כך היו נראים לוגואים ישראלים מפורסמים אם הם היו נכתבים בכתב ברייל

האם ניסיתם פעם לדמיין איך היה נראה העולם אם כל הטקסטים הכתובים שמלווים אותנו בכל מקום היו נכתבים בכתב ברייל? ובכן, התשובה שלכם היא כנראה לא, בעיקר כי כתב הברייל, הכתב היפהפה המשמש עיוורים לקריאה, לא ממש נפוץ ונדיר מאוד להיתקל בו בשגרת היום יום. לכן, סדרת התמונות הבאה במסגרתה לוגואים וסלוגנים ישראלים (ולא רק) מוכרים משנים צורה ומתורגמים לכתב ברייל, היא מסקרנת ובעיקר מאוד מאוד מגניבה ושונה.

מי שאחראי על ההברקה היצירתית הזאת הוא עמוד הפייסבוק Braillo (בריילו), מאחוריו עומדות שרי סגל, הדס בלום ומיכל מררי, 3 יזמות ישראליות שהקימו לאחרונה את המיזם Braillo, חנות אינטרנטית חדשה שתוקם בקרוב ותציע פריטי אופנה, אקססוריז והמון מוצרים מגניבים שמוקדשים כולם לכתב ברייל, כשהחלק החשוב באמת בפרויקט  החברתי המקורי הזה, הוא העובדה ש-12 אחוזים מהרווחים מכלל המכירות יועברו באופן קבוע לעמותת כיוונים, עמותה המסייעת לצעירים בעלי צרכים מיוחדים להשתלב בשוק התעסוקה.

כדי להקים את החנות האינטרנטית של בריילו, נעזרו שרי, הדס ומיכלי בקמפיין מימון גולשים שיצרו באתר Headstart. במסגרת הקמפיין שגיוס הכספים בו הסתיים לפני מספר ימים, נאספו מעל 110 אלף שקלים על ידי גולשים שרכשו כריות, חולצות, כוסות, מחברות, מחזיקי מפתחות ועוד המון מוצרים מגניבים המעוטרים בכתב ברייל.

“הברייל הוא בעצם אוסף של נקודות שיש בהן שילוב של קסם, מסתורין, וויזואליה מרגשת והמון משמעות” מספרות הבנות ומוסיפות: “מצאנו בעיצוב באמצעות שפת הברייל, דרך ליצירת חיבור והעלאת מודעות”.

האם תצליחו לזהות את כל הלוגואים והסיסמאות בגרסת הברייל שלהם? מוזמנים לגלול ולעבור על כל התמונות, ואם אתם מתקשים, לינק עם התשובה מחכה לכם מעל כל אחת מהן. בנוסף, אתם מוזמנים לצפות בקולקציה המלאה של Braillo ולפרגן בלייק לעמוד הפייסבוק שלהם (לינקים בסוף הפוסט).

1. קליק כאן לתשובה

לוגואים בכתב ברייל 1

2. קליק כאן לתשובה

לוגואים בכתב ברייל 4

3. קליק כאן לתשובה

לוגואים בכתב ברייל 5

4.  קליק כאן לתשובה

לוגואים בכתב ברייל 6

5. קליק כאן לתשובה

לוגואים בכתב ברייל 7

6.  קליק כאן לתשובה

לוגואים בכתב ברייל 8

7. קליק כאן לתשובה

לוגואים בכתב ברייל 9

8. קליק כאן לתשובה

לוגואים בכתב ברייל 10

9. קליק כאן לתשובה

לוגואים בכתב ברייל 11

10. קליק כאן לתשובה

לוגואים בכתב ברייל 12

11. קליק כאן לתשובה

לוגואים בכתב ברייל 113

והנה עוד שני לוגואים בינלאומיים, בכתב ברייל בשפה האנגלית:

12. קליק כאן לתשובה

לוגואים בכתב ברייל 2

13. קליק כאן לתשובה

לוגואים בכתב ברייל 3

עוד על Braiilo: עמוד הפייסבוק | קולקציית המוצרים

לייק לפטריה בפייסבוק