פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

איך נמנעים מגניבת רכב?

כל בעל או בעלת רכב מפחדים מהרגע, בו יצעדו לכיוון המקום בו השאירו את הרכב, ויגלו שהוא לא שם. אנחנו לא מדברים על גרירה, תרחיש לא נעים בפני עצמו, אלא על מצב בעייתי הרבה יותר – גניבה. בחודשים האחרונים אנחנו עדים לעלייה משמעותית במספר הגניבות, עובדה שרבים מקשרים ליציאה ממשבר הקורונה שהחזירה את הגנבים לרחובות. איך ניתן להתמודד עם זה?

כיום, יש שלל מערכות מיגון שניתן להתקין ברכב, על מנת לצמצם את הסיכון לגניבתו. כמובן שמערכות אלה לא מונעות לחלוטין כל גניבה, אך הן בהחלט מרתיעות גנבים מסוימים ויש להן יתרון נוסף: מערכות מיגון מפני גניבות (וגם מיגון מפני נזקים אחרים) מוזילות את העלות של ביטוח רכב.

במקרים מסוימים, חברות הביטוח יכולות אפילו לחייב אתכם להתקין מערכת כזו או אחרת, על מנת שיסכימו לבטח אתכם. גם אם לא, החברות מתחשבות בקיום מערכות מיגון, ונוטות להעניק פוליסות זולות יותר בזכותן. זה הזמן להכיר את סוגי המערכות הקיימים.

Credit: depositphotos

מערכות מיגון אימובילייזר (משבת מנוע)

אלא אם הרכב שלכם ישן, סביר להניח שכבר יש לכם מערכת מהסוג הזה. אם אין לכם אימובילייזר מובנה, מומלץ להתקין כזה באופן חיצוני. המערכת נועדה לזהות כי המפתח שמניע את הרכב, הוא אכן המפתח המקורי. זה קורה באמצעות שבב אלקטרוני, אשר משדר אותות מוצפנים בעת הכנסת המפתח. אותו אלה נקלטים במערכת, שמצידה מאפשרת את הנעת הרכב. ברגע שמוציאים את המפתח, האותות נפסקים והמנוע מפסיק לפעול.

מערכות מיגון קודנית

מערכות אלה, הן למעשה אמצעי משלים לפעולת מערכת השבתת המנוע. העיקרון הוא פשוט: לצד האימובילייזר, אשר מוודא כי לא נעשה שימוש במפתח גנוב, מערכת זו דורשת הקשת קוד בן 4-5 ספרות, על מנת לאפשר את ההתנעה. ברגע שהמערכות קולטות את האותות הנכונים והקוד האישי מוקש כהלכה, המנוע מופעל.

מערכות אזעקה

במרבית המקרים, חברות הביטוח לא דורשות קיום של מערכות אזעקה ברכב כדי להעניק פוליסה, אלא מסתפקות באימובילייזר וקודנית. עם זאת, כדי לבטח רכבי יוקרה נדרשת גם אזעקה. מערכות אזעקה מספקות הגנה מוגברת, בשלל דרכים. תכונות המערכת משתנות על פי הדגם, ועשויות לכלול שלל חיישנים וגלאים.

מערכות אזעקה מתחילות לפעול כאשר עוזבים את הרכב. למעשה, בדרך כלל זה קורה חצי דקה עד דקה לאחר מכן, על מנת שתוכלו לצאת מהרכב בלי לחץ.

מערכות מיגון איתור לווייני

מערכות אלה לא יכולות למנוע גניבות, אך הן מסייעות באיתור רכבים לאחר שנגנבו. במקרי הצורך, המערכות משדרות אזעקה במרכז הבקרה של חברת האיתור, אשר מפעילה צוותי חיפוש 24/7. הן מדווחות על מיקום הרכב באמצעות GPS, ומאפשרים לצוותים ולמשטרה להגיע לרכב במהירות ולהשיבו אליכם. חברות הביטוח עשויות לחייב בעלי רכבי יוקרה לרכוש מערכות איתור.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...