הבחורה הזו שלקתה בדיכאון עשתה קעקוע מבריק כדי להעביר מסר חשוב

כשבקה מיילס, סטודנטית בת 20 המתגוררת באורוגון שבארצות הברית, כתבה סטטוס בפרופיל הפייסבוק שלה בו היא פונה להורים שלה בבקשה שלא יהרגו אותה אחרי שעשתה קעקוע, היא ממש לא תארה לעצמה שזה מה שיקרה, אבל המכתב המרגש שלה, בו היא חושפת בלי בושה את העובדה שהיא לוקה בדיכאון, הצליח לרגש מאות אלפי גולשים ברשת, שלא יכלו להתעלם מהטקסט העצמתי ומהקעקוע המבריק אותו קעקעה על הירך שלה.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bekah Miles (@bekahmiles)

רק בשנה שעברה אובחנה מיילס באופן רשמי כלוקה בדיכאון, אבל מספרת שחשה שיש לה בעיה מנטלית הרבה לפני, כשהתחושות הקשות שחוותה הובילו אותה  לחוסר תפקוד כמעט מוחלט בשגרת היום יום שלה. את ההחלטה להכיר בעובדה שהיא חולה ולפנות לקבלת עזרה קיבלה בקה לאחר שישבה בהרצאה באוניברסיטה בה היא לומדת ושמעה את אחת הפרופסוריות שלה באוניברסיטה מתוודה ומספרת על ההתמודדות הפרטית שלה עם מחלת נפש בה לקתה.

לאחר שנה בה זכתה לטיפול מקצועי והצליחה להתגבר על הדיכאון, ביקשה בקה לעשות משהו בכדי להעלות את המודעות למחלת הדיכאון, ולנסות להסיר את הסטיגמות הקיימות בחברה כלפי אנשים עם מחלות נפש. אחרי הרבה מחשבה, היא בחרה לבטא את התחושות שלה באמצעות קעקוע מיוחד על הרגל שלה. הקעקוע הוא בעל משמעות כפולה: מי שמתבונן בו מהצד יקרא את צמד המילים “I`m Fine” (אני בסדר), אלא שבמבט מלמעלה, מזווית הראייה של בקה עצמה, הטקסט ההפוך נקרא בצמד המילים “Save Me” (הצילו אותי).

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bekah Miles (@bekahmiles)

וכך כותבת בקה בסטטוס שצירפה לתמונה הכפולה של הקעקוע המרגש שלה:

“היום החלטתי להתוודות על משהו שמעט מאוד מכם יודעים. אני סוף סוף מוכנה לפתח דיון על מחלת הנפש שלי. בשנה שעברה אובחנתי כלוקה בדיכאון, למרות שידעתי את זה הרבה לפני, והגעתי למצב של חוסר תפקוד מוחלט.

אז היום עשיתי קעקוע. הרגשתי שהרגל שלי הוא המקום המושלם עבור המשמעות מאחוריו. בזמן שכולם רואים “אני בסדר”, עבורי כתוב בו “הצילו אותי”. המשמעות היא שלעיתים, אנחנו מביטים באנשים אחרים והם נראים לנו לגמרי בסדר, אבל במציאות, הם לגמרי לא. זה מזכיר לי תמיד שגם אנשים שנראים שמחים ומאושרים מבחוץ, עשויים להיות במאבק קשה עם עצמם”. בהמשך היא מפרטת מהו דיכאון עבורה במספר משפטים שבועטים ישר בבטן, ואז ממשיכה בהסבר למעשה שלה.

“להיפתח ככה זה קשה מאוד עבורי כי זה הופך אותי לפגיעה, אבל זה חייב להיעשות. מחלת נפש היא משהו שלא צריך להתבייש בו בחברה שלנו. אנחנו כל כך דואגים לבריאות הפיסית שלנו, אבל כמעט אף פעם לא מתעסקים עם המצב המנטלי, וזה ממש גרוע. אף אחד לא בוחר לחלות בה והיא כנראה תתקוף כמעט כל אחד בשלב כזה או אחר של חייו. זה נושא כל כך רציני, אז למה אנחנו מתעלמים ממנו וחשים בושה כלפיו? זו הסיבה שאני כותבת את הסטטוס הזה. כדי לייצר דיון ולהסיר את הסטיגמה המטופשת הזו מסביב למחלות נפש”

הסטטוס של בקה זכה למעל 390 אלף לייקים ומספר דומה של שיתופים מאז פורסם לפני שבוע. מעל 35 אלף תגובות נכתבו לפוסט שלה, ועושה רושם שהמטרה שלה ליצור דיון רחב בנושא לגמרי הושגה, הרבה מעבר לציפיות שלה. “חשבתי שהפוסט ישאר במסגרת החברים והמשפחה שלי ואני כל כך שמחה לראות מה קרה איתו. אני יודעת שהפוסט הזה לא ישנה את העולם והסטיגמה לא תיעלם כל כך מהר, אבל אני מקווה שהוא יהיה חלק מהמאבק הזה”.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bekah Miles (@bekahmiles)

לייק לפטריה בפייסבוק