חותמים על כרטיס אדי: מביאים את פרל ג’אם לישראל

מאז המחאה החברתית לפני כשנתיים, לא היה בישראל מאבק כל כך רציני ובועט. קבוצת אנשים שנמנים על מעריציה של להקת פרל ג’אם האגדים ובראשם שדרן הרדיו של תחנת 88FM בן רד, פתחו לפני כשבועיים עמוד פייסבוק תחת הכותרת Bring Pearl Jam to Israel. פחות משבועיים לאחר מכן, מונה העמוד מעל 12,000 אוהדים והעניין בעמוד רק הולך וגובר. החברים בעמוד הלוהט החליטו שלא ינוחו לרגע עד שיביאו לארץ את הלהקה או לפחות, יקבלו תשובות מהותיות וענייניות לגבי השאלה הרת הגורל: למה בעצם זה לא קורה?

אזכורים ברשת כבר החלו לצוץ היום בעכבר העיר ובעמוד הפייסבוק של איסתא, ובן רד, מייסד העמוד, התארח בתכנית הבוקר של קשת והציג את היוזמה.

אם תשאלו אותי, הקסם בעמוד הזה הוא העובדה ש- 12,000 אנשים, שהם קהל – לא מפיקים או אנשי תקשורת – פשוט קהל שמחכה לראות את פרל ג’אם מופיעים פה סופסוף. חשוב לציין: פרל ג’אם כבר הגיעו לארץ ביחד עם ניל יאנג, לפני אי אילו שנים, אבל בלי הסולן אדי וודר, שהוא בעצם הפנים של הלהקה.

 בראיון שהעניק המפיק שוקי וויס לחדשות ערוץ 2 לפני המופע של מדונה במאי האחרון אמר ווייס כי החלום שלו הוא להביא את פרל ג’אם לישראל.

יש 2 סיבות ידועות לסירוב העיקש של הלהקה להגיע לארץ הקודש. הסיבה הראשונה היא הכסף – פרל ג’אם לא מוכנה שיהיו ספונסרים פרסומיים ללהקה ולכן עלויות ההפקה למופע של פרל ג’אם הם אסטרונומיות ומאוד קשה להחזיר את ההשקעה,  ובטח ובטח להרוויח עליה. הסיבה השנייה נעוצנ כמובן בפן הפוליטי. פרל ג’אם, מתוך עקרון, לא מופיעים במקומות עם קונפליקט: דרום אפריקה עוד לא ראתה אותם לייב, אירלנד זכתה להופעה ראשונה שלהם רק לפני 6 שנים בטור האירופי הקודם. ישראל כמובן, נכנסת לכל הדעות לקטגוריה האכזרית של מדינה עם קונפליקט.

מעבר לפרסומים השוטפים בדף, יצרה הקבוצה סרטון מגניב ויצירתי הקורא לקהל לחתום על כרטיס אדי. לא זה של תרומת האיברים. זה של אדי ודר, ולדברי מפעילי העמוד, יש להם עוד הרבה תותחים בקנה. המטרה הראשונה של הקבוצה היא 20,000 לייקים לעמוד, בקצב הנוכחי, עוד שבוע והם שם.

מטה המאבק כבר הודיע שיש לו פתרונות לכל מוקש שיהיה בדרך ואנחנו בפטריה לא רק מפרגנים. אנחנו מצטרפים. תנו להם לייק, תצפו בסרטון, תשתפו… בואו ניצור פה מציאות מוזיקלית חדשה. בואו נביא את פרל ג’אם לישראל!

ביום חמישי הקרוב תתקיים מסיבת יום הולדת 4 לתכנית “נותן ברוק” של השדרן בן רד במועדון המוסד בתל אביב, שם תהיה עמדה מסודרת עם פרטים על הפרויקט ואפשרות לקנות מרצ’נדייז ולתרום למאבק.

קליק כאן להצטרפות לעמוד.

אילה לוי, פרסומאית, פרילנסרית, עושה פאנלים ותריסים ובעיקר המלכה של הפטריה.

קליק לפייסבוק של אילה
איילה לוי

לייק לפטריה בפייסבוק