פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

ארוחות בוקר מסביב לעולם

בכל תרבות יש לארוחת בוקר מאפיינים אחרים: באנגליה מעדיפים שעועית ונקניקיות, בארצות הברית לא מוותרים על פנקייקים ובייקון, בצרפת אוכלים לחמים וריבות ובישראל מאוהבים בסלט קצוץ וחביתה. אז מאיפה כדאי לקחת השראה קולינרית? התשובות לפניכם

מומחים ורופאים טוענים שארוחת הבוקר היא הארוחה החשובה ביותר ביום. תפקידה של ארוחת הבוקר הוא להשיב לגוף את האנרגיות שבוזבזו במהלך הלילה, להכין אותנו ליום שנמצא בפתח ולהבטיח חילוף חומרים תקין.

ההשקעה בארוחת הבוקר משפיעה באופן ישיר על רמת העייפות ועל הביצועים. זו הסיבה בגללה כדאי להקדיש לפחות חצי שעה לארוחת בוקר מזינה ולשלב בתוכה כמה שיותר מרכיבים יעילים. יחד עם זאת, השאלה מה מכניסים לתוך תפריט ארוחת הבוקר היא כבר תלוית תרבות. הנה כמה דוגמאות לארוחות מסביב לעולם:

אנגליה: שעועית ונקניקיות

הארוחה של האנגלים מבוססת על ביצים ובייקון והיא משתנה בהתאם לאיזורים השונים ברחבי הממלכה המאוחדת. לרוב הביצה עצמה מטוגנת והבייקון קלוי בגריל, אך יש מקומות בהם ניתן להזמין ביצים שלוקות או מקושקשות.

מצד שני, המאפיינים האמיתיים של ארוחת בוקר אנגלית הם בכלל שעועית ונקניקיות. אנגלים אוכלים קלי או לחם מטוגן לצד עגבניות מטוגנות, פטריות, נקניק דם בשם "פודינג" ושעועית אפויה עם רטבים ותפוחי אדמה בסגנון "האש בראונס".

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @judgemental_tuna on

ארצות הברית: פנקייקים ובייקון

כל מי שביקר בארצות הברית יודע שאי אפשר להתעלם מהריחות המשכרים של ארוחות הבוקר. האמריקאים אוהבים מאוד בייקון והם מכניסים כמה שיותר קלוריות לתוך האוכל שלהם. הדוגמא המושלמת לכך היא השילוב הקטלני בין פנקייקים עבים ובייקון. בארצות הברית אוכלים את זה ביחד, לצד כוס קפה פילטר ולפעמים יחד עם קצפת, ריבת אוכמניות, נקניקי סלמי ושינקן ומוזלי.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Simple healthy food (@jubsyjubzfood) on

צרפת: לחמים וריבות

המסורת גורסת שצרפת הביאה לאירופה את הסגנון המודרני של ארוחות בוקר, בו הדגש העיקרי הוא על לחמים, קרואוסנים וממרחי ריבה, דבש, חמאה ועוד. בצרפת עצמה מגישים בגט בכל ארוחת בוקר וזהו למעשה המאכל הלאומי. יש כאלה שרואים את ארוחת הבוקר הצרפתית כאנטיתזה לארוחה האנגלית, בגלל שבה מתמקדים בקפה בחלב, שוקו, מיץ ודברי מאפה קלילים כמו קלי, קרואסון ובריוש. במידת הצורך אפשר להוסיף בשרים קרים פרוסים ודגני בוקר, אך נדיר למצוא שעועית או נקניקיות דם.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by مهر نان (@mehr_naan) on

ישראל: סלט וחביתה

מי שרוצה לשאוב השראה קולינרית מרחבי העולם יתקשה להביא אותה לידי ביטוי בישראל. כאן אוכלים סלט קצוץ עם עגבניות, מלפפון, בצל, כוסברה, פטרוזיליה, לימון ושמן זית, ואולי מתפנקים גם עם חביתה ומקושקשת. בבתי המלון ניתן למצוא שקשוקה בארוחת הבוקר ומגוון רחב של מעדני חלב. בנוסף, בישראל יש מגבלת כשרות שמונעת שילוב בין בשר וחלב. ההשראה הקולינרית לא רלוונטית עבור המטבח הישראלי, שמבוסס רובו ככולו על חדרי האוכל המשותפים בקיבוצים ועל ההלכה היהודית.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jordana Hart (@ihartnutrition) on

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...