פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

בלייד או טרגט? הכירו את הטרקטורונים החדשים של TGB

חובבי טרקטורוני השטח אוהבים את TGB כבר שנים, אבל ב-2020 החברה הטאיוונית הגדילה לעשות כשהשיקה שני דגמים שמסוגלים לצלוח תוואי שטח עם בוץ, מים ודרכי עפר בזוויות מאתגרות במיוחד בקלילות אופיינית. יצאנו לבדוק את הדגמים החדשים הבלייד 600 והטרגט 600 באחד המסלולים המאתגרים ביותר בארה"ב.

החלטנו לקחת את שני הדגמים לרכיבות התרשמות בסביבה המאתגרת אך הטבעית ביותר עבור טרקטורונים קטנים וקלילים. מסלולי "הטפילד-מקוי" (Hatfield Mccoy trails) במערב וירג'יניה בארצות הברית, המתאפיינים בסביבה הררית, שיפועים וסיבובים שלא תמצאו בשום מקום אחר, וקילומטרים על קילומטרים של דרכי עפר באמצע היער.

מפעילי המסלול יודעים מה הרוכבים אוהבים, ובימים הבודדים שלא יורד גשם לקראת הסתיו במערב וירג'יניה, הם שופכים מים על המסלול במיוחד כדי ליצור עשרות סנטימטרים של מים ובוץ שבהם יוכלו כל הרוכבים המגיעים מרחבי ארה"ב להתפלש תוך נסיעה מהירה.

במקום יש רוכבים מכל הגילאים הגודשים את המקום באדרנלין והתלהבות ממה שעתיד לקרות ברגע שיתחילו את הנסיעה במסלול. מרוכבים בני שבע עשרה ועד לרוכבים שעברו לדעתנו את גיל שבעים. כולם עם אותה אש בעיניים, מוכנים לטרוף את המסלול רק כדי להוכיח לעצמם ולעולם שאין תוואי שינצח את הטרקטורונים הקטנים והמהירים.

הבלייד 600 – חיה רעה לרכיבה בכל תוואי

הבלייד 600 הוא חד־מושבי, עם מנוע מקורר נוזל, סינגל, בנפח של 561 סמ"ק עם 42 כ"ס ב-7,000 סל"ד. אנו מופתעים מהנוחות של הכלי שמותאם בדיוק לרכיבה בתוואי השטח הנוכחי וזאת בזכות משקלו הנמוך העומד על 370 ק"ג בלבד.

את הרכיבה אנחנו מתחילים בשביל עפר עם שיפוע תלול מאד גם בשביל כלי כמו ה- TGB BLADE 600. עליות וירידות שאתגרו את המתלים שלנו עם לא מעט אבנים. לבלייד יש שני מתלי Double A Arm שעושים את העבודה כראוי, ומערכת בלמים רגלית עם ארבעה בלמי דיסק הידראוליים.

בעוד דקה יתחיל האתגר האמיתי, אנחנו רואים את השטח הבוצי לפנינו, והכלים הכבדים בתחילת השיירה כבר צולחים את השלולית. מים ובוץ ניתזים לכל עבר, ניתן לשער כי השלולית בעומק של עשרים עד שלושים ס"מ. הכלי צולח את השלולית הזו בקלילות כאילו היא כביש עפר יבש. משמאלנו – השיפוע עם האתגר האמיתי. קרקע עם בוץ עבה וסמיך שעברה יום־יומיים של גשמים חזקים. כאן מתגלה היתרון האמיתי של הבלייד. לא בכדי החברה השיקה אותו עם הסלוגן – Play Different. והוא אכן נוסע שונה מהכלים האחרים, וצולח כמו גדול את האתגר שהציבה בפנינו הקרקע הבוצית העמוקה של מערב וירג'יניה. מתחילים לצבור תאוצה, ועוברים לרכיבה בעמידה על הכלי, גם במצב עמידה הוא אינו מאכזב ומאפשר שליטה מלאה ואחיזה יציבה. לפנינו האתגר הבא שמציב המסלול – חמישים מטרים של קרקע בוצית בעומק לא ידוע. הטרקטורון שלפנינו נתקע ומתחיל לנסוע אחורה וקדימה כדי להיחלץ מהבוץ. כשהוא משתחרר לבסוף אנו נכנסים אחריו, מצפים גם כן לסוג של מאבק דומה.

למרבה ההפתעה, מה שכלים עוצמתיים וגדולים ממנו לא הצליחו לעבור בקלות, הבלייד 600 מצליח לעבור.

כעת אנו מוכנים לנסות את המודל השני של TGB- הטארגט 600.

טארגט 600 לחובבי הרכיבה הספורטיבית

מהבלייד קפצנו לכלי הספורטיבי יותר, ה- TGB TARGET 600 בעל מראה צבאי ומסוקס. והוא בהחלט מיועד עבור מי שרוצה רכיבה מהירה. הוא בעל בסיס גלגלים זהה לבלייד (129 ס"מ) ומרווח גחון נוח של 32 ס"מ, עם מנוע זהה.

הדבר הראשון שניסינו על הכלי הספורטיבי הוא נסיעה בסיבוב ובשיפוע. פה הופתענו לחלוטין, התגובה שלו מהירה להפליא (ויש שיגדירו חדה מאד). הוא מסוגל לעשות סיבובים בקוטר של מטר גם במהירות גבוהה יחסית. בנסיעה בשיפוע מגלים את היתרון של הכלי, הוא מסוגל לעבור את תוואי הדרך במהירות מטורפת. עלינו איתו על הר בשיפוע של פחות מ-45 מעלות, והוא עשה זאת בלי מאמץ. גם הטארגט בעל שני מתלי Double A Arm, ארבעה בלמי דיסק הידראוליים במערכת בלימה רגלית.

קרדיט: מוטוספורט

הפעם המסלול כלל מים צלולים שנשפכו על המסלול מבעוד מועד לחובבי אתגרים כמונו. בחנו את העומק והחלטנו לצאת לדרך. הפלג הקטן נחצה על־ידי הכלי ללא כל בעיה. אנחנו בחרנו בכלי עם הנעה כפולה ובארץ משווק הדגם עם הנעה אחורית בלבד. הוא כולל נעילת דיפרנציאל ואפשר לבחור במצב "LOW בתמסורת".

היתרון של שני הדגמים בישראל הוא האבזור שהם מגיעים אתו. בהשקה, החברה העניקה קסדה במתנה לרוכבים ועם העוצמה ומהירות הרכיבה יש בהחלט צורך להשתמש בה. כמו כן, אל תוותרו על משקפי האבק, במיוחד כשאתם רוכבים בקרקע בוצית או רטובה או בנסיעה על דיונות חוליות. 

לסיכום, שני הכלים מותאמים לרכיבה ספורטיבית בכל תוואי, אם אתם קונים את הטרקטורון גם לעבודה בשטח נמליץ לבחור בבלייד. אל תשכחו לבדוק את האבזור הנוסף המגיע מהיצרן.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...