מבוקשת ברשת: הערים הכי מבוקשות בישראל – לא מה שחשבתם

רכישת דירות בישראל היא דבר אשר רבים מתקשים לעשות, בין אם זה בגלל המחירים הגבוהים ובין אם זה בגלל איכות החיים שאנו לא רוצים להתפשר עליה. עם זאת, ישנן ערים המציעות מציאות הן מבחינת המחיר והן מבחינת אורח החיים. האם אתם גרים בעיר שכזו? מהי העיר ה"חמה" ברשת? בואו לבדוק זאת בכתבה הבאה.

מאת: שמשון אשכנזי

בקיץ הישראלי רובנו מבלים בחופי הים, בטיולים ברחבי הארץ ובנופשים משפחתיים, אך אחת הפעולות שקורות יותר מכל בעונה זו היא מעברי דירה. ישראלים רבים בוחרים בתקופה זו לעבור דירה ולהתחדש הן מבחינת רמת הדירה ואף מבחינת אזור המגורים. רובכם ודאי מאמינים כי הערים הגדולות בדמות תל אביב, ירושלים, חיפה וכדומה הן המבוקשות ביותר, אך זו לא המציאות.

ניתן לומר כי אין חלוקה ממשית ומה ישראלים מעדיפים יותר, דירות להשכרה או דירות למכירה, אך אנו כן יכולים לעמוד על הנתונים הבאים: באיזו עיר יש את הביקוש הגבוה ביותר לקניית דירה ומה הן העלויות הממוצעות של דירות למכירה בערים שונות. אז כדי שתוכלו לגלות את הנתונים הללו, אנו מזמינים אתכם להמשיך ולקרוא את הכתבה הבאה אשר מתבססת על איסוף מידע מאתרים רלוונטיים ברשת כגון יד 2 ודומיהן”.

Credit: Shutterstock

הערים עם הביקוש הגבוה לקניית דירות

ראשית נציין כי יש דירות רבות ושונות כגון דירות גן, פנטהאוזים, דירות רגילות, בתים פרטיים ואף מגרשים לקנייה. נגיד כי בהקשר האחרון, לא מעט ישראלים מעוניינים בכך והעיר שבה מחפשים זאת בצורה המרבית היא ראשון לציון עם כ-16 אלף חיפושים. אחריה נמצאת תל אביב בה יש 15 אלף אופטימיים שמחפשים מגרש ריק ובבאר שבע ישנם 11 אלף מחפשים.

בחישוב מהיר, אלו הם 42 אלף מחפשי מגרשים, אבל בפועל שלושת הערים יחדיו מציעות רק 400 מגרשים לקנייה. באשר למחפשים בית פרטי, בבאר שבע נרשם מספר החיפושים הרב ביותר, כ-84 אלף, לאחר מכן העיר ראשון לציון בה חיפשו למעלה מ-70 אלף אנשים ובאשקלון מחפשים כ-45 אלף אנשים. באשר למחפשים קנייה של דירת גן, העיר שמובילה במספר החיפושים הרב ביותר עם 36 אלף מתעניינים היא ירושלים, לאחריה העיר חיפה עם 33 אלף חיפושים ולאחר מכן תל אביב עם 31 אלף חיפושים, אך גם כאן הנתון מדאיג, זאת מפני שבשלושת הערים יחדיו ישנו היצע של פחות מ-2,000 דירות גן. בכל הנוגע לקנייה ומכירת דירה רגילה, את המקום הראשון תופסת בהפתעה העיר נס ציונה שבה על כל מודעת מכירת דירה נרשמו כ-293 חיפושים.

אחריה מדורגת העיר גבעתיים בה נרשמו 175 חיפושים על כל מודעה ואחריה במקום השלישי העיר רחובות עם 146 חיפושים. ומה עם תל אביב וירושלים? באשר לעיר הבירה שלנו, נרשמו רק 112 חיפושים על כל מודעה, מה שמציב אותה במקום ה-12 מבחינת ערים מבוקשות. באשר לעיר החוף התיירותית, נרשמו רק 107 חיפושים על כל מודעה של מכירת דירה.

העלויות הממוצעות לדירות בערים נבחרות

אז לאחר שהבנו כי יש שוני בין סוגי הדירות ובין הערים השונות, נעמוד כעת על העלויות הממוצעות לדירות 3 חדרים בערים שנגענו בהן עד כה. כאשר זה נוגע לחיפוש דירה למכירה, בערים הללו המחירים שונים וזה קורה הרבה בגלל האוכלוסייה, הביקוש לדירה באזור זה וכמובן, כמה שהיא קרובה יותר למרכז הארץ.

אם כך נתחיל במשימתנו ונציין כי תל אביב היא כמובן העיר היקרה ביותר בה תוכלו לרכוש דירת 3 חדרים במחיר של כ-2.5 מיליון ש”ח ומיד אחריה נמצאת ירושלים בה תוכלו לרכוש את אותה הדירה במחיר של כ-2 מיליון ש”ח. לאחר מכן, נמצאת העיר גבעתיים בה תוכלו לרכוש דירת 3 חדרים במחיר של כ-1.8 מיליון ש”ח, ברחובות אותה דירה תעלה לכם כ-1.6 מיליון ש”ח, בנס ציונה כ-1.4 מיליון ש”ח, בחיפה ובראשון לציון כ-1.2 מיליון ש”ח, באשקלון כ-1.1 מילון ש”ח ובבאר שבע כ-1 מיליון ש”ח לאותה דירת 3 חדרים.

אם כך, ניתן לראות בבירור כי ככל שהדירה נמצאת במרכז הארץ או במוקדי עניין חשובים, היא תעלה יותר – אנו בטוחים כי זה לא מפתיע אתכם, אבל אנו משוכנעים שלפחות כעת אתם תדעו לעמוד על ההבדלים בין סוגי הדירות בערים השונות וכן לזהות מתי מנסים לגבות מכם מחיר מופקע.

מילות סיכום

אז לאחר שקראתם והבנתם כי לא חייבים לגור בעיר מרכזית על מנת להרגיש שהעיר שלכם מבוקשת, אנו בטוחים כי תבחרו לשתף את המידע החשוב הזה עם החברים הקרובים שלכם ובני המשפחה. מציאת דירה למכירה שאותה תוכלו לרכוש הן ברשת והן במציאות היא משימה מאתגרת שלעתים אף תדרוש מכם השקעה כספית, אבל בידיכם יש את הידע שאיתו תוכלו לצאת אל המלחמה אז קדימה צאו אל הדרך.

לייק לפטריה בפייסבוק