פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

מה מריח מסריח בקליפ החדש של בריטני ספירס?

לפני כשבוע שחררה בריטני ספירס את הקליפ החדש לשיר האחרון שלה  “Perfium” מתוך אלבומה האחרון Britney Jean. לכאורה, מדובר בעוד שיר אהבה פופי סטנדרטי, אלא שצפייה אחת בודדת בקליפ של השיר לא משאירה מקום לספק – המוזיקה, אם אפשר לקרוא לזה ככה, היא בסה”כ תירוץ למה שנראה כמו פרסומת אחת גדולה לליין הבשמים של הזמרת.

השיר עוסק במשולש רומנטי בלתי אפשר, כשבפזמון בריטני המגלמת את הצלע השלישית בסיפור הזה, מפזזת להנאתה את השורות: “בזמן שאני ממתינה אני מפזרת על עצמי בושם, כן אני רוצה את זה עליך, אני רוצה לסמן את הטריטוריה שלי” ובהמשך גם את פיסת הגאונות: “אני מסתירה את זה, לעולם לא אספר, אבל מקווה שהיא מריחה את הבושם שלי”.


מעבר לעובדה שמדובר בשיר באמת גרוע עם מילים שיורדות נמוך אפילו מתחת לרף הלא גבוה שהציבה בריטני בעצמה, מדובר כאמור בפרסומת אחת מתמשכת לבושם הפופולארי של הזמרת. במהלך הקליפ אפשר לצפות במגוון קלוזאפים על הבושם ובשורה של סצינות בהן בריטני מתיזה על עצמה, בלבוש מינימלי כמובן, את הבושם שלה.

אמנם זו לא הפעם הראשונה ולא האחרונה בה אמנים מנצלים את הבמה לפרסום מותגים כאלה ואחרים, אך בימים בהם אמני פופ הם הרבה מעבר לזמרים ומשמשים כמותג לכל דבר, כבר לא ברור איפה עובר הגבול בין יצירה אמיתית למכירת מסרים פרסומיים סמויים במסווה של אמהות. כנראה שמקרה הזה השניים הללו הם אחד, ובריטני, שאמנם מצליחה להשאיר את עצמה בחיים פעם אחר פעם בעולם של כוכבות פופ חדשות וצעירות ממנה, לא בוחלת באמצעים וגוזרת קופון במבצע 2 במחיר אחד, בקליפ שאפילו לא מנסה להסתיר לרגע את האופי המסחרי שלו.

מקור: mashable

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...