פרסומת מתוקה לדגני בוקר הצליחה לעורר גל דוחה של גזענות ברשת

פרסומת חדשה ומתוקה להפליא לדגני הבוקר של צי’ריוס שעלתה לשידור בסוף השבוע האחרון בארצות הברית, הצליחה ליצור גל של גזענות ברשת. הפרסומת המקסימה המציגה משפחה מעורבת (אמא לבנה, אבא שחור) הצליחה משום מה להרגיז גולשים רבים שלא חסכו בביטויי גזענות קשים בתגובות לסרטון ביוטיוב, וגרמו בסופו של דבר לחברת צ’יריוס לחסום את האפשרות להגיב לסרטון.

הפרסומת המוצלחת של צ’יריוס מציגה ילדה חמודה שאוחזת בידה אריזה של דגני צ’יריוס ושואלת את אמא של ה האם זה נכון שהדגנים של צ’יריוס טובים ללב, כמו שאבא אמר לה. האם מסבירה לילדה שאכן הדגנים עוזרים להילחם בכולסטרול, כך שהדברים שאמר אביה נכונים. הילדה מחייכת בערמומיות, ונעלמת לכיוון הסלון. כשהתמונה מתחלפת, אב המשפחה מתעורר משינה על הספה בסלון ומגלה ערימה של צי’ריוס על החולצה שלו, בדיוק באזור הלב.


הפרסומת עשויה היטב, מתוקה ביותר ומעבירה את המסר בצורה נהדרת. אז מה בכל זאת גרם לפרץ הגזענות? כמובן, העובדה כי מדובר במשפחה מעורבת, עובדה שכנראה עדין לא מתקבלת בהבנה ע”י קבוצות מסויימות וגזעניות באוכלוסיה האמריקאית.

כאמור, הסרטון זכה למאות תגובות גזעניות ביוטיוב, בהן יש אזכורים והשוואת לנאציזם ורצח עם, השוואה של השחורים לשוכני מערות, ועוד תגובות רבות ומגוונות שמביישות את הגולשים שכתבו אותם. גם עמוד הפייסבוק של צ’יריוס זכה למנה הגונה של תגובות גזעניות, אך אלה התחלפו במהרה באלפי תגובות אוהדות המחזקות ומברכות את החברה על האומץ, ועל הפרסומת המתוקה.

צ'יריוס

קשה להאמין שבארצות הברית של 2013 עדין קיימת גזענות בוטה מהסוג הזה, אך כפי שכבר למדנו, פלטפורמת האינטרנט האנונימית מאפשרת לגולשים להתבטא בחריפות בלי חשש, ולומר דברים שלא היו מעיזים לומר בפנים גלויות ובשמם האמיתי.

לייק לפטריה בפייסבוק