9 עובדות שיגרמו לכם להפסיק לכסוס ציפורניים לנצח

מתחת לציפורניים שלכם, מתגוררים להם בשלווה לא מעט חיידקים נבזיים ושפלים. הציפורניים שלכם מהווות בית חם לאותם חיידקים, פטריות וכל שאר החברים הדוחים, ובמיוחד לחיידק בשם סטפילוקוקוס שיכול לגרום לפצעים וזיהומים בעור.

כשאתם כוססים ציפורניים, הן הופכות לגן עדן מושלם הרבה יותר עבור אותם חיידקים. ב-2007 נערך מחקר במסגרתו בדקו חוקרים את הרוק של עשרות אנשים כדי לבדוק האם לכסיסת ציפורניים יש השלכה על הבקטריות בתוך הפה. התוצאות? בדגימות הרוק של 76% מהנבדקים שכססו ציפורניים נמצאו חיידקי קולי הגורמים לתופעות כמו שלשלולים והקאות, ועוד שלל מיני חיידקים מזיקים. בקרב הלא כוססים, נמצאו חיידקים דומים רק אצל 26% מהנבדקים.

כסיסת ציפורניים עשויה לגרום לנזק דנטלי כמו שברים בשיניים, שינויים במבנה הלסת, זיהום בחניכיים ועוד, בגלל השימוש הקבוע שלכם בשיניים הקדמיות והטוחנות כדי לחתוך אותן ולנגוס בהן. בנוסף, כסיסת ציפורניים היא תופעה שנובעת לרוב מלחץ ועצבים, ולכן, אם אתם מבצעים אותה יש סיכוי שאתם גם חורקים שיניים במהלך הלילה, מה שהופך אט אט את השיניים הטוחנות שלכם לאבק. עוד נמצאים בסיכון, אנשים שיש להם גשר בשיניים, שעלול להישבר כתוצאה מכסיסת הציפורניים, שעשויה לגרום במקביל גם להרס רקמות השן בשיניים שנמצאות תחת טיפול.

כסיסת ציפורניים עשויה לגרום נזק טראומטי לחניכיים שלכם. אנשים רבים שכוססים ציפורניים נוהגים לדחוף אותן ברווחים שבין השיניים. חלקים קטנים מהציפורניים הללו עשויים להיתקע בין השיניים ומתחת לחניכיים בלי שתשימו לב אליהן או תבחינו בכך, ועלולות לגרום לדלקות, זיהומים וריקבון בטווח הארוך.

אנשים שכוססים ציפורניים נוטים לפתח ריח פה רע. בתוך הפה שלכם יש כמויות לא קטנות של בקטריה שאמורה להיות שם, אבל כשאתם דוחפים את האצבעות והציפורניים המזוהמות שלכם לפה, אתם מחדירים אליו חיידקים נוספים ופחות רצויים שעלולים לגרום לפה שלכם להצחין.

כסיסת ציפורניים וחיטוט בעור שמסביב לציפורן הן שתי תופעות שלרוב הולכות יד ביד, ולמרות ששתיהן מרגישות כמו דרך נהדרת לפרוק מתח ולהעביר את הזמן, לפתח זיהום ומוגלה באצבעות שלכם נשמע כמו חוויה פחות כיפית. חיידק הסטפילוקוקס שנמצא מתחת לציפורן עשוי לחדור לאותם סדקים בעור שנוצרים כתוצאה מהחיטוט בו, מה שעלול להתבטא בכתמים ירוקים ומוגלתיים מסביב לציפורן, או אם תרצו, הרפס ציפורניים. לעיתים, הסיפור הזה יכול להסתיים בטיפול פילינג פשוט, אבל לעיתים, במצבים חריגים, גם בפעולה כירורגית לא נעימה כלל.

כסיסת ציפורניים עשויה לגרום להרפס. ברצינות. אז נכון, זה די נדיר, אבל כבר קרו מקרים בעבר בהם כסיסת ציפורניים הובילה לפצעים מוגלתיים באזור הפה, הכל הודות לחיידקים שמועברים מהציפורניים והאצבעות שלכם היישר לתוך השפתיים וחלל הפה.

סוגים רבים של לק ושאר החומרים אותן נשים מורחות על הציפורניים שלהם מכילים חומרים רעילים ולא ממש מומלצים לצריכה כמו פורמלין, חומר שמשמש בין השאר לשימור גופות. מחקר שנערך באוניברסיטת ייל בדק דגימות שנלקחו מתחת לציפורניהן של נשים ומצא כי בדגימות של אלו ביניהן שמורחות לק נמצאה כמות קטנה ביותר של בקטריות. אז נכון, מדובר בפחות חיידקים מתחת לציפורניים, שזה דבר חיובי, אבל כשכל העסק הזה עובר אל תוך הפה, זה כבר הרבה פחות מומלץ.

ולסיום, אם לא די בסעיפים הקודמים, דעו כי הציפורניים שאכלתם עשויות לא לחזור לעולם. כסיסת ציפורניים קבועה עלולה לפגוע במצע הציפורן, עור שכאשר הוא נפגע כתוצאה מהיותו חשוף, מוביל לקיצור בלתי הפיך של הציפורן ולמראה מחריד ומעוות של הציפורניים. בהצלחה.

אתר הפטריה הינו מגזין אינטרנטי של פנאי, בידור ותרבות. באתר תמצאו כתבות תוכן מעניינות, מדריכי קניה, סקירות ודירוגים מעולמות הצרכנות ועוד המון תכנים מגוונים, מעוררי השראה ומרחיבי אופקים. לפנייה למערכת האתר ניתן לפנות בכתובת [email protected] .
מערכת הפטריה

לייק לפטריה בפייסבוק