מטורף: שיטת קבורה חדשה תהפוך אנשים לעצים אחרי המוות

למרות שאף אחד לא באמת רוצה להתעסק עם נושא מפחיד כמו המוות שלו עצמו, אנחנו מהמרים שמצאתם את עצמכם לפחות פעם אחת בחיים שלכם כשאתם מפליגים במחשבות ומנסים לדמיין כיצד תראה ההלוויה שלכם.

זוג מעצבים מאיטליה, שכנראה פחות התחבר לקונספט המקובל של קבורה סתמית באדמה בתוך ארון עץ, פיתח שיטת קבורה חדשה ויצירתית במיוחד שנקראת “קפסולה מונדי”, במסגרתה גופו של הנפטר הופך לעץ. כן כן, קראתם נכון, עץ.

אז איך זה עובד?

אחרי המוות, גופתו של הנפטר מוכנסת למעין תרמיל אליפטי בתנוחת עובר. התרמיל נקבר באדמה ומעליו שותלים עץ אותו בחר הנפטר מראש. שורשיו של העץ גדלים וחודרים לקפסולה והגופה עצמה משמשת כדשן עבור העץ שלמעשה הופך לאנדרטת זיכרון חיה שמנציחה את הנפטר ויוצרת מהגופה שלו צורת חיים חדשה אחרי המוות.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by metin.grks (@metin.grks)

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Whater? (@whater_project)

הקונספט המוזר הזה נשמע ונראה קצת קריפי במבט ראשון, חייבים להודות שמדובר ברעיון לא רע בכלל שמעבר להיותו אקולוגי וידידותי לסביבה, יכול גם לתת מענה לבעיית הצפיפות ההולכת וגדלה בבתי הקברות, בדמות יערות זיכרון שגם נראים יותר טוב, גם יוצרים חיים חדשים מחיים ישנים וגם הרבה יותר נעים לבקר בהם.

למרות שכבר קיים אתר אינטרנט לפרויקט ובו מוצעים שלל סוגי עצים לבחירה, מדובר עדין בקונספט בלבד שכן החוק באיטליה לא מאפשר עדין קבורה מהסוג הזה. צמד המעצבים אנה סיטלי וראול ברצל, מי שיצרו את הקונספט הייחודי הזה, מספרים שכבר התחילו בניסיונות לשנות את החקיקה ומקווים שבעתיד יחליפו עצים ירוקים את המצבות הסטנדרטיות.

אם היינו צריכים להמר היינו מנחשים שצורת קבורה שכזו אולי תאושר מתישהו באיטליה ובמדינות פחו שמרניות בעולם, אבל כנראה לעולם לא תהיה חוקית בישראל, למרות שעל פי היהדות וההלכה גופת אדם צריכה להיקבר באדמה והקונספט הזה עונה על ההגדרה.

כך תראה הגופה כשהיא בתוך הקפסולה המיוחד

 

View this post on Instagram

 

A post shared by (@wideeyefacts)

ובנימה אופטימית זאת, נשאיר אתכם להרהר בדברים, ונאחל לכם שלפחות בינתיים, לא אתם ולא האנשים הקרובים לכם, תהפכו לעץ בזמן הקרוב. בשורות טובות.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ℰ ॐ (@arttax)

לייק לפטריה בפייסבוק