פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

אלו הסיבות בגללן חתולים כל כך אוהבים לעקוב אחרי הבעלים שלהם לשירותים

כל מי שמגדל בביתו חתול, כנראה מכיר את אחת התכונות הכי משעשעות של היצורים הפרוותיים והמצחיקים האלה, הצורך שלהם לעקוב אחריכם בשקט בכל מקום בו אתם נמצאים בבית. כאשר  אתם עושים כביסה, שוטפים כלים, צופים בטלוויזיה בסלון או יושבים מול המחשב בחדר העבודה, העניין הזה הוא די נורמלי, נסבל ומתקבל על הדעת, אולם, עושה רושם שמבין שלל החדרים בבית, החדר האהוב עליהם ביותר הוא דווקא זה שבו אתם נוהגים לעשות את צרכיכם, וכשהעסק הזה מגיע לחדר השירותים, זה כבר הופך להיות קצת מטריד ובעיקר מביך ומוזר.

אז למה בעצם חתולים כל כך אוהבים לבוא איתנו לשירותים ולחכות לנו מחוץ לדלת אם אנחנו לא מסכימים להכניס אותם? שאלה מצוינת שעלתה גם במוחו של אחד הגולשים באתר Reddit שתהה לגבי הסוגיה המעניינת הזאת ופרסם שאלה בנושא שסחטה כמה עשרות תגובות לש בעלי חתולים שניסו להסביר את העניין. התשובה לעניין הזה אינה חד משמעית, אבל ישנן מספר השערות שעשויות לספק הסבר למשיכה המוזרה הזאת של חתולים לחדר הנוחיות.

אחד הגולשים סיפק הסבר הגיוני: “לחתולים יש מנטליות של ילדים קטנים. בכל פעם שאנחנו עושים משהו מאחורי דלתיים סגורות, זה מרגיש להם כאילו אנחנו עושים כיף בלעדיהם ולכן הם גם רוצים להיות שותפים”. או במילים אחרות, חתולים סובלים מתסמונת מוכרת בשם “FOMO” (fear of missing out) או בעברית, הפחד להפסיד דברים, תופעה מוכרת מאוד בקרב בני אדם בעידן הרשתות החברתיות הגורמת לאנשים לרצות להיות מחוברים כל הזמן לפיייסבוק לוואטסאפ ושאר היישומים הטכנולוגיים בהם מתרחשים כל הזמן דברים.

אם אתם מחפשים הסבר הגיוני יותר, אז יש גם אחד כזה. לחתולים יש נטייה לרצות להיות קולים, במובן המילולי של המילה. כלומר, כשהם לא מתחרדנים בשמש וכשימי הקיץ הלוהטים מחממים אותם יתר על המידה, חתולים מחפשים מקומות קרירים להצטנן בהם, וחדרי האמבטיה או השירותים, שלרוב מכוסים באריחי קרמיקה, הם מקום אידיאלי להתחרדן בו.

תאוריה נוספת גורסת כי חתולים פשוט לא אוהבים שמתעלמים מהם, ולכן הם נורא נעלבים כשאתם לא לוקחים אותם אתכם לשירותים, ומבקשים להיות חלק מהחוויה הרוחנית הזאת שלכם. בנוסף, חתולים הם חיה שמאוד אוהבת רוטינות ושגרה. חיי החתול מורכבים מאוסף פעולות שחוזרות על עצמן בסדר מופתי, שמתבטא גם בעובדה שהם מנסים להיצמד ללו”ז שלכם ולהתחקות אחר הפעולות שלכם הבעלים.

ההסברים הללו נשמעים הגיוניים למדי, אבל כפי שאמרנו, אין להרגל המצחין הזה תשובה מדעית ברורה, כמו הרבה סוגיות אחרות לא פתורות הנוגעות לחתולים כמו הצורך הבלתי נשלט שלהם למצוא בית חם בתוך תיקים, חולצות, כלי חרסינה, ואזות וכדומה, להבהיל אתכם כשהם קופצים עליכם במפתיע משומקום או לשבת לכם על המקלדת בכל פעם שאתם מול המחשב, וזה בעצם סוד הקסם שלהם. בשורה התחתונה, תהיו בני אדם, ותנו להם להיכנס. זה בסה”כ קקי.

באמצעות: The Dodo

quiz whatsapp group banner

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...