הרופא הזה מצא שיטה מנצחת שגורמת לתינוקות להפסיק לבכות ברגע

כל הורה טרי יודע שאחת המשימות הכי מורכבות בטיפול בתינוק, וכאילו לא חסרות כאלה, היא לגרום לו להפסיק לבכות כאשר הוא פוצח במרתון צרחות ויבבות שיש לו נקודת התחלה אבל אין לו קו סיום. לכאורה, אין מתכון קבוע להפסקת הבכי וכל הורה מאמץ לעצמו את השיטות שלו להרגעת העולל הצווח, אבל אם תשאלו את ד”ר רוברט המילטון, רופא ילדים מארצות הברית, דווקא יש שיטה אחת מנצחת שתגרום לילד שלכם להירגע תוך רגעים ספורים, בלי טיפת מאמץ.

המילטון, בעל וותק של 30 שנה במקצוע, זכה לפגוש מקרוב אלפי ילדים צורחים במהלך הקריירה הארוכה שלו ולפני שלושה ימים פרסם סרטון בו הוא מדגים שיטה שתמיד עובדת, כך לפחות הוא טוען, להרגעת תינוקות בוכים. בסרטון הוא מסביר את הטכניקה הפשוטה ומדגים כיצד עובד הקסם באמצעות שני אסיסטנטים מתוקים וצווחניים שהגיעו למרפאה שלו וזה עתה קיבלו חיסון כואב.


אז איך זה עובד? מאוד פשוט. מרימים את התינוק כאשר הבטן שלו פונה לכיוון הרצפה בזווית של 45 מעלות. ביד אחת, מקפלים את הזרועות של התינוק ומצמידים אותן בתנועת שילוב לכיוון בית החזה שלו וביד השנייה אוחזים בישבן הקטנטן שלו. בעדינות רבה, מנענעים את התינוק מעלה ומטה, שמאלה וימינה, כשהיד שתומכת בישבן שלו גם היא מנענעת אותו ברכות. היד שתומכת בבית החזה של התינוק, משמשת גם כמשענת לסנטר שלו ומאפשרת לו להישען בנוחות. תאמינו או לא, לפחות אם לשפוט על פי הסרטון, זה עובד כמו קסם. כמובן, כדאי לכם לצפות בסרטון עצמו כדי להבין בדיוק כיצד לבצע בדיוק את הפעולה.

ד”ר המילטון מדגיש שאם התינוק בכל זאת לא נרגע, יש שתי אפשרויות סבירות: או שהוא לא מרגיש טוב, או שהוא רעב. בנוסף הוא מסביר שהשיטה הזו טובה בעיקר עבור תינוקות בני 2-3 חודשים, היות ואחר כך קצת יותר קשה להרים אותם בצורה הזאת.

כצפוי, הסרטון הפך ויראלי בין רגע וצבר כבר קרוב ל-5 מליון צפיות בזמן הקצר שעבר מאז פורסם, נתון הגיוני בהתחשב במיליוני ההורים ברחבי העולם שמנסים כרגע, בזמן שאתם קוראים את השורות הללו, להרגיע את הבכי של התינוק שלהם.

לייק לפטריה בפייסבוק