קצת על ביטוחים שונים ותכליתם – רכב ונסיעות

ביטוח רכב וביטוח נסיעות לחו”ל הם שני ביטוחים חשובים מאוד, שיכולים לעזור לנו לממן את ההוצאות הכרוכות באירועים לא צפויים. כדאי לרכוש את הביטוחים הללו לפני שאנו נוסעים או טסים, ולבחור את הביטוח המתאים ביותר לצרכים שלנו.

ביטוח רכב וביטוח נסיעות לחו”ל הם שני ביטוחים חשובים מאוד, שיכולים לסייע במימון ההוצאות הכרוכות בתאונה או אירוע לא צפוי בעת נסיעה או טיסה.

ביטוח רכב, למשל, יכול לעזור לנו לממן את עלויות הנזקים שנגרמו לרכב שלנו, ואילו ביטוח נסיעות לחו”ל יכול לעזור לנו לממן את עלויות הטיפול הרפואי, השהות בבית מלון והחזרה הביתה במקרה של תאונה או מחלה.

חשוב להצטייד בביטוח רכב וביטוח נסיעות לחו”ל לפני שאנו יוצאים לדרך. ניתן לרכוש ביטוחים שונים דרך חברות הביטוח, סוכנויות הביטוח ואתרי השוואות ביטוחים. מומלץ לבחור את הביטוח המתאים לצרכים שלכם, ולקרוא בעיון את הפוליסה לפני שחותמים עליה.

Credit: Pexels

סוגי ביטוח רכב

ביטוח רכב הוא ביטוח המכסה את המבוטח מפני נזקים שנגרמים לרכב שלו או לרכוש של אחרים בעת נהיגה. בישראל ישנם 3 סוגי ביטוח רכב. הראשון הוא כמובן ביטוח חובה, הוא מכסה נזקי גוף ונפש (פציעות, אובדן כושר עבודה, טראומה) לנהג, לנוסעים וכל הגורמים המעורבים בתאונה ובלעדיו לא ניתן לנהוג על פי חוק.

השני הוא ביטוח צד ג’, ביטוח שמוצע לרכישה כחוזה ביטוחי נפרד והן כחלק מחבילת הביטוח המקיף. מטרתו היא לכסות את הנזקים לרכושו של צד ג’ שנגרמו בעת הנהיגה. צד ג’ יכול להיות אדם פרטי או גוף ציבורי והרכוש יכול להיות רכב, גדר, כיכר, ארון חשמל ועוד.

לבסוף, הביטוח המקיף. ביטוח שמעניק כיסוי מפני מקרים רבים שעלולים להתרחש במהלך השימוש ברכב הפרטי, כגון תאונה, גניבה, נזקים לצד ג’ ואסונות טבע שונים. ביטוח מקיף וביטוח צד ג’ הם ביטוחי רשות, כלומר רכישתם אינה חובה חוקית אלא נתונה לשיקול דעתו של הנהג.

בהתאם לכך, הוא גם רשאי לבחור כיצד לבנות את הפוליסה, בעזרת הרחבות בתשלום. מנגד, לא ניתן לבצע שינויים בביטוח החובה, הוא מגיע בנוסח הבסיסי בלבד. עם זאת, בהחלט ניתן לרכוש אותו כחלק מחבילת ביטוח מקיף או ביטוח צד ג’ ולהתאים אותן לצרכים שלכם.

רכבים שאפשר לבטח

לאחר שעברנו על סוגי הביטוחים הזמינים עבורכם לרכישה, הגיע הרגע לדבר על הרכבים שאפשר לבטח באמצעותם. בבסטי אנו מציעים ביטוחים לרכב פרטי, כלומר, רכב שתכליתו העיקרית היא להסיע אתכם ואת היקרים שלכם מנקודה א’ ל-ב’ ביעילות. להפוך את שגרת החיים יעילה ונוחה יותר.

ישנו מגוון גדול של רכבים פרטיים, שלכל אחד צרכים ביטוחיים שונים – רכבים סטנדרטיים, חשמליים, היברידיים, רכבי ספורט יוקרתיים. עם בסטי תוכלו לחפש פוליסות רלוונטיות לרכב הפרטי שלכם באופן נוח ויעיל, על ידי הזנת מספר הרישוי או סוג הדגם ושנת הייצור, ולעבור בין הצעות ביטוח רכב בהתאמה אישית.

לכמה זמן אפשר לעשות ביטוח רכב?

ביטוח הרכב לסוגיו הוא מוצר צריכה שתקף לשנה אחת בלבד, 365 יום. בין אם הם נוהגים ברכב פרטי, רכב עבודה או רכב אספנות. מומלץ להתחיל לבדוק את השטח כמה שיותר קרוב לסיום השנה הביטוחית כדי לקבל את המחירים הטובים ביותר, בזמן אמת.

באתרי השוואות הביטוחים תוכלו לגלות את סך האפשרויות הביטוחיות העומדות לרשותכם, להתאים את הפלטפורמה לצרכים שלכם ולבחור הצעת ביטוח רכב רלוונטית לצרכים שלכם. יש לזכור כי מחירי ביטוח הרכב לסוגיו נקבעים על פי מאפייני הרכב אותו מבקשים לבטח, פרטי הנהג ומדיניות החברה המבטחת.

המשמעות היא, שגם אם שני נהגים ירכשו את אותו ביטוח, מאותה חברה, עם אותם כיסויים בדיוק, הם לא ישלמו את אותו הסכום.

השוואת ביטוח נסיעות לחו”ל

ביטוח נסיעות לחו”ל הוא כיסוי שנועד לכסות הוצאות רפואיות של המבוטח בעת שהותו מחוץ לארץ. בדומה לביטוח הרכב, גם ביטוח הנסיעות הוא מוצר צריכה מודולארי שניתן לעצב ולשנות בהתאם לפרטי הנוסעים ואופי החופשה – אורכה והיעד בו היא צפויה להתרחש.

כיום ניתן לגלות הצעות ביטוח נסיעות לחו”ל בקלות ובמהירות באונליין, באתרי השוואות ביטוחים. באתרים אלו ניתן להגדיר את הצרכים הביטוחיים שלכם ולגלות פוליסות בהתאמה אישית

סוגי כיסויים בפוליסה הבסיסית

לאחר שהבנו מהו ביטוח נסיעות לחו”ל ובאיזו פלטפורמה ניתן למצוא את ההיצע הרלוונטי הגדול ביותר, בזמן הקצר ביותר, הגיע הרגע לצלול פנימה ולהבין אילו כיסויים כוללת פוליסת הנסיעות הבסיסית.

נוסח הפוליסה משתנה מחברת ביטוח אחת לאחרת בהתאם למדיניותה ותנאיה אך ברוב המקרים היא תכלול סעיפים כגון: חברות כלפי צד ג’, גבול אחריות המבוטח להוצאות רפואיות, הוצאות רפואיות בחו”ל בעת אשפוז, פינוי יבשתי ממקום האירוע לבית החולים הקרוב, פינוי אווירי או ימי ממקום האירוע לבית החולים הקרוב, תרופות, טיפול חירום בשיניים, איתור חילוץ והצלה וסעיפים נוספים.

מה לא כלול בביטוח נסיעות לחו”ל בסיסי?

ביטוח הנסיעות הבסיסי כולל כיסוי למגוון רחב של מקרי חירום רפואיים אך הוא אינו כולל כיסויים לסגנון חופשה ספציפי. הכוונה היא כמובן לביטוח נסיעות לתרמילאים, ספורט חורף, ספורט אתגרי, אלו כיסויים שהמבוטח נדרש לרכוש בנפרד.

לצד זה, ישנם עוד כיסויים שלא כלולים בפוליסה הרגילה אך בהחלט מומלצים לרכישה בכל נסיעה, לדוגמה: כיסוי כבודה, כיסוי לטלפון נייד, כיסוי ביטול השתתפות עצמית ברכב שכור.

איך מגישים תביעות בביטוח נסיעות לחו”ל?

אם חס וחלילה נקלעים למקרה חירום או בעיה רפואית במהלך חופשה בחו”ל, מבצעים מספר צעדים פשוטים כדי להגיש תביעה לחברת הביטוח: יצירת קשר עם מוקד החירום של חברת הביטוח שלכם או כניסה לאזור הגשת התביעות באתר, פירוט המקרה בכתב וצירוף מסמכים רלוונטיים.

לדוגמה, במקרה של הוצאה רפואית על תרופות יהיה עליכם להגיש את מרשם התרופה והקבלות המקוריות. במצב של אשפוז עליכם להגיש לחברת הביטוח סיכום מחלה מפורט מבית החולים בחו”ל, מכתב מהרופא המטפל (אבחנה, סיבת הטיפול ואופן הטיפול, במידה ויש כמה טיפולים ודאו שיש פירוט לכל אחד מהם בנפרד).

מנגד, תביעה בגין אובדן או גניבת כבודה תדרוש מכם תיאור מדויק של האירוע, פרטי הרכוש הנתבע, אישור משטרה מקורי ממקום האירוע, אישור מקורי של חברת התעופה, קבלות על הפריטים.

ולבסוף, במקרה שאתם מגישים תביעה על שינוי מועד החזרה לישראל עליכם לספק לחברת הביטוח כרטיס טיסה מקורי שנרכש לפני היציאה מהארץ (וכרטיס חלופי במידה ויש), במקרה של הקדמת מועד החזרה לארץ לצרף קבלות על שירותים שלא נוצלו במסגרת הטיול כמו רכב שכור או מלון ופירוט הסכום המדויק של ההחזר במידה וניתן.

אם דוחים את מועד החזרה לארץ יש להציג מסמכים (קבלות) עם הוצאות נוספות כתוצאה מדחיית הטיסה, וכמובן מסמכים המפרטים את סיבת הדחייה או הקדמת החזרה לארץ ( אם הסיבה היא אירוע רפואי שקרה למבוטח או לבן משפחה קרוב יש להציג מסמכים רפואיים רלוונטיים).

רשת ביטחון שתורמת המון

ביטוח רכב וביטוח נסיעות לחו”ל הם שני ביטוחים שמגנים עליכם במקרי חירום ומצבים בלתי צפויים שעלולים לפגוש אתכם במהלך נהיגה או חופשה מעבר לים.

אלו רשתות ביטחון אפקטיביות שעוזרות לכם לקום על הרגליים בעת צרה. ישנם 3 סוגים של ביטוח רכב שניתן לרכוש: חובה, מקיף וצד ג’.

הביטוח המקיף וצד ג’ הם ביטוחים אופציונליים בעוד שביטוח החובה מעוגן בחוק. בכל הנוגע לביטוח נסיעות, מדובר במוצר מודולרי שניתן לעצב בהתאם לצורכי החופשה שלכם ושל היקרים לכם.

הפוליסה הבסיסית מכסה שורה של מצבים רפואיים ומצבי חירום ואתם יכולים להרחיב אותה עם כיסויים נוספים – כבודה, טלפון נייד וכיסויים אחרים שמתייחסים לאופי החופשה שלכם – ספורט חורף, תרמילאים.

כיום לא צריך להרחיק לכת כדי למצוא ביטוח נסיעות או ביטוח רכב משתלם, נכנסים לאתרי השוואות הביטוחים, עורכים השוואה זריזה ופשוטה בין הצעות ביטוח מותאמות ומדויקות לנתונים שלכם וכעבור מספר דקות בודדות, יוצאים עם ביטוח בדיוק בשבילכם.

אתר הפטריה הינו מגזין אינטרנטי של פנאי, בידור ותרבות. באתר תמצאו כתבות תוכן מעניינות, מדריכי קניה, סקירות ודירוגים מעולמות הצרכנות ועוד המון תכנים מגוונים, מעוררי השראה ומרחיבי אופקים. לפנייה למערכת האתר ניתן לפנות בכתובת [email protected] .
מערכת הפטריה

לייק לפטריה בפייסבוק