פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

אם הסרטון הזה לא יגרום לכם להפסיק לעשן, כנראה שזה לעולם לא יקרה

קמפיינים פרסומיים רבים המנסים לשכנע מעשנים להפסיק לעשן משתמשים בטקטיקת ההפחדה, אלא שבעידן בו לא ניתן למצוא מעשן אחד שלא מודע להשלכות החמורות של העישון על הבריאות שלו, כולל שלל אזהרות ישירות ומלחיצות על חפיסות הסיגריות עצמן, הטקטיקה הזו איבדה מערכה, ונדרשת מידה נוספת של יצירתיות ומקוריות כדי לייצר מסר בעל ערך, כזה שיגרום למעשנים לחשוב פעמיים לפני שהם מדליקים את הסיגריה הבאה שלהם.

בקרן לקידום הבריאות בתאילנד, יצרו לאחרונה מהלך מבריק ומורבידי משהו, והצליחו להעלות שוב לכותרות את המודעות לנזקי העישון באמצעות רעיון מפתיע ומלחיץ. בשיתוף פעולה עם אוניברסיטת צ’ולאלונגקורן בבנגקוק, יצרו בעמותה מאות צנצנות דיו שהוצגו לראווה בשלל מקומות ציבוריים ברחבי תאילנד. אלא שהדיו ה”רגיל” הזה שהוצע לכאורה למכירה לציבור הרחב, הוא ממש לא דיו רגיל אלא, תחזיקו חזק, דיו שהופק מראותיהם של אנשים מעשנים שמתו ותרמו את איבריהם למדע.

המוצר החדש שזכה לשם “דיו הריאות השחורות”, הצליח לתפוס את תשומת לבם של עוברי אורח רבים, מעשנים ולא מעשנים, להם הוצע להשתמש בו ולכתוב באמצעותו מסרים נגד העישון. התמונות של המסרים הללו שנכתבו באמצעות דיו הריאות שותפו על ידי מאות אלפי אנשים ברחבי הרשתות החברתיות וגרמו לעליה של 500% בכמות המעשנים שנרשמו לתוכנית הגמילה מעישון של קרן הבריאות התאילנדית, הצלחה כבירה לקמפיין שתקף את הנושא הלעוס מכיוון שונה לחלוטין, כזה שמפגיש את המעשנים עם המוות, פנים מול פנים.

קמפיין “מסר מהריאות” אולי לא יגרום לכם להפסיק לעשן, אבל ודאי יוסיף עוד כמה דציבלים לקול החרישי הזה שיושב אצלנו המעשנים בראש ומנסה לצעוק לנו להפסיק בכל פעם שאנחנו מדליקים סיגריה. אולי יום אחד הוא יהיה חזק מספיק ואשכרה נקשיב לו.

quiz whatsapp group banner

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...