מה אני נראה לך, 144?

בבזק השיקו בשבוע שעבר קמפיין חדש לקידום מדריך העסקים הותיק שלהם b144. סדרת פרסומות הטלויזיה כוללת שלושה סרטונים, אחד מהם בהשתתפותו של דודו כפרה, אחד מפליטי העונה האחרונה של האח הגדול. קמפיין הטלויזיה מנסה להחזיר מהבויידעם את הביטוי שליווה את התרבות הישראלית במשך כל כך הרבה שנים בטרם עידן האינטרנט והסלולארי, “מה אני נראה לך? 144?”, ועושה זאת באמצעות סדרת סיטואציות בהן אנשים אקראיים ברחוב מתבקשים להמליץ על קוסמטיקאית טובה, פיצריה קרובה וכדומה, ונענים בתשובה המפורסמת.

הפרסומות משעשעות מינוס, וקצת סוטות מהמטרה שלהן. הדרך בה בחרו בבזק להעביר את המסר, לא חדה מספיק ונדמה שבנוסף לקריאה להיכנס לאתר b144כדי לאתר בעלי מקצוע, מנסים לחנך אותו שם לא לפתח סטיגמות על אנשים רק בגלל איך שהם נראים. המסר החינוכי הזה נחמד, אבל לא ממש עובד בפרסומת, וגם לא ממש קשור לעניין. גם בהיבט הקומי של העניין, משהו שם התפספס, ויוצא שבעיקר בפרסומת עם הפיצריה, הסרטון יותר מביך ממצחיק.

בניגוד לפרסומת הבינונית, הקמפיין של בזק מלווה בפעילות פייסבוק נחמדה מאוד. במוד b144 בפייסבוק השיקו בימים האחרונים את תחרות “מה אני, 144?!”. במסגרת התחרות אתם הגולשים יוצרים תמונת קומיקס משלכם  ומוספים שאלה שהתשובה עבורה היא “מה אני, 144?!”. הפרס הראשון והשווה לתמונה המקורית והמשעשעת ביותר הוא iPad2, למקומות השני והשלישי ויחולקו פרסים כספיים. גולשים רבים כבר העלות תמונות משעשעות, ואם אתם חפצים באייפאד, תוכלו גם אתם לנסות את מזלכם. ורק מילת ביקורת קטנה: למה לחלק אייפאד2, כשאפשר וצריך לחלק אייפאד3? קליק לעמוד הפעילות בפייסבוק.


לייק לפטריה בפייסבוק