מה זה ביטוח נהג צעיר ל4 ימים?

נהגים חדשים שגילם בין 17-24 מוגדרים על פי החוק והגדרות הביטוח כנהגים צעירים. על פי נתונים סטטיסטיים מגורמים שונים, הורים לנהגים צעירים משלמים פי שתיים עבור ביטוח חובה ומקיף ויכולים למצוא את עצמם משלמים מעל 10,000 ש”ח בשנה עבור ביטוח רכב לנהג צעיר. העובדה הזו לא מפתיעה בהתחשב בעובדה שנהגים צעירים מהווים כרבע מהמעורבים בתאונות הדרכים בכל שנה, וזאת למרות שהם מהווים רק כ-16% מהנהגים על הכביש. הסיכון לתאונה גבוה מאוד וחברות הביטוח לא ששות לספק ביטוח לנהג צעיר בתנאים נוחים, מכיוון שהוא נחשב לנהג מועד.

ההוצאה הכספית האדירה הזו מרתיעה מאוד ועשויה להקשות מאוד על ההתנהלות הכלכלית המשפחתית ולהעיב על האירוע המשמח של קבלת הרישיון של אחד או אחת הילדים. הרתיעה הזו יוצרת גם מצב בעייתי ביותר: הימנעות מביטוח נהג צעיר תמנע מהנהג החדש להתנסות בנהיגה ולצבור ותק כדי להיות נהג בטוח יותר, כך שנוצר מצב אבסורדי שנהג שנחשב מסוכן לא יוכל לקבל את ההזדמנות להוריד את גורמי הסיכון שלו.

ביטוח נהג צעיר לפי יום יכול להוזיל משמעותית

בתקופת הלימודים ובעיקר בתקופת הצבא, הילדים אינם משתמשים ברכב כל הזמן.

מתוך הבנה זו, החלו לאחרונה חברות הביטוח להציע פתרון יצירתי שיכול להקל מעט על ההוצאות הגבוהות. במקום לרשום את הנהג הצעיר כנהג נוסף בפוליסה, לרשום אותו בביטוח לזמן מוגבל (למשל, לסופי השבוע בהם הילדים והחיילים יוצאים) ולשלם רק את החלק היחסי מתוך ימים אלה. כאשר מדובר ביום בודד, כמות הפעמים שהפעלת פוליסה כזו מוגבלת למדי, אך כעת חברות מסוימות מציעות הפעלת ביטוח נהג צעיר ל-4 ימים רצופים שניתן להפעיל 10-12 פעמים בשנה בעלות של כ-30-80 ₪ עבור כל הפעלה, תלוי בסוג הביטוח. חברות אחרות אף יאפשרו לכם להפעיל את האפשרות ללא כל הגבלה, אם כי במחיר מעט גבוה יותר. הוספת הנהג היא פשוטה ומהירה היום וניתן לבצע אותה באפליקציית חברת ביטוח, בווטסאפ או ב-SMS ללא צורך לדבר עם נציג.

מקור תמונה: Shutterstock

נהיגה זהירה שווה כסף

דרך נוספת להוזיל את ביטוח הרכב לנהג צעיר, היא באמצעות שירות שחברות ביטוח מסוימות מציעות המאפשר הוזלה בדמי הביטוח ככל שהנהג הצעיר במשפחה ינהג יותר בזהירות. טכנולוגיית איתוראן עוקבת אחרי נתוני הנהיגה ותוזיל את המחיר בהתאם לנהיגתו הבטוחה. כך גם תהיו בטוחים שילדיכם נוהגים בזהירות וגם תשלמו פחות. באופן כללי, מערכות התראה ברכב יספקו הנחה משמעותית.

אפשרות אחרת היא רכישת “בנק קילומטרים” מוגדר מראש שעליו מדווח הנהג באפליקציה מיוחדת, כך שתשלמו את תוספת התשלום לנהג צעיר רק על הקילומטרים ששימשו את הנהג הצעיר.

כך הופך ביטוח נהג צעיר לבר השגה ויאפשר למקבל הרישיון הטרי בביתכם לצבור ניסיון בנהיגה ולקבל ביטחון על הכביש שיורידו משמעותית את הסיכון לתאונות.

מאמר באדיבות: מאסטר ביט – השוואת מחירי ביטוח

אתר הפטריה הינו מגזין אינטרנטי של פנאי, בידור ותרבות. באתר תמצאו כתבות תוכן מעניינות, מדריכי קניה, סקירות ודירוגים מעולמות הצרכנות ועוד המון תכנים מגוונים, מעוררי השראה ומרחיבי אופקים. לפנייה למערכת האתר ניתן לפנות בכתובת [email protected] .
מערכת הפטריה

לייק לפטריה בפייסבוק