פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

מה ההבדל בין מתיחת בטן היקפית למיני מתיחת בטן?

ניתוח מתיחת בטן הוא הליך נפוץ ופופולרי בקרב נשים וגברים המעוניינים במראה של בטן שטוחה ומוצקה, במהלך הניתוח מסירים עודפי עור ושומנים שהתרכזו באזור הבטן התחתונה ובמרכז הבטן. יש שני סוגים עיקריים של מתיחת בטן – ניתוח היקפי או מיני מתיחת בטן, וכדי להחליט איזה ניתוח לעבור כדאי להכיר את ההבדלים בין שני ההליכים הטרנדיים בעולם הכירורגיה הפלסטית.

נשים וגברים כאחד חולמים על בטן שטוחה והדוקה, הבטן הישרה מסמלת בריאות ושמירה על אורח חיים בריא, וכדי להשיג את המראה האסתטי ניתן לעבור מתיחת בטן היקפית או חלקית. הניתוח משפר את הדימוי העצמי והוא יכול להוביל למהפך בבריאות האדם. הסיבות לניתוח הן מגוונות, והשיקולים האסתטיים העיקריים לעשות את הניתוח הם:

  • הידלדלות העור במרכז הבטן ובאזור הבטן התחתונה, עם או בלי הצטברות של שומן תת עורי.
  • הידלדלות העור וסימני מתיחה לאחר הריונות ולידות.
  • עודפי עור לאחר דיאטה וירידה דרסטית במשקל או לאחר ניתוח בריאטרי.
Credit: Pixabay

מהי מתיחת בטן היקפית?

ניתוח מתיחת בטן היקפית מתאים בעיקר לנשים וגברים שהפחיתו באופן משמעותי במשקל גופם, כתוצאה מדיאטה או ניתוח בריאטרי. במהלך הניתוח מסירים את עודפי העור והשומן התת עורי מאזור הבטן התחתונה, ממרכז הבטן, מהגב ומצדי הגוף. הניתוח יוצר מראה אסתטי של מותן צרה. במהלך הניתוח ההיקפי מהדקים ומחזקים את שרירי קיר הבטן ומקבעים את הטבור במקום חדש.

זהו ניתוח מורכב יותר בהשוואה למיני מתיחת בטן, כמו כן מקובל לשלב בפרוצדורה ניתוחים נוספים כמו שאיבת שומן מהמותניים ו/או מהירכיים. את הניתוח מבצעים בהרדמה כללית, המטופל נדרש לשכב על גבו ולאחר ההרדמה מבצעים חתך רוחבי בשיפולי הבטן על מנת להסתיר את הצלקת, מפרידים את העור והשומן התת עורי ממעטפת השרירים, כורתים עודפי עור ושומן, מהדקים שרירים וממקמים את הטבור.

מהי מיני מתיחת בטן?

ניתוח מיני מתיחת בטן מתאים בעיקר לנשים וגברים עם עודפי עור מרוכזים בעיקר בחלק התחתון של הבטן, באזור שמתחת לטבור. בניתוח זה לא ממקמים מחדש את הטבור ומסתירים את הצלקת בחלק התחתון של הבטן. ניתוח מיני מתיחת בטן נחשב להליך קל יחסית עם התאוששות קלה ומהירה יותר בהשוואה להתאוששות מניתוח היקפי.

מיני מתיחת בטן פופולרי מאוד בקרב נשים שעברו ניתוח קיסרי, במהלך הניתוח שואבים שומן ומסירים עודפי עור, מסיטים את העור מטה וכך מעלימים גם את הצלקת שנותרה לאחר הניתוח הקיסרי.

מהם ההבדלים המהותיים בין מתיחת בטן היקפית למיני מתיחת בטן?

ישנם הבדלים מהותיים בין מתיחת בטן היקפית למיני מתיחת בטן, ההבדלים העיקריים הם מורכבות הניתוח, משך הפרוצדורה ותקופת ההחלמה. במקרים בהם יש עודפי עור ושומן קלים באזור הבטן התחתונה, הרופא ימליץ לרוב על מיני מתיחת בטן. חשוב לדעת כי במיני מתיחת בטן מבצעים חתך זעיר וקצר מאחר ואין צורך בהידוק השרירים ולא מזיזים את הטבור. היתרון במיני מתיחת בטן הוא ההחלמה הקלה והפשוטה וניתן לבצע את הניתוח בהרדמה מקומית בלבד. עם זאת, הניתוח מתאים רק למקרים קלים של עודפי עור ושומן המתרכזים באזור הבטן התחתונה.

במתיחת בטן היקפית מבצעים חתך רוחבי לכן הצלקת שנותרת משמעותית יותר, במהלך הניתוח מסירים עודפי עור ושומן, כולל הסרת עודפי עור ושומן מצדי הגוף כדי להשיג את המראה של מותן צרה, ובנוסף מהדקים את השרירים וממקמים מחדש את הטבור.

האם יש הבדלים בתקופת ההחלמה בין שני הניתוחים? 

ההתאוששות וההחלמה לאחר ניתוח מתיחת בטן קלה ופשוטה יותר, לעומת ההחלמה הממושכת לאחר מתיחת בטן היקפית. לאחר כשבועיים ניתן לחזור בהדרגה לשגרה אך יש להימנע מפעילות גופנית מאומצת, כאשר תקופת ההחלמה לאחר ניתוח היקפי ארוכה יותר ועשויה להימשך מספר שבועות.

לחצו למידע מקצועי נוסף על מתיחת בטן

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...