פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

סדרת הצילומים “ילדי הים” מציגה ישראלים בלי בגדים בתמונות מהפנטות מתחת למים

כל מי שמחפש קצת רוגע, שקט ושלווה, יודע שהים הוא אחד המקומות האידיאלים להשיג אותם. אולם בעוד רבים מאיתנו מסתפקים בישיבה על החוף מול השמש המפנקת עם בירה ביד אחת וספר טוב ביד השנייה, יש מי שמוצאים את השלווה שלהם הרבה מעבר לקו החוף, עמוק בתוך המים.

בועז סמוראי, חובב ים מושבע וצלם מקצועי שמתמחה בצילום תת ימי, צילם בשנים האחרונות אינסוף תמונות טבע של אלמוגים, דגים כרישים ושאר היצורים התת ימיים באתרי צלילה רבים ברחבי העולם, אלא שמי שסיקרנו אותו יותר מכל, הם דווקא זן אחר של בעלי חיים – בני האדם המכורים לים ולמים.

לפני מספר חודשים, נתקל סמוראי בסדרת צילומי הספורט שפרסם מגזין ESPN, סדרת תמונות שכבשה את הרשת ותיעדה כמה מהספורטאים הכי מפורסמים בעולם בזמן שהם עוסקים בספורט בו הם מתמחים, כשהם נטולי בגדים. סדרת התמונות הזו היא שגרמה לו להרים את הכפפה, לצאת אל המים וליצור את פרויקט הצילום הנפלא “ילדי הים”.

5
טל קרדיש, שחיינית מקצוענית

“לאורך השנים בהן אני חי קרוב לקו המים יצא לי להכיר סוג מיוחד של אנשים, ‘אנשי ים’ נקרא להם, כאלה שמרגישים טוב שם במים, ממש כמוני, והחלטתי להזמין כמה מהחברים האלה להצטלם לסדרת תמונות שתנסה להמחיש את החופש שאנחנו מרגישים כשאנחנו בתוך הכחול הגדול הזה”, מספר סמוראי. “להפתעתי עניין הבגדים כלל לא הרתיע אותם, אלא להיפך. כולם הרגישו לגמרי בנוח ודאגו לציין כמה הם נהנים להיות חשופים בתוך המים”.

2
אלון ריבקינד, אלוף ישראל בצלילה חופשית

סדרת התמונות, שצולמה כולה במפרץ אילת, שם מנהל סמוראי את “סטודיו אילת”, בית הספר לצילום שלו, כוללת כמה שמות שאולי לא ישמעו מוכרים לרובכם, אבל עבור כל אחד מהם המים הם חלק בלתי נפרד מהחיים ומלווים אותם בכל יום. בין המצולמים תוכלו למצוא את אלוף הארץ בצלילה, גולשים מקצועיים, מדריכי צלילה ואחרים, כולם ללא בגדים, כאשר לקינוח (התמונה האחרונה), החליף גם בועז עצמו את חליפת הצלילה שלו בחליפת לידה, וברגע נדיר, החליף צד, והתייצב בעצמו מול המצלמה כשהוא עומד על ספינה טבועה בעומק 30 מטרים עם מצלמה בידו, ואשתו היא זו שלוחצת על הקליק.

את התמונות המרתקות הללו, פרסם סמוראי בפרופיל הפייסבוק שלו, שם הם זכו לאלפי לייקים ועשרות שיתופים, וכפי שתוכלו לראות, התוצאה הסופית קסומה, מהפנטת ועוצרת נשימה, תרתי משמע.

פרויקט הצילום המיוחד של בועז לא צפוי לעצור כאן. אלבום התמונות נמצא בהתהוות וסמוראי מספר שעוד ועוד אנשים פונים אליו ומבקשים לקחת חלק ולהשתתף בו, כך שבהמשך צפויות להתפרסם תמונות חדשות נוספות. בינתיים, הנה הצצה לכמה מהתמונות הנהדרות.

אלון ריבקינד, אלוף ישראל בצלילה חופשית

1 3

מור בן יקיר, גולשת קייט מקצועית

4

טל קרדיש, שחיינית מקצועית

6 7 8

בר פארן, דייג וצולל חופשי

9

אייל גבאי, גולש

10 11 12

אריאל בקר, מדריך יוגה וצולל חופשי

13

דניאל יכבס, צוללת חובבנית

14

לוטם בנבנישתי, מדריכת צלילה

15

חן מילוא, מדריך צלילה

16

נירן אסייג, דייבמסטר

17

בועז סמוראי, צלם תת ימי

boaz01

קליק כאן לביקור באלבום התמונות המלא “ילדי הים” 

 

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...