זו הסיבה בגללה כל שלטי הפרסום בתחנת הרכבת הזאת בלונדון הוחלפו בתמונות של חתולים

כמו שכולם כבר יודעים, כל העולם כולו הוא גשר צר מאד. וחוץ מזה, הוא גם שטח פרסום רחב מאד. אחד הלוקיישנים החביבים על מפרסמים (לא בארץ, תיכף תבינו למה) הוא תחנות של רכבת תחתית, כמו למשל בטיוב בלונדון.

גם תחנת Clapham Common, כמו כל התחנות בעיר, מצופה בפרסומות, אבל לפני כמה ימים הנוסעים שנכנסו לתחנה מצאו על הקירות דווקא חתולים. מלא מלא חתולים ושום דבר חוץ מחתולים.

חתול3

לא מדובר בחתולים אמתיים (למרות שגם זה בטח היה נחמד). את הקירות קישטו שלטי פרסום בלי פרסומת – רק עם חתולים. מי שעומדים מאחורי המעשה המעט משונה הזה הם ארגון בשם CATS. לא, הם לא בעסקי הצלחת בעלי חיים (למרות שבאתר שלהם הם קוראים לאימוץ חתולים וכלבים, כי בכל זאת…). בסך הכל מדובר בראשי תיבות של Citizens Advertising Takeover Service. שזה, בגדול – אזרחים משתלטים על פרסום.

כדי לקנות את שטח הפרסום בתחנה אחת בלונדון למשך שבועיים, הם נאלצו להיפרד מ-23 אלף פאונד (כ-115 אלף ש”ח). וכדי לגייס את הסכום המכובד, הקים הארגון קמפיין מימון גולשים באתר קיקסטארטר. למרבה ההפתעה, לא פחות מ-700 איש פתחו את הארנק בשביל המטרה הביזארית הזאת.

חתול

אז מה בעצם רוצים שם, בעמותת CATS? אם אתם שואלים אותנו – הם רוצים להטריל. אבל התשובה שלהם קצת שונה: “זה לא איזה תרגיל פרסום מתוחכם, רק רצינו לתת לאנשים שעוברים בתחנה השראה לחשוב אחרת ולגרום להם להבין שהם יכולים לשנות את העולם”. באתר שלהם הם גם מציינים שהם רוצים להשתמש ביצירתיות למטרות טובות.

מבולבלים? גם אנחנו. מה שכן, אלו ללא ספק המודעות הכי יפות שראינו כבר הרבה זמן ואנחנו קוראים לעמותות קיקיוניות בישראל להשתלט על שטחי פרסום בתחנות הרכבת ולשתול שם חיות חמודות. הזדמנות טובה גם לקרוא לרכבת ישראל להפסיק להשבית את הרכבות, אנחנו צריכים להגיע למקומות ולנו אין טיוב כמו בלונדון.

חתול2

 

חתול5

חתול6

חתול7

 

מקור: boredpanda

לייק לפטריה בפייסבוק