוחים מאוד לטיול ברחבי העולם. מצד אחד, זהו סוף הקיץ ועיצומו של הסתיו, כך שהמוני התיירים הגודשים את הערים השונות ביולי ואוגוסט השלימו את הטיול. מצד שני, מזג האוויר עדיין לא קר מאוד. כך למשל בברלין עומדת הטמפרטורה הממוצעת על 15-20 מעלות בחודשים ספטמבר ואוקטובר, בלונדון היא עומדת על 16 מעלות ובוינה, בירת אוסטריה, על 15 מעלות. עם זאת, קחו בחשבון שברוב המוחלט של בירות אירופה, גם כשהטמפרטורות גבוהות יחסית, עדיין עלול לרדת גשם ולהיות סגרירי ולכן מומלץ להצטייד בהתאם.

חופשת הכריסטמס, לעומת זאת, מאופיינת במזג האוויר הקר ביותר שיש בחורף ובטמפרטורות הנמוכות ביותר. אם נציץ את הטמפרטורה הממוצעת של אותן המדינות, נגלה שבברלין הטמפרטורה הגבוהה ביותר בחודש דצמבר עומדת על 3 מעלות בלבד והנמוכה ביותר היא מינוס 1, בלונדון הן עומדות על 4 מעלות ובוינה הטמפרטורה עשויה לצנוח אל מתחת לאפס.

אין ספק שחופשת החגים נוחה יותר לישראלים אוהבי חום, אך אם החורף לא מרתיע אתכם – אל תחששו להגיע לטיול האירופאי שלכם בחודש דצמבר. יש אומרים שזה חלק מרכזי מהקסם של חג המולד.

שופינג

אם שופינג תופס חלק נכבד במערך השיקולים שלכם, דעו כי בתקופת הכריסטמס יש שפע של מבצעים והנחות. בתקופת החגים שלנו, לעומת זאת, הקולקציות החדשות מתחילות לגדוש את הרשתות ולכן אין מבצעים של ממש.

בד בבד עם ההתרגשות הגדולה של חג המולד, ממהרים המקומיים להצטייד במתנות לקראת היום החגיגי  והרשתות השונות יוצאות במבצעים מצוינים על קולקציות החורף שהן מציעות, אך לא עליהן בלבד. אם תגיעו ללונדון, לדוגמה, תוכלו ליהנות מההנחות הדרמטיות שמציעות הרשתות ב"Boxing Day", שיכולות להגיע גם עד ל-80%. ברחבי איטליה מתחילים המבצעים בסוף דצמבר ובמהלך חודש ינואר ובפריז, בירת האופנה הבלתי מעורערת, מתחילים הסיילים סביב תקופת חג המולד. המבצעים השונים מעמיקים אל תוך חודש ינואר ואפילו מוצעים באחוזי הנחה נוספים, אך המלאי אוזל במהירות.

Credit: Pexels.com

ימי חופשה

בעוד שבחגי תשרי יש שפע של ימי חופש כתוצאה מהחגים המרובים, חופשת חג המולד לרוב מצריכה מאיתנו לקיחת ימי חופש ייעודיים באמצע השנה. מקומות עבודה שונים אף מגדילים לעשות ומעניקים חופשים מרוכזים בחלק מחגי תשרי, כך שימי חופשה יקרים לא הולכים לאיבוד. מצד שני, חודש דצמבר נחשב לרגוע למדי ברוב מקומות העבודה ולכן סביר להניח שלא תיתקלו בקושי מיוחד לפדות ימי חופשה בימים אלו.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...