פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

מומחי מדיה חברתית? היזהרו מחיישן הבולשיט

חברת אדובי וסוכנות הפרסום Goodby Silverstein שחררו שתי פרסומות מופרעות ומצחיקות. מטרת הפרסומות לקדם את פלטפורמת השיווק הדיגיטלי של אדובי שמטרתה לעזור לאנשי שיווק לשפר ולפשט את עבודתם. אדובי פונים בפרסומת אל מנהלי חברות וכל ציבור האנשים שאינם מכירים מילות מפתח מעולם הדיגיטל והמדיה החברתית, שלרוב מוצאים עצמם מבולבלים כאשר “מומחה” למדיה חברתית מסביר מה הוא עושה ומשתמש בז’רגון המקצועי עם מונחים ומושגים לא ברורים כמו אינגייג’מנט,  SEO , ROI, PPC וכו’.

בסרטון הראשון מומחי שיווק דיגיטלי נקראים לחדר בו מחברים אותם ל”מזהה הבולשיט” של אדובי ושואלים אותם שאלה פשוטה:  איך החברה שלך מודדת כיום תוצאות של שיווק דיגיטלי? בכל פעם שהנבדק עונה בולשיט הוא מקבל זרם חשמלי.


 

הרעיון מאחורי שתי הפרסומות של אדובי הוא שאף אחד לא מבין היום על מה אנשי השיווק הדיגיטלי מדברים ולרוב נראה שהם מזיינים את השכל עם מילים גדולות, מפוצצות ומבלבלות שגורמות לכל מי שאינו בקיא בתחום הדיגיטל להסתכל עליהם כאילו נפלו מהירח. במקרים רבים, גם להם אין מושג על מה הם מדברים.

הפרסומת השנייה קצת יותר אגרסיבית כאשר המנכ”ל מזמין את מנהל השיווק הדיגיטלי כדי לתת לו סטירות שאולי יוציאו ממנו תשובה ברורה בנושא תוצאות השיווק במדיה החברתית. על אף כל המכות שהוא מקבל, הוא עדיין ממשיך לדבר בצורה שאף אחד לא מבין.לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...