סלקום חולה אהבה

רגע לפני שהושקו חברות הסלולאר החדשות שלשום, השיקה סלקום את הפרסומת החדשה שלה לחבילת המשפחה החדשה המציעה למשפחה שלכם חבילת הכל כלול ב- 399 ש”ח לכל המשפחה. גם המבצע החדש והנחמד הזה של סלקום כנראה לא יציל אותה מאבדן לקוחות רבים לטובת הדילים המדהימים המוצעים דרך המפעילות הוירטואליות החדשות המציעות חבילות זולות להחריד במה שנראה כמו תחילתה של מהפיכה בתחום התקשורת.

בסלקום חולים במחלת האהבה. לרגע, נראה היה שהפעם מדובר בפרסומת שונה, עם קונספט שיוצא החוצה מקופסת השמאלץ המאפיינת את הפרסומות שלהם. הפרסומת נפתחת בסיטואציות רבות המציגות שיחות בתוך המשפחה בנושאים חשובים יותר וחשובים פחות במטרה להמחיש כמה כיף שאפשר לדבר בטלפון עם בני משפחה על כל שטות שעולה לראש מבלי לחשוב כמה זה יעלה לנו בסוף החודש. עד כאן רעיןו חביב המתישב עם המוצר הנמכר בפרסומת. אולם, בסלקום פשוט לא יכולים שלא לדבר על אהבה, גם אם אין לה כל קשר לקונספט. אט אט, את משפטי ה”תדליקי את הדוד”, “מה יש לאכול?” וכו’, מחליפים סדרה של משפטי אני אוהב אותך ואת אוהבת אותי. גילוי עריות בתוך המשפחה? לא. בסה”כ דרך מאולצת לכוון לפאנץ’ “לדברים שחשוב להגיד, וגם לאלה שלא”.

אני לא בטוח איזה חלק של הפרסומת, הראשון או השני הוא “הדברים החשובים” בעיני סלקום, אבל ככל הנראה מבחינתם, העיקר שיש אהבה, והעיקר שהיא מצטלמת נהדר בפרסומת. למי אכפת אם “אהבה” היא בערך הדבר האחרון שאפשר להגיד על מערכת היחסים בין מרבית לקוחות סלקום לחברה עצמה. בסלקום יוצרים עולם בו הכל מלבלב, אהבה צעירה פורחת, המשפחה מושלמת, והעולם כולו ורוד. יותר מנותקים מהמציאות מזה, אי אפשר להיות.

ביממה האחרונה צנחה מניית החברה בעוד כמה אחוזים, ועושה רושם שהעתיד של סלקום ושאר החברות הסלולאריות הגדולות יכלול מלחמה על כל לקוח. אולי לשנות גישה תהיה התחלה טובה. חלאס עם אהבה, תנו לנו שירות ותנו לנו מחירים זולים. חפרתם.

גיתם BBDO, סלקום  משפחה, 2012.


לייק לפטריה בפייסבוק